Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

demiluna

Późne gaworzenie

Polecane posty

Mój synek niedługo skończy 9 miesięcy a nadal nie gaworzy. Badanie słuchu miał robione dwa razy(zaraz po urodzeniu i jak miał 3-4 miesiące). Mały napewno słyszy, wydaje różne inne dźwięki ale nie ma u niego mamama, bababa itd. Lekarz kazał się zgłosić jak po ukończeniu roku nadal nie będzie gaworzył. Ja się jednak trochę niepokoję, bo dzieci w tym wieku już dawno gaworzą. Moja córcia też późno gaworzyła ale chyba jednak w wieku 9 miesięcy już tak. Czy któraś z Was miała podobny problem. Jakie było zdanie lekarzy i kiedy maluszki gaworzyły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki zazwyczaj szybciej się rozwijają niż chłopcy a skoro twoja córka też późno gaworzyła, to posłuchałabym lekarza i nie szukała problemu na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja coreczka zaczela gaworzyc gdy miala 8,5 miesiaca ale tez nie powtarza dlugo bababa czy mamama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamartynki
Tak moja zaczęła wymawiać sylaby jak miała rok a teraz w wieku 19 msc mówi kilka wyrazów. Byłam u logopedy jak miała właśnie roczek i logopeda pokazał nam jak ćwiczyć z dzieckiem, jak do niej mówić itd. Polecam taką wizytę tym bardziej że z tak mały dzieckiem to jest to wizyta dla rodziców, niestresująca dla dziecka a można dowiedzieć się jak stymulować u dziecka mowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×