Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samoloty w głowie

podkłady z ceratka jednorazowe?

Polecane posty

Gość samoloty w głowie

Duzo jest w ofercie podkładów, z ceratki które mozna wytrzec albo jednorazowe . No własnie te jednorazowe sa z 3 warstw ponoc wraz z ceratką w środku. I tu pytanie. Skoro maja ceratkę i sa jednorazowe to znaczy ze jak dziecko na niej położę aby przewinąc i spadnie na to nieco kału to nalezy natychmiast wyrzucić? w jakim więc celu słuzy ta ceratka w środku tego podkładu? to chyba lepiej juz kupic samą ceartę i jak dziecko pobrudzi kupa to wytrzemy i słuzyc moze nadal. a chyba wogóle najlepiej to moze na papier dziecko kłaśc bo taniej? tylko te papiery sa wąskie więc trzebaby z 3 części koło siebie połozyć aby kupka na nie spadła przy przewijaniu zamiast na np łóżko -tapicerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwijcie lekarza
oprócz kupki dziecko jeszcze siusia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1979....
Kladzie sie na miekkiej stronie, ceratka jest po to aby nie przecieklo np:na lozko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samoloty w głowie
ale te 3 warstowe uzywac tylko jednorazowo mimo iz na nich nie bedzie zbyt duzej ilości kału czy moczu? Przeciez jak nieco sie pobrudzi od kupki czy bedzie kilka kropel moczu to mozna jeszcze zatrzymac do nastepnego przewinięcia? musiałabym tych jednorazowych chyba 1000 sztuk miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1979....
Wiesz jak dziecko ci kupe zrobi to podklad do smieci ,jak siku to ja spluukuje woda i susze. Podklady uzywam dopiero od niedawna pod przescieradlo,moj syn spi bez pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samoloty w głowie
czyli pod przescieradło dajesz ceratkę, a jak masz podkład 3 warstowy to dajesz na przescieradło(by nie zabrudzic przescieradła). A mi chodzi o przewijanie dziecka wyjetego z łóżeczka i połozonego na łózku, tapczanie, wersalce. Wtedy nalezy tez cos podłozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1979....
Miekka strona podkladu jest pod przescieradlem a ceratkowa styka sie z materacem :P Jak dziecko w nocy sie zsika to meikka strona wchlonie siki i dzieki temu mam suchy materac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1979....
Dziecko wyjete z lozeczka powinno sie przewijac na stronie miekkiej podkladu ,bo ceratka zimna ,tak mi sie wydaje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samoloty w głowie
jask sie dziecko zsika to masz mokre i przescieradło i miękka część podkładu , a materac cuchy. A nielepiej jednak podkład kłasc na przescieradło? wtedy miękka część przemaka , ale ceratka chroni by nie przemokło do przescieradła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1979....
Ale moj synek w ocy sie kreci bo ma 18 miesiecy wiec podklad by mial w nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można też podłożyć takie podkłady pod prześcieradło z tkaniny sanitarnej, firma www.pionier-jawor.pl zajmuje się produkcją takich tkanin. Wiem ze w szpitalach używają podkładów tej firmy, warto sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek K
Podkładki na materac chyba do rozmnażania bakterii.Proszę dla chęci zysku nie wprowadzać ludzi w błąd.Jestem lekarzem i stwierdzam że podkłady wielorazowe umożliwiają rozmnażanie się bakteria i nie zapewniają bezpieczeństwa dla dzieci.Guma nie przepuszcza powietrza.Proponuję aby osoba pisząca takie bzdury polezala sama.Atest ma fabryka produkująca materiał na takie podkłady.Natomiast faktyczne testy mają wyłącznie 1 razowe i są refundowane przez NFZ.Więc proszę bzdur nie pisać bo to się nadaje do Sądu.Kompletny brak rzetelnej wiedzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup sobie chociaż 2 szt. (jeden zazwyczaj będzie właśnie prany, haha) tych wielokrotnego użytku i po problemie. Maluszek popuści w trakcie przewijania, to podkład do prania, a podkładasz drugi. Te ze sklepu Elway, pierwsza klasa, polecam. http://www.elway.biz/43-ochraniacze-na-materac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio to w ogole jest przydatne? Przeciez pampersy nie przeciekaja! Mialam co prawda jednorazowe podklady higieniczne, ale ukladalam na nich dziecko tylko gdy lezala z gola pupa, do przewijania miala przewijak i nigdy nie udalo mi sie go ubrudzic kalem. Chociaz paluchy nie raz wlozylam w... . Cora byla bardzo *****iwa , gdyby nie pady przy przewijaku to by jej nie utrzymala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też kupiłam te podkłady z elway.biz i są super, sprawdzą się też jako pady, są miękkie i nic nie przepuszczają, pampersy to inny produkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elvirta

