Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość elianna

Guz piersi, morfologia, usg?

Polecane posty

Gość elianna

Witam Mam pytanie do Kobietek; od jakiegoś czasu wyczuwam w lewej piersi spore zgrubienie, które trochę pobolewa. Wydawało mi się, że to powiększony węzeł chłonny, ale po kuracji, wcale się nie cofną. Boję się, że to guz piersi. Czy morfologia może w jakiś sposób potwierdzić lub rozwiać moje obawy? czy powinnam od razu pójść na usg piersi? I czy takie usg wykonuje tylko ginekolog, czy jest to obojętne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narcyzza
może pójdż na mammografie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsdsdsd
jesli masz powyzej 40 r.z zrob mammografie, jesli mniej usg. usg wykonuje lekarz radiolog bodajrze, mammo wykonuje technik opisuje lekarz radiolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elianna
Mammografia? A nie jestem aby za młoda? Kurcze, mam dopiero albo już - jak kto woli - 30 lat. Normalnie muszę coś z tym szybko zrobić, bo zejdę z nerw. Moja mama miała kiedyś piersiowy problem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsdsdsd
nie mozna powiedziec ze od tego i tego dnia masz robic mamo a nie usg- to zalezy od budowy piersi. mi sie jednak wydaje ze powinnas zrobic usg, ewentulanie pozniej wysla cie na mammo. zrob co ci szkodzi-ok 50 zl prywatnie, a bedziesz pewna. takich spraw nie powinno sie odkladac. mowisz ze cos juz bralas- na co? co lekarz powiedzial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucrezia
ja też wykryłam w piersi guzka, który do tego boli, od razu poleciałam na usg i na szczęście okazało się, że to nic groźnego tylko taki zbitek tkanki - prawie każda kobieta ma takie, tylko, że nie u wszystkich są wyczuwalne. Idź na usg, poczujesz się lepiej, jestem pewna, że to nic groźnego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elianna
dsdsdsdsd - dzięki! pewnie wybiorę się na usg, jeszcze w tym tygodniu; nie ma sensu martwić się na zapas. A brałam atybiotyk na węzły chłonne - lekarz tak to rozszyfrował. Tylko, że ja do końca nie jestem pewna, czy w takim miejscu może być węzeł, bo jak na mój gust one są bliżej pachy; a ja mam tego guza czy coś po prostu w piersi:( Poza tym antybiotyk nie pomógł tylko dodatkowo osłabił, a i tak już była dętka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elianna
lucrezia - czy u Ciebie też było to takie duże? Zazwyczaj piszą o tym w mm, a u mnie to można liczyć w cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsdsdsd
rozwiewajac pewnie twoje czarne scenariusze powiem tak- rak nie boli. bardzo mozliwe ze to po protu torbiel- ja na przyklad taka mialam. miala ze 2 cm bolala gdy sie uciskalo. czesta sprawa u kobiet, latwa do wyleczenia. 2 sprawa-mowisz ze mama miala problemy z piersiami wiec mam nadzieje ze sie regularnie badasz choc mam pewne watpliwosci skoro zadalas pytanie jakie badanie zrobic. zycze powodzenia ale nie zapominaj o profilaktyce. same badania dlonia nie wystarcza. trzeba robic badania. jesli twoja mama miala raka- powinnas robic usg co pol roku, a pozniej mammografie raz na rok. jesli nie bylo raka w rodzinie w linii prostej, to usg raz na rok a pozniej mammo raz na 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak troche nie rozumiem
jesli juz wie, ze ma tego guzka - po co jej USG czy mammografia? czas na biopsje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsdsdsd
hm a skad wiesz ze to guz? moze to byc zwykla torbiel a wtedy nie robi sie biopsji. a biopsje wykonuje sie podczas mammo jesli jest taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elianna
No dobra...mammografia... biopsja...będe udawać, że to mnie nie dotyczy, bo brzmi fatalnie:( Idę zrobić to usg pewnie wszystko wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika 23
Torbiel to też wyczuwalny guzek.Rak ,to chy zabójca ,nie boli.Zrób sobie słoneczko USG .Robi to rodiolog.zapłaciłam 50 zł.przy okazji sprawdził węzły chłonne. Nie bój sie,to napewno nie rak ,ale sprawdz jak najszybcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsdsdsd
loj kobieto czego sie boisz:) idziesz i robisz- wiesz ile kobiet dziennie ma takie badania? mammografia i biopsja to nic starsznego. wazne tylko zeby nie robic tego przed okresem bo piersi moga byc wrazliwsze na ucisk. tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elianna
Akurat jestem chwilę pi okresie wiec to dobry moment. Dobra. Już nie panikuję:) Dzięki za wsparcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elianna
Od ostatniego wpisu minęło kilka miesięcy. W lipcu usunięli mi dwa największe guzki z obu piersi. Okazały się nowotworem niezłośliwym, a konkretnie gruczolako - włókniakami. Mniejsze zostały do obserwacji. Oczywiście przestałam obserwować, bo człowiek na co dzień żyje mnóstwem innych spraw. Wczoraj poszłam na kontrolne usg. Okazało się, że nie tylko mniejsze guzki mi urosły ale mam 3 kolejne dosyć spore. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Czy któraś z Was spotkała się z czyms takim? Nie chcę znowu wycinać, bo będę cała pokieraszowana; poza tym przekonałam się, że to nic przyjemnego. A zostawić? - nie wiem, one zaczynają być widoczne gołym okiem bez dotykania, tak jak poprzednio:(. Jeszcze nie dotarłam do mojego onkologa, ale mam wrażenie, że on zechce ciąć. Słabo mi się robi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicole
Dnia 23.03.2009 o 19:51, Gość narcyzza napisał:

może pójdż na mammografie

dokładnie, mammmografia dobrze wykrywa wszelkie problemy z piersiami. Ja robiłam w Geneva Trust i zajęli się mną profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gusia

Kobiety nie powinny zapominać o badaniach piersi. Mammografię można wykonać w coraz większej ilości miast dzięki mammobusom Genevy Trust. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×