Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

Gość BUONE FESTE
zycze wszystkim duzo zdrowia i pomyslnosci caluje mocno kryspina :) :) :) kokus---piekne drzewko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziekuje.. przyznam jednak, ze skopiowane :D dziewczyny, alez mnie spotkala przygoda dzisiaj, w Wigilie.. Wyobrazcie sobie, ze wracamy kolo 23 do domu, a ja nie mam w kieszeni kluczy do drzwi ogrodowych, ktore zamykalem.. Glowne drzwi zamkniete od srodka, a zona zostawila klucze w kurtce w ktorej zwykle chodzi do pracy.. Co robic? jak sie dostac do srodka? Burza mozgow i sa trzy pomysly.. pierwszy to wracac na cmentarz pod Lublinem, gdzie prawdopodobnie podczas odwiedzin na grobie tescia mogly mi wypasc klucze - z tym, ze mogly wypasc gdzies indziej a droga tam i z powrotem to trzy godziny co najmniej.. drugi to przystawic drabine do tarasu a potem na tarasie jeszcze raz i wejsc na dach - pokrywa na dachu trzyma sie na dwoch cienkich haczykach i powinna latwo puscic - ryzyko takie, ze slisko i na tarasie i potem na dachu.. Trzecia opcja to wydlubac izolacje wokol ktoregos okienka w piwnicy, odciac pilka do metalu cztery sruby i wyjac cale okienko.. troche pracochlonne, ale sasiedzi nie spia bo szykuja sie na pasterke i pozycza pilke.. I wtedy pojawila sie nadzieja, ze moze nie sa zamkniete drzwi z polpietra na ogrod - bo tam nie ma schodow i czasami ktos ich nie zamknie na klucz od srodka. Przynioslem drabinke i rzeczywiscie nie byly zamkniete.. Bylismy uratowani.. Teraz trzeba dorobic komplet kluczy do wszystkich zamkow w kazdych drzwiach i trzymac je w jakiejs skrytce poza domem.. na wszelki wypadek.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryspina2
z zapartym tchem przeczytalam twoje wigilijne przygody.. i nie mialam watpliwosci, ze w razie czego to ty po brabinie...na dach i myk, myk,, sprawa rozwiazana.. ale..... masz nauczke na przyszlosc.. 1) schowac zapasowe klucze pod doniczka , lub pod wycieraczka...:) :) 2) zamykac dobrze wszystkie drzwi i okna bo ..".ktos inny" moze sie okaza ronie sprawny i pomyslowy jak ty!!!! oj kokus...nudno by tu bylo bez ciebie..... :) :) :) pozdrawiam cale towarzystwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina - to na pewno TY? zapomnialas hasla? hej, jak wam swieta minely? Pozdrowka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to ja.napewno!!!!!! to, ze zapomnialam haslo, to raz :) a to, ze w zyciu dobrze jest czesto robic zmiany -to dwa..... swieta mniely klasycznie/rodzinnie, towarzysko. przyjechala do mnie kolezanka z PRL.:) :) :) corki przyprowadzily narzeczonych na obiad polsko---orientalny///wykreowany przeze mnie specjalnie na te okazje.... jutroo urodziny ide do opery na balet..wspolczesny do muzyki bizeta. jak wroce to wam opowiem. widze, ze towarzystwo jeszcze swietuje, bo malo was tu widac.... (he, he....i kto to mowi...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) Moje swieta minely w jedwabnym kimonie pachnacym zapachem boucheron ;)...poza tym odcieci od swiata przez sztorm sniezny, dopiero dzis sie odkopujemy tzn. moj maz odkopuje ;) ...teraz, przygotowania do nowego roku! zanzibar, dobry pomysl ze zmiana nika na nowy rok, tez o tym pomysle. wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! balet nowoczesny- kulturalna rozrywka;)...ach! poszloby sie do slowackiego lub starego. w stanach znacznie latwiej sie wzbogacic niz ukulturalnic...bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xoxoxo - to dokucza wam pogoda.. Moja siostra dzwonila wczoraj, ze zostala zasypana.. mieszka w NJ, niecala godzinke jazdy na zachod od Nowego Jorku. Mowila, ze w takich miejscach gdzie nie ma zaspy albo wcale nie ma sniegu to pokrywa sniegu ma okolo 60 cm.. Szwagier bedzie mial okazje poszalec maszyna do odsniezania :D Xoxoxo - trzymajcie sie cieplo, nie dajcie sie.. :D Zanzibar - witaj na topiku :D i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Na wystepie baletu to nigdy