Dziewczyny, może mi coś doradzicie. Kupiłam takie podkłady na łóżko, pomimo tego, że moja córa ma już prawie pięć lat i odkąd pozbyłysmy się pieluszek problemu z sikaniem do łóżka nie było. Zaczęło się pojawiać jakiś czas temu, w sumie około pół roku temu, przyznaję, że początkowo nie zwracałam szczególnie uwagi, ale od kilku tygodni coraz bardziej mnie to niepokoi. Co powinnam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viki

Elvirta, to już trochę jednak trwa... Spróbuj poczytać najpierw na suchym poranku, tam jest bardzo dużo informacji i strona naprawdę wyczerpuje temat. Dużo jest praktycznych  porad, takich jak np. alarm wybudzeniowy, dziennikczek mikcji.  Możesz też udać się do lekarza, porobić badania, jeśli problem będzie nadal trwał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amela

Jednak wizytę u lekarza polecałabym na początku, bo problem rzadko mija sam. Warto zrobić badania krwi, moczu, w kierunku pasożytów i może usg pęcherza. Trzeba wykluczyć podłoze psychologiczne. Może dziecko przeżywa coś tak mocno, ze w nocy odreagowuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lulka

Dokładnie cerata chroni przed tym aby nic nie przeciekło, sam używałam takich podkładów z Teny bardzo wygodne rozwiązanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burnia

OK, ale podkład na łóżko czy cerata naprawdę nie rozwiążą problemu moczenia nocnego, jest niezbędnym akcesorium, ale nie lekarstwem. Też słyszałam, że suchyporanek.pl jest swego rodzaju "elementarzem" dla rodziców dzieci z tym problemem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plafon

My stosowalismy podkładki dla babci, ale polecono nam w Doz pieluchomajtki teraz jest lepiej bo nie przemakają a i komfort spania jest znacznie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolla

Elvirta i jak Wasze losy? Znalazłaś sposób? Zaglądałaś na Suchy Poranek? Co powiedział lekarz? Dopytuję, bo mam ten sam problem z synkiem i już mi ręce opadają, bo nie wiem gdzie szukać pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolinka
Dnia 12.11.2019 o 12:45, Gość Jolla napisał:

Elvirta i jak Wasze losy? Znalazłaś sposób? Zaglądałaś na Suchy Poranek? Co powiedział lekarz? Dopytuję, bo mam ten sam problem z synkiem i już mi ręce opadają, bo nie wiem gdzie szukać pomocy.

nie tylko ty się z tym zmagasz, sama jak u mojego synka się taki problem pojawił to chodziłam po forach i szukałam pomocy, stronę suchego poranka znam, mam nawet ich aplikację na telefonie, spróbuj z alarmem wybudzeniowym, nam bardzo pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karencja

Ja kupowałam podkłady z teny, jak zaczynaliśmy przygodę z opieluchowaniem, nie zakładałam na noc pieluchy tylko właśnie podkład na łóżko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×