Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziabong

smak beszamela...

Polecane posty

przymierzam się do lasagne... ale w zyciu nie jadłam sosu beszamelowego... jak on ma smakowac?? jak zrobić to już wyczytałam - ale jego smkak jest dla mnie tajemnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nijaki smak mnie on nie smakuje tylko nazwa jest ładna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jestes pustakiem
masz problemy kobieto! Żałosna jestes o tej godzinie nie mieć innych zmartwień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adriana Pupa
ja uwielbiam ! w polaczeniu z serem zoltym niebo w gebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj otulona... gdzie można z Tobą poklikać?? chyba jednak bede musiała spróbować zrobić - jak nie zasmakuje to wyleje i problem z głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruleffna
no ale jak moze smakowac mleko,maslo plus maka? samo w sobie nijak ale w lasagne moim zdaniem fajnie-mieso na ostro a to takie delikatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adriana Pupa
wybornie smakuja tez brokuly zapiekane w beszamelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robiłam wczoraj;))) wyszedl świetny bo z moim facetem doszlismy do perfekcji w tym sosie;)) dodajemy oczywiście masło, mleko, mąkę, sos pomidorowy, gałkę muszkatołową (czy jakoś tak się to nazywa), sól, zioła prowansalskie i jest pycha;) ale wszystko robimy na oko więc nie mogę podać Ci proporcji... co do smaku to tak jak ktoś napisał... smietanowo kwaskowaty:> nie może Ci wyjść mdły... musisz czuć konkretnie ze jest kwaskowaty:> a i niektórzy nie dodają sosu pomidorowego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruleffna
no kurde chyba tylko wy go dodajecie.nie nazywaj tego beszamelem bo to twoje cudo nie ma z nim nic wspolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znawczyni się znalazla... jezu dziewczyno przeczytaj chociazby przepis na lasagne z makaronu do lasagne lubella, tam nawet zalecają sos pomidorowy dodać do beszamela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruleffna
Beszamel (sos beszamelowy) - rodzaj zimnego sosu, wymyślony rzekomo przez francuskiego wysokiego urzędnika na dworze Ludwika XIV, Louisa de Béchameil, markiza de Nointel. Jest to de facto zasmażka z mąki na maśle rozprowadzona mlekiem. nic nie jest napisane na temat tych twoich dodatkow procz galki.juz nie wprowadzaj ludzi w blad bo zrobia jakies swinstwo z tym pomidorowym i tyle bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sos pomidorowy
Sos pomidorowy dodaje się do lazanii a nie do beszamelu, chyba że ktoś chce dziwaczyć. Sam w sobie sos nie jest potrawą więc trudno doszukiwać się w nim ekstra smaku, zwykle dla ostrości dodaje się zmielony biały pieprz. Ten sos świetnie komponuje się z całością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adriana Pupa
kurwa :o nawet tu sobie docinac musicie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4łyzzki maki 4lyzki masła-zrobic zasmazke,dodac niecaly litr mleka.Ja doprawiam delikatnie sola,pieprzem,gałką muszk. a potem dodaje starty ser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulona - dlatego nie robie takich rzeczy i stąd pytania... daj linka do klubu tam ci napisze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frufru
jedyna przyprawa poza solą i pieprzem jaką toleruje beszamel to gałka muszkatołowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sucha kanapka
beszamel też toleruje troche soku z cytryny - to mu daje wyrazisty smaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×