nie bylem, ale szczerze mowiac to nie mam przekonania.. natomiast lubie operetki, na ktore jezdzilismy cala klasa w czasach ogolniaka, do Rzeszowa, a juz absolutna rewelacja sa dla mnie propozycje Broadwayu.. Sasiadka pracujaca w Rzymie zjechala na Swieta i Nowy Rok do kraju, pewnie chce dopilnowac remontu po powodzi.. Pozdrowka i gudlaki.. a jeszcze jedno.. od kilku dni przy okazji siedzenia na necie korzystam z internetowego radia.. wpisuje nazwisko ulubionego wykonawcy i caly czas graja mi sie podobne utwory. Namietnie slucham piosenek francuskich z lat 60/70-tych - Joe Dassin, Mireille Mathieu, Charles Aznavour, Gilbert Becaud i inni. Link http://fm.tuba.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus, ja tez mam taka stacje, nazywa sie pandora, jest super! co cie tak wzielo na francuskie klimaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem frankofilem z dziada pradziada.. Pradziadek wyraził zgodę na wyjazd mojej Babci do Francji, do pracy w Alzacji, po kilku latach przeniosla sie do Paryza, do siostry, tam poznala mojego dziadka, pobrali sie, w Paryzu urodzila sie moja ciocia i moj ojciec. Babcia z dziecmi wrocila do Polski w '39, dziadek nie zdazyl i zostal we Francji do '58-go. Ciocia skonczyla KUL i uczyla francuskiego. A corka babcinej siostry to mieszka w Prowansji, niedaleko Margot.. Do tego jeszcze palam dozgonna miloscia do Bretani, ktora poznalem ciut podczas dwukrotnych pobytow.. czyli zwiazki z Francja mam bardzo mocne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracam po przerwie swiatecznej :), czyli wycieczce do miasta stolecznego Waszyngtonu :) Alez bylo cudownie, zycie miejskie, ktorego tak mi brakuje ... Przez prawie 5 dni nawet raz nie zerknelam na internet czy TV. Tyle dobrego jedzenia :) Obledne restauracje ... marokanska, libanska, indyjska ... a troche mniej obledne (o dziwo, jak na takie miasto!) orientalne. Tak to ja sie moge obzerac, bo nigdy nie rozumialam, jak mozna sie obzerac typowym polskim swiatecznym jadlem, ktore jest raczej monotonne i ciagle to samo ... Tak samo nigdy nie moglam zrozumiec, czemu ludzie za wlasne pieniadze kupuja karpie i sledzie ... A dla duszy galerie sztuki, teatr ("Candide" w wersji Bernstaina, o ile nie lubie musicali, o tyle to bylo bomba ... musical? spieworga? ;) ), na wesolo kino "How do you know it's true", na pociesznie ZOO z moimi ukochanymi misiami panda :) Zimno bylo jak skurczybyk i do dzis mnie bola nogi od mega-chodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus - tez mam frankofilska zylke w sobie, ale niestety zero pochodzneia i kompletny brak talentu do nauki tego pieknego jezyka :( xoxoxo - jak sie udaly perfumy-niespodzianka? Gdzies kiedys czytalam o tym zapachu, ze troche przypomina mocniejsza, bogatsza wersje Allure Chanel. Bede musiala go kiedys wyweszyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! To ja xoxoxo, ta sama, a jednak troszeczke inna ;) Zycze Wszystkim, Wspanialego 2011 Roku! Bagatelka, po takiej kulturalnej wycieczce do DC, Twoja milosc do AL moze sie tylko powiekszyc ;) Perfumy sa cudowne :) i niebezbieczne... Mousieur Kokus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iris* :) to imie kojazy mi sie z malowanym jedwabnym kimonem :) Naprawde :) Ta sama ale troszeczke inna, uhm :) Ja na razie nie mam nic ciekawego do powiedzenia, ale ogolnie jest fajnie :) Zycze Wam wszystkim wspanialej Sylwestrowe nocy i oby Nowy Rok byl lepszy (albo jeszcze lepszy) od poprzedniego :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maz zrobil mi dzisiaj niespodzienke, wiedzac jak bardzo lubie wino musujace, ktore w porywach nazywam szampanem ;) wreczyl mi butelke takiego prawdziwego... z Champanii :) juz nie moge sie doczekac jak go odkorkujemy! Po zmierzchu zrobimy male ognisko i posmazymy kielbaski. Jak mysle o balach noworocznych, to zawsze mam w pamieci te scene z filmu ' Pozegnanie z Afryka'. Meryll Streep, Robert Retford i ta