Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SaNdRa123456

czy nie wstrząśnienie mózgu

Polecane posty

moje dziecko w przedszkolu uderzyło głową w szafkę teraz ma dużego guza i wielki siniak tak między oczami Jak mogę sprawdzić czy nie ma wstrząśnienia mózgu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfgh
wymiotowałoby, posypiałoby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rezonans albo KT- tomografia komputerowa jesli sa jakies powazniejsze objawy w stylu wymiotowanie, bole glowy czy jakiekolwiek inne problemy zdrowotne dziecka ktore zauwazysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz zasnęła ale po powrocie z przedszkola to na nic się nie skarżyła tylko wieczorem po kompieli zaczeła narzekać na ból głowy i że troszeczkę jej nie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pojechałam bo na nic się nie skarżyła i nie wyglądało to jeszcze tak strasznie, ale chyba jutro z nią pójdę do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sama sobie odpowiedziałaś na pytanie.....powinnas jechać z dzieckiem chociażby po to aby mieć i czyste sumienie i spokojny sen.I jej i Twój.Bo ja na twoim miejscu chyba bym nie zmrużyła oka i cała noc obserwowała dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hepi sed
moimz daniem, jeżeli zaczęła narzekać, ze jej niedobrze, to trzeba jednak udać się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby było to wstrząśnienie (oby nie) to wcale nie jest tak kolorowo. "Głównym zagrożeniem przy wstrząśnieniu jest krwawienie mózgu (krwiak śródczaszkowy), powodujący utratę przytomności, bezdech w wyniku zatkania dróg oddechowych, zachłyśnięcie. " Wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfgh
wybacz ale ja na Twoim miejscu obudziłabym córcię i pojechałabym z nia na pogotowie !!!! Ból głowy i mdłości są powodem do niepokoju. Lepiej jedź i niech ją zbadają niż jutro rano miałabyś żałować że nie pojechałaś... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupkowa mama małej Zosi - dziękuję za informację , Mam nadzieję że to nie wstrząśnienie bo aż mi się wyć chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęstszym objawe wstrząśnienia jest....wymioty,oczopląs,nudności,zawroty głowy,szum w uszach...itd itd.....żeby wykluczyć te objawy nie powinnaś pozwolić dziecku spać!!! Proponuje ubrać dziecko i jechac na izbę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEE nigdzie nie idę
na wieczór ból glowy i mdłości a Ty jej pozwoliłaś zasnąc bez konsultacji z lekarzem?????? Oby nic nie było,ale senność też jest objawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalnie nie wiem już sama co mam robić on tak smacznie sobie śpi że aż szkoda ją budzić ale z drugiej strony boję się żeby to nie był wstrząs :((((***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie w przedszkolu nawet nie wiedzą jak to się stało a przecież są od pilnowania dzieci biorą za to odpowiedzialność i........ Żebym przynajmiej wiedziała jak to się stało to niestety nie wiem :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiehiehie
Niech Ci nie będzie szkoda !!!! Kobieto weź się w garść i jedź do lekarza z nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiehiehie
Nie Twoja wina, że jej nie upilnowały ale będize Twoja jeśli cos się jej stanie a Ty nie pojedziesz do lekarza bo szkoda Ci jej budzić :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tradycjonalistka
Twoje dziecko powinno znależć się pod obserwacją lekarską.Dzisiaj.Nie zwlekaj więc tylko jedżcie do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hepi sed
sandra jedx do lekarza, przecież nic Ci nie szkodzi, a mozesz pomóc dziecku. A co do pan w przedszkolu- one mają bardzo dużo dzieci, nie sposób być przy każdym jednocześnie i upilnować... Ale powinny wiedziec, jak to się stało. Sama jestem przedszkolanką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Objawy mogą wystąpić natychmiast a mogą dopiero po 24 godzinach.Nie posyłaj jutro dziecka do przedszkola, obserwuj.Je też bym jednak zbudziła i pojechała na pogotowie. Szczególnie, że się już skarżyła, czyli potencjalne objawy wystąpiły.A jeśli nie jesteś przekonana to po prostu zadzwoń na 999 i zapytaj co masz w takiej sytuacji robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
próbowałam ją obudzić ale ona zaczęła sknerczeć i powiedziała że chce spać i dobrze się czuje mała ma 5 lat więc pojechanie do lekarza nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co Ty mówisz? Jakie nie da rady? Ubierasz na śpiąco, dziecko pod pachę i ładujesz do auta.No - ale jeśli wolisz stwierdzić jutro na przykład, że ma 35,5, dreszcze i nie możesz jej dobudzić - to Twoja sprawa.Moja wyobraźnia chyba jednak dalej sięga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś zawiodłam się na lekarzach na izbie przyjęć i wiem jakie oni mają podejście do niektórych przypadków więc może rzeczywiście będzie lepiej jak zadzwonię na 999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chcę Cię dodatkowo straszyć, ale to, że wpół śpiąca powiedziała, że czuje się dobrze nie koniecznie może mieć związek z prawdą.. gdyby mnie ktoś obudził i zaczął o coś pytać to pewnie bym mówiła cokolwiek aby tylko dał mi spokój i dal spać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zadzwoń kobieto i zapytaj co masz robić. Może dyspozytorka uzna że trzeba wysłać karetkę paramedyczną . Będziesz spokojniejsza i wszystko się wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×