Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość domantek

czy podoba Wam się ten dom?

Polecane posty

Gość domantek
pytam, bo jestem nim zachwycona, a ktoś go bardzo skrytykował i zastanawiam się czy rzeczywiscie tylko mi się podoba... chciałabym taki wybudować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domantek, zależy, czy zwracasz uwagę tylko na opakowanie - dom może być nie wiem jak piękny, ale za to w środku kicha. Nie wiem, skąd niektórzy architekci biorą te dziwne pomysły. Domy nie są w ogóle funkcjonalne. W tym antku bryła jest skomplikowana dosyć, ale nie wiem, czy zwracasz uwagę np. na koszty. No, nieważne. Jeśli chodzi o agat - domek super, tylko nie ma w nim w ogóle miejsca na kotłownię! Nie wszędzie jest gaz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze to nie za bardzo...jeśli chodzi o domy bez poddasza bardziej podobają mi się takie: http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/eryk/365/opis , bardziej zaokrąglone :) W niektórych projektach są zdjęcia domów jak wyglądają w rzeczywistości i najczęściej taki domek w projekcie jest mało ciekawy po wybudowaniu bardzo ładny. Tak z ciekawości czy ktoś się orientuje czy kosztorysy (fakt tylko szacunkowe) choć trochę pokrywają się z rzeczywistością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domantek
do ill w środku pasuje, oglądałam plany, wydaje mi się, że jest ok, ale jeśli masz jakieś sugestie, że jest coś nie tak napiosz, chetnie przeczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i w antku nie ma wejścia z garażu do domu, wg mnie pomysł nietrafiony - nie po to robi się garaż w bryle domu, żeby wchodzić do niego przez dwór. No trochę kicha. Zresztą, ja tych domów i tak nie brałabym pod uwagę, nie zgadzają się z warunkami zabudowy na mojej działce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domantek
cukierasek mój mąż ma firme budowlaną i mówi, że oni w tych kosztach podają naprawdę najmniejsze możliwe koszta, z taniego materiału itp. Musisz liczyć się z tym, że wyjdzie to min. 20 tyś zł więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co w antku jeszcze: moim skromnym okiem bryła będzie droga, nie jest to typowy prostokąt. Dużo zabawy dla murarza, no i z tego co się orientuję - większe koszty. Z dachem też będzie trochę odpadów, nie jest to typowy dwuspadowy (zobacz na tych wykończeniach). No, ale to takie uwagi jeśli chodzi o koszty, w sumie nie każdy zwraca na to uwagę. Największy minus - brak wejścia z garażu do domu, pomyśl sobie: zima, piździ, właśnie wykupiłaś pół tesco i co? I wjeżdżasz do garażu, ale siaty wnosisz przez pół domu na zewnątrz. No kicha jak nic. Druga sprawa - kotłownia przy wejściu głównym (sic!), brak do niej osobnego wejścia. Od biedy można dom przerobić, ale kosztem pokoju. Zależy też, jakie ogrzewanie, bo jak gaz, to problem znika. Jak dla mnie, za mała kuchnia, za duży salon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi się nie podoba
Tak, wiem że nie ma miejsca na kotłownie ale myśleliśmy o małej przeróbce projektu :) Jest tylko miejsce na kominek ale przecież kominkiem nie ogrzejemy całego domu. Gaz też odpada bo nie zarabiamy milionów. Gdybyśmy mieli wybierać to poprosilibyśmy o zmiany w projekcie i dołożenie pomieszczenia gospodarczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie nie podoba Jak już będziecie dokonywać zmian, róbcie to najlepiej z kierownikiem budowy. Orientowałam się w kilku pracowniach i za niektóre zmiany biorą sobie od tysiąca zł! To już bardziej opłaca się znaleźć inny projekt ;) My na początku chcieliśmy dom z dachem dwuspadowym, bo oczywiście tańszy w budowie. Mamy niestety takie powalone wytyczne, że dwuspadowy możemy tylko i wyłącznie piętrowy lub z poddaszem. No więc napaliliśmy się na dom pn. Południowa. Na szczęście zobaczyłam go na żywo i ta landara mnie przeraziła, oczywiście od razu zmieniliśmy myślenie i: chcemy 3 pokoje + salon, strasznie ciężko znaleźć parterówkę, która się zmieści i będzie miała odpowiedni kąt nachylenia dachu, wysokość kalenicy i inne pierdoły. Na dzień dzisiejszy chcemy ten projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/jakmarzenie/index.php wersję z garażem, wtedy nie będzie problemu z kotłownią. Jeśli jednak wersja bez garażu, po prostu w kuchni zrobimy ścianę, zmniejszymy salon (po co nam taka landara) i tam zrobimy kotłownię z osobnym wejściem. Plus podwyższymy dom o parę pustaków, z przeznaczeniem na mały pokój na stryszku. Moja teściowa zbudowała parterówkę i podwyższyła, pokoik na górze jak znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doantek
