Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Chrzęstniak

CHRZĘSTNIAK- szukam rady

Polecane posty

Gość Brasilianka
Hej, jakies dwa lata temu wykryli u mnie chondrome, rowniez w zebrze Wycieli mi okolo 6 cm zebra wrac z ta cala narosla. W lipcu napisalas posta, ze czekasz na tomografie, ja sie sprawy potoczyly? Jestes juz po operacji? Guza wykrylam sama, na poczatku myslalam ze bedac dzieckiem (mam aktualnie 23 lata) rąbnęlam sie i moze jakims cudem nawrt nie zauwazylam ze cos sobie zrobilam. W tamtym okresie zmarl mi tata, na raka (dluga historia, wycinali mu nerke, nadnercze, walczyli z guzami w plucach) W kazdym razie zeschizowana (co zrozumiale) zaczelam tuz po jego smierci rozwazac co mam z tym zrobic. Po czasie zebro zaczelo mnie bolec i zmuszona bylam isc do lekarza. Ogolnie smieszy mnie jak slysze ze ktos bez operacji, na oko lekarz mu mowi ze ma chondrome. To sie z tego co mi woadomo ustala dopiero po badaniach, jak ci juz to cholerstwo wytna. A przynajmniej ja sie tak dowiedzialam. W kazdym razie lekarz powiedzial ze mozna tego nie ruszac ale w zwiazku z obciazebiem genetycznym takie rzeczy moga sie uzlosliwiac (choc nie musza oczywiscie) Jako ze narzekam na pecha w zyciu, zdecydowalam sie profilaktycznie na operacje i mimo diabelnego bolu i dlugotrwalej rekonwalescencji, nie zaluje tej decyzji ;) P.S. - na moje nieszczescie znalezli mi cos rowniez w piersi, moze t torbiel, w kazdym razie z kazdym usg sie powieksza, niedlugo ide na usg, zobaczymy czy bedzie decyzja co z tym dalej robic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest wacale cholerstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Moja córka lat 11 właśnie zmarła na chrzęstniaka, który rósł od przedszkola i bolał ale te konowały mówiły że dziecko ma bóle wzrostowe i nic z tym nie robili tylko nas wyśmiewali że chorobę dziecku wmawiamy.Guz z nogi dał przerzuty do brzucha i płuc zmieniając się w mięsaka, leczyli mięsaka chemią a nie wycięty chrzęstniak dał przerzuty do głowy, dzięki wysokiej klasy specjalistą pod których było opieką, dziecko tyle lat dziś gryzie ziemie, dzięki swojej obojętności zabili mi dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czy ktoś z Państwa miał ostatnio wykrytego chrzęstniaka ?Chciałabym się dowiedzieć jak długo czekali Państwo na wycięcie i jak przebiegała po kolei historia rozpoznania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja, wczoraj. IV palec prawej dloni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam chrzastniaka kolana i moj ortopeda wyslal mnie na biopsje czy jest to konieczne do usuniecia chrzastniaka. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Witam. Ja miałam usuwanego chrzęstniaka srodkosnego w kości ramienia. Wykryty przypadkiem na rtg po skreceniu barku. Najpierw była tomografia, potem rezonans. Chrzęstniak miał ok. 5cm, znajdował się wewnątrz kości. Lekarz skierował mnie na biopsje kości. Wynik biopsji potwierdził chrzęstniaka. Ze względu na spory rozmiar, ryzyko złamania ręki i niewielkie, ale jednak ryzyko zezlosliwienia dostałam skierowanie na operację. Usunięto chrzęstniaka, ubytek został uzupełniony wiorami z mojego talerza biodrowego i dodatkowo jakiś sztuczny wypełniacz. Za 4 tygodnie mam mieć kontrolę wraz ze zdjęciem rtg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Kurcze ja 6 listopada będę miała wycinanego mam na łopatce. Trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chrzestniak krtani. Witam mam 24 lata i prawdopodobnie chrzestniaka krtan i.zadnych objawów. Zero chrypy kaszel dusznosci. Jestem chuda i zauważyłam ze z jednej strony cos sie delikatnie uwypukla jak mam glowe do góry.. Czy ktos miał z tym do czynienia? Strasznie sie boje mam 10mies synka i 4 latka 😞 czeczeka mnie tk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×