melodia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, mialem juz zamiar pojsc do sypialni, walnac sie na lozko i ogladac w tv jak sie bawia w Krakowie, Warszawie czy Wroclawiu, ale zajrzalem jeszcze na poczte.. Serdecznie dziekuje za otrzymane zyczenia - przy jednym zatrzymam sie dluzej - jedna z was zyczy mi, zebym wygral w totolotka :) To mi przypomnialo taki kawal, jak codziennie wieczorem Zyd Icek prosi na kolanach Pana Boga, zeby ten dal mu wygrac na loterii.. trwaja te modlitwy juz dlugi czas, az nagle przed kleczacym Ickiem pojawia sie Pan Bog i mowi: Icek, ja codziennie wysluchuje twojej modlitwy, i ja chce ci pomoc.. tylko Icek, ty mi daj szanse i pojdz kup los na loterii.. To moze ja zaczne kupowac losy, zeby to zyczenie moglo sie spelnic :D Pozdrawiam noworocznie, zycze wam wszystkim szczescia i radosci w Nowym 2011 Roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus, szczesciu nalezy pomagac :) Jak twierdzila Marilyn Monroe'' Pieniadze szczescia nie daja. Dopiero zakupy''. Ten tez bardzo lubie :) ''Szczescie to po prostu dobre zdrowie i zla pamiec'' Ernest Hemingway. Bagatelka, co serwujesz Tygrysowi na uroczysta kolacje? U nas tradycyjnie na menu ogony homara + biale wino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iris* - czy mozesz napisac cos wiecej o tych ogonach homara, bo ja sie w tych sprawach jestem kompletnie nierozgarnieta i za pewne duzo rozkoszy mnie w ten sposob omija :) My sie dzis za bardzo nie wychylamy uroczystosciowo ... ale kupilismy materialy na bardzo prosta, acz pamiatkowa, kolacje: losos, szparagi i pieczone czerwone ziemniaczki + wino Clos de Bois Merlot ... a pamiatkowa dlatego, ze to byla pierwsza na ktora zaprosilam Tygrysa do siebie za dawnych, dawnych czasow ... Wtedy nie mialam nawet pojecia jakie wino kupic zeby bylo dobre (tzn. smaczne i nie zalatujace slodkoscia) i na slepo wybralam to akurat - super fart! Do dzis moim ulubionym, a czasem na promocji bywa po $9.99. Jutro zas, w ramach nowego Roku, wpadna dwa chlopaki na mala przekaske i, poniewaz jeden z nich mieszkal w PL 3 lata (uczyl ang.), zrobimy takie a la polskie swiateczne jedzonka, czyli bigos (juz od dzis sie gotuje, mieso z dzika i z dzika boczek w nim sie miesci, nie ma kielbasy tym razem), barszcz (z torebki ;) ) z "uszkami", czyli (z braku laku) pierozkami tortellini, oraz jakies przekaski typu sery, wedliny, polskie slodycze nawet przez przypadek mam (znajoma mi przyslala w ramach niespodzianki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprosilam meza, zeby opowiedzial Ci co robi z homarem, a On na to, ze sie wstydzi, bo to nie bedzie za bardzo profesjonalnie brzmialo, gdyz on to robi na wyczucie ;) Jak zwykle wszystko bylo przepyszne, otworzylismy szampana.....co za roznica!!! nie wiem jak wroce do ''taniej'' wersji. Szykuje Ci sie imprezka, improwizacja z polskim jedzeniem numero uno;)...zanim sie upijesz, oglos, ze nie bierzesz za nic odpowiedzilnosci...tak na wszelki wypadek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wszystkim !!!! U mnie jeszcze pol godziny do nowego roku ( wiem, ze wiekszosc jest juz po :D ) ale chcialam wszystkim zyczyc, zeby nadchodzacy rok byl.... no coz, pare razy lepszy od poprzedniego ( w tym zapasowy zestaw kluczy :) ) i ...qrcze, nie jestem dobra w skladaniu zyczen. Najlepszego !!!!!! Gapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUON ANNO A TUTTI!!!! iris* super new niczek..... gapa/// kokus/// bagatelko// zapraszam na nowo---roczne sniadanie... czekajac na koncert noworoczny z Wiednia. homara//to najlepiej prosto z mostu zalatwic.. gotujac i .nastepnie roztrzaskujac skorupe od spodu, miazsz pokropic cytrynka,dodac do miazszu troszke salsa rosa(majonez z keczupem) i ........skonsumowac na grzance i lisciu salaty z kieliszkiem szampana z szampanii..... (mozna to zrobic bezposrednio w skorupie...) iris* no i..teraz chodzi za mna...szampania!!!!...... mniaaammmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×