ill oj słusznie zauwazyłaś/łeś z tą kotłownią, gaz odpada więc jak wniosę węgiel? trzeba by było ten projekt przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi się nie podoba
ill, mój tata pracuje w firmie budowlanej i nie będzie z tym problemu :) Też wybierzemy wersje z garażem i możemy również zrobić w garażu kotłownie ale to nie jest jeszcze postanowione. Zanim zbierzemy pieniądze to wszystko może się zmienić, pewnie jeszcze inny projekt wybierzemy ale na dzień dzisiejszy najbardziej nam się ten podoba. Twój też jest bardzo ładny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domantek
a ja w tej chili mieszkam w pietrowym i nigdy więcej! bynajmniej w naszym domu góra jest komletnie nieurzyteczna i nikomu nie chcę się po schodach wiecznie biegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domantek
sorry za błędy ort. szybko piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi się nie podoba
Jeśli jest mało osób w domu to piętrowy faktycznie niepotrzebny. Mi zawsze podobały się domy parterowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agat jest fajny, z garażem problem kotłowni by odpadł. Z tym, że my chcemy mieć dzieci i koniecznie 3 pokoje w wersji parterowej (bez schodów, bez stropu lanego, bez zbędnego ogrzewania góry i niepotrzebnych 2 łazienek). Znam dobrze ten projekt, agat bardzo mi się swego czasu podobał :) domantek, jakie masz wytyczne dot. działki + swoje marzenia dot. wyglądu domu? Może mogłabym Ci w czymś pomóc, co jak co - w projektach jestem oblatana jak w niczym innym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domantek
dopiero myślimy nad tym wszystkim, działki jeszcze nie mamy, ale z tym nie powinno być problemu. Marzy mi się dom nie duży do 120 m2, parterowy, nie oklepany kształtem i wyglądem, a w środku praktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To lepiej na razie nie myśl :) Ja już też mialam dom wybrany (oczywiście poglądowo, nie miałam jeszcze pojęcia o funkcjonalności co jest ważniejsze niż wygląd domu), dopiero jak kupiliśmy działkę brutalnie przekonałam się o istnieniu "warunków zabudowy", w których to sprowadzono nas do parteru. Ale tylko takiego parteru, gdzie powierzchnia zabudowy jest surowo określona, dach przy dwuspadzie od 40 do 45 stpni (czyli jednym słowem PIĘTRÓWKA) lub przy kopertówce od 25 do 35 stopni, plus inne kwiatki typu wysokość kalenicy, szerokość elewacji itd. I tak mój wymarzony domek poszedł w siną dal :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doantek
ale my may kilka działek na kltórych możemy postawic dom i nie sa one takie obwarowane "problemami" z tego co wiem. Ale faktycznie u Ciebie to brutalnie się to wszystko potoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domantek
ill ale pewnie masz ta działkę bardzo blisko innych zabudowań,, że Ci takie warunki postawili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oseidle domków jednorodzinnych, w gminie nie ma planowania i warunki zabudowy ustalili właśnie na podstawie pobliskich domów. Domy rozwalone jak landary, bo oczywiście ludzie budują 3pokoleniowe chaty, wszystko na kredyt... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dom antek
a czy podoba się on tak z zwenątrz, kształt, kolory? Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domantek
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonka
nie podoba mi sie , jakis taki klocowaty . Dom z poddaszem, z werandą to jest dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8oki8u6
nie,zadużo okien i taki nijaki,ale kwestia gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fun
wygląda jak budynek sanitarny (prysznice, toalety) w starych komunistycznych ośrodkach wczasowych. zimny i brzydki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikasssa
Wyglada jak domek z lat piecdziesiatych w USA.Zwlaszcza ten malenki garazyk jest zabawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×