Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LAMUS

Czy jestem Żydem ???

Polecane posty

dowiedziałem sie że mój dziadek był żydem. czy w takim razie ja też jestem żydem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorelalaj
dziedziczy się po matce,nie po dziadku :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manual
lorelalaj pochodzenie dzidziczy się po matce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeestees
Jesteś żydem w 1/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeestees
Chyba że babcia była żydówką to w 1/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kocyk
Też jestem w 1/4 Żydówką.Czy jakiś z tego wniosek?Bo nie rozumiem sensu tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredzioszek
'lorelalaj pochodzenie dzidziczy się po matce? ' u żydów tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doskonale Aryjski Człowiek
Według Talmudu bycie potomkiem Abrahama dziedziczy się po matce- więc dla żyda, nim nie jesteś. Natomiast ustawy norymberskie definiowały żyda jako osobę, która jest nim w 1/4 (np ma się dziadka Żyda)... więc przykro mi stary, ale jesteś parchem- WON DO IZRAELA KRYPTO-SYJONISTO :classic_cool: 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazikkazikkazik
Ninja, Rocksteady, mówią, że jestem Żydem / Ale wiary mało we mnie, nie jestem chasydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doskonale Aryjski Człowiek
Lamus słuchaj, może i jesteś podczłowiekiem, ale za to jakie masz perspektywy w polityce :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy...
Ja tez chyba jestem, moja babcia jest mieszanką: mama aryjka ojciec żyd. To czy ja jestem żydówką???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i prosze znowu mamy tutaj rasizm , a do tego jeszcze antysemityzm , dlatego tak sie ciesze ze mnie w tej Polsce nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymon1984
1/4 to za malo zeby stwierdzic, ze ktos jest kims....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość według prawa Izraela
możesz ise ubiegac o obywatelstwo tego kraju jesli tam wyemigrujesz z tym dziedziczeniem "po matce" to bzdura, a konkretnie religijna bzdura, Izrael jako państwo świecie tego nie stosuje i w prawie masz jak byk napisane że (m.in.) jesli ktos ma dziadka Żyda to jest dla Izraelczyków Żydem Cebule i czosnek lubisz? No widzisz, geny! A masokrowanie Palstyńczyków popierasz? No widzisz, geny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź sam. Tu masz mały quiz: Kiedy Hitler doszedł do władzy, postanowił zapoznac się z mądrością zawartą w Talmudzie. Wezwał więc jednego z najwybitniejszych rabinów-talmudystów i rzekł do niego: -Słuchaj, Żydzie, masz mi wytłumaczyć, co to jest Talmud i na czym polega jego mądrość. -Szanowny panie Hitler-odpowiedział rabin-chcę pana ostrzec, że to jest bardzo trudne i skomplikowane. -Jestem Fuhrerem wielkiego narodu-wrzasnał Hitler-i nie ma dla mnie rzeczy trudnych! -Spróbuję zatem to panu wytłumaczyć na przykładzie. Niech pan sobie wyobrazi, panie Hitler, że jest wieś. W tej wsi stoją murowane jednopiętrowe domu o płaskch dachach. Urządzone są tak, że można przechodzić z jednego dachu na drugi. Którejś nocy, przy pełni księżyca, po tych dachach przechadzało się dwóch Żydów. Jeden z nich, człowke bardoz ciekawski, zajrzał do komina i tak się przechylił, że wpadł do środka. DRugi chciał mu pośpieszyć z pomocą i wpał za nim. Kiedy obaj Żydzi wyszli z komina, jeden z nich był biały a drugi czarny. Jak pan myśli panie HItler, który z nich poszeł się umyć? -Jak to który? Jasne, że czarny. -Nie, panie Hitler - żaden z nich nie poszedł się umyć. Ten biały widział, że jest biały, więc nie poszedł się umyć. Ten czarny widział, że tamten jest biały, i tez nie poszedł się umyć -Aaaa-stwierdził z zadowoleniem Fuhrer- teraz juz rozumiem. Chwileczke-rzekl rabin, to dopiero poczatek. -No wiec jest wies, sa murowane jednopietrowe domy o plaskich dachach, jest noc, pelnia ksiezyca i dwoch Żydow, ktorzy spaceruja po dachach. JEden z nich zajrzal do komina i wpadl, drugi chcial mu pospieszyc z pomoca i tez wpadl. Jeden wyszedl bialy, drugi wyszedl czarny. Ktory z nich poszedl sie umyc? -Przeciez zaden-odrzekl HItler. -NIe, panie Hitler. Obaj. Ten czarny widzial, ze jest czarny, wiec poszedl sie umyc. Ale ten bialy widzac, ze tamten jst czarny, myslal, ze tez jest czarny i tez poszedl sie umyc. Ale to jeszcze nie wszystko, panie Hitler. Znow jest wies, murowane jednopietrowe domu o plaskich dachach, po ktorych mozna spacerowac. Jest noc, pelnia ksiezyca i dwoch Żydow spaceruje po tych dachach. Jedne wpadl do komina, drugi chcial mu pomoc i tez wpadl. Ktory poszedl sie umyc? -Obaj?-zapytal Hitler -Nie! Umyc sie poszedl ten bialy, bo widzialze tamten jest czarny, wiec myslal ze tez jest czarny. ALe to nie koniec, paie Hitler. Jest wieś, sa murowane pietrowe domy i plaskie dachy i znow w nocy przechadza sie po nich dwoch Żydow i znow wpadaja obaj do komina. Jeden wyszedl czarny drugi bialy, ktory poszedl sie umyc? -Niech cie diabli porwa, nie wiem-ze zloscia rzucil Hitler. -Ten czarny, panie Hitler, bo wiedzial, ze jest czarny. Mowilem panu przeciez, ze to jest bardzo skomplikowane i bardzo trudne. Ale na tym nie koniec, bo po pierwsze, gdzie pan widzial murowana wies, ktora ma jednopietrowe murowane domy i plaskie dachy? Ale dajmy na to, ze taka wies jest. TO po drugie, czy Zydzi nie maja nic lepszego do roboty niz przechadzac sie w nocy przy pelni ksiezyca, na wsi i to w dodatku po dachach? Ale dajmy na to, ze to sie zdarzylo. To, po trzecie, czy pan sadzi, ze jak jeden Zyd wpadl do komina, to drugi nie mialnic innego tylko lazic tam za nim? Ale dajmy na to, ze taks ie stalo, to po czwarte, panie Hitler, zeby dwoch ludzi wpadlo do komina i jeden wyszedl bialy, a drugi czarny? Widzi pan, mowilem od poczatku, ze to sa trudne i skomplikowane sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żydem jest się po matce. Miałam ojca Żyda ale mama jest gojką więc i ja jestem gojką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×