Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mmmimosa

zrzucic brzuch ale nie obciążając pleców?

Polecane posty

Gość mmmimosa

mam problem zdrowotny - neidorozwój kręgów - przyszłość kiedy juz nei wytrzymam z bólu to operacja :( Nie wolno mi ćwiczyć, nawet gimnastyka korekcyjna odpada bo to może pogłębić wadę. Chodzi o to że nei moge ociąząć pleców. Nogi mam zdorwe i bardzo silne - swego czasu na siłowni mogłam pracować nimi na dużych obciązeniach. Jestem szczupłą osobą, ale zbliżam się do 30 i zaczynam mieć paskudny gruby i obwisły brzuch. Nie wiem jakie ćwiczenai mogłabym wykonywać?! Brzuszki chyba odpadają?? Wolno mi pływać, więc właśnie wykupiłam karnet na basen - ale to na ładną sylwetkę - plecy mnie wtedy nei bolą i przestaje się garbić :) Oprócz tego od 2 tygodni codziennie ćwiczę sobie 30 minut przy muzyce - głównie podskoki, skręty i tańcze sobie :) Zaczełam też skakać na skakance. cały czas uważam żeby nei przegiąć z ćwiczeniami. Także z diety wyrzuciłam ogrom słodyczy (fast food, słodkich gazowanych napoji i chipsów nei spozywałam od dawna) - wystarczy? Co jeszcze mogę zorbić żeby ten brzuch zgubić - wygląda to dziwnie przy mojej drobnej sylwetce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cie serdecznie, chodzisz na basen - to świetnie!!! to wysmukli Twoja sylwetkę i spalisz zbędny tłuszczyk...a co do wzmocnienia mięśni brzucha (przy wadzie kręgosłupa) to polecam piłkę stabilizacyjną do kupienia w większych sklepach sportowych, tam rowniez nalezy dobrac rozmiar piłki do wzrostu. Poznizej wklejam link do cwiczen mięśni brzucha na piłce :) http://www.youtube.com/watch?v=uF7nZmNHZlQ A i jeszcze ważna rzecz, przy wadach kręgosłypa nie wykonujemy podskoków (!!!) ani nie używamy obciążenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO "MMMIMOSA" 1) prawidłowo przeprowadzona gimnastyka korekcyjna nie ma prawa pogłębić wady! 2) gdybyś mogła konkretnie napisać o niedorozwój których kręgów konkretnie chodzi, w którym odcinku kręgosłupa. Bo z tego co piszesz rozumiem, że masz już zmiany strukturalne, gdzie likwidacja ćwiczeniami korekcyjnymi nie jest możliwa, tak? 3) piszesz coś o "garbieniu się", może chodzi o to, że masz plecy okrągłe, czyli hiperkofozę piersiową? chciałabym wiedzieć dokładnie o jakiej wadzie mówisz, żebym mogła ci coś doradzić; 4) podskoki, kopnięcia, skakanie na skakance itp. - odpadają - obciążają kręgosłup! - właśnie takimi ćwiczeniami przeginasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.33
Ja mam podobny problem jak założycielka topiku. Mam 33 lata, 157 cm i wazę 48 kg. Moim problemem jest oponka na brzuchu (jest on taki jakiś wydęty, nie jest obwisły, ale tkanka tłuszczowa ma jakies 5 cm, jak ścisne skóre na brzuchu między palcami). Czy wyglą mojego brzucha moze być efektem cesarki? Czy mięsnie są bardziej osłabione, uszkodzone? Cwiczę abs od pazdziernika zeszłego roku, regularnie co 2 dzien i efektów nie widzę. Może takie, że bez problemu wykonuję ćwiczenia, bo wygląd brzucha raczej się nie zmienił. Martwi mnie tez, ze podczas ćwiczen boli mnie cżęsto środkowy odcinek kręgosłupa (pewnie mam wadę postawy, tylko jaką lordoza???). Jaką gimnastykę powinna stosować? Czy mogę dalej cwiczyc abs, jezdzic na rowerku i tanczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO A.33 Witam. 1) cesarka prawdopodobnie ma wpływ na wygląd twojego brzucha, jednak ekspertem w tej dziedzinie nie jestem. \"Obwisła\" jak piszesz tkanka jest pozostałością po porodzie. 2) nie wiem dokładnie jak wygląda twoje ćwiczenie; piszesz, że wykonujesz abs od października. Prawdopodobnie mięśnie są ukryte pod tkanką tłuszczową. Istnieje jeszcze inna sprawa, mianowicie - pieszesz, że boli cię środkowy odcinek kręgosłupa - zapewne chodzi ci o odcinek lędźwiowy. Jedno czego mogę być pewna, to nieprawidłowa technika wykonywania przez ciebie brzuszków - stąd ten nieprzyjemny ból. Nieprawidłowa technika powoduje również \"uruchamianie\" pracy innych mięśni niż brzucha - stąd powodem może być niezadowalający efekt. Raczej o wadzie postawy mówić tu nie można, aczkolwiek w celu upewnienia się możesz skonsultować się z lekarzem. 3) Uważam, że jazda na rowerze, taniec w niczym nie przeszkadzają. Pamiętaj, że przed ćwiczeniami na mięśnie brzucha (i jak każde inne) musisz zrobić rozgrzewkę (5-10min), aby przygotować ciało do wysiłku, podnieść jego temperaturę. Podczas kolejnych ćwiczeń na mięśnie brzucha, postaraj się zaobserwować czy wyginasz odcinek lędzwiowy ku górze, jeżeli tak, możesz podłożyć sobie pod niego zwinięty ręcznik w celu zapobiegnięcia pogłębiania lordozy lędźwiowej. Ciężko napisać mi coś więcej, nie znam przebiegu twojej dotychczasowej aktywności fizycznej, aktualnych możliwości, sposobu wykonywania przez ciebie ćwiczeń itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.33
Dzieki NatalkaoOo za odpowiedz :) jęsli chodzi o abs to cwiczę z Tamilee Webb "chcę miec taki brzuch", ćwiczenie zaawansowane, a tam raczej nie ma tradycyjnych brzuszków, więc nie wiem co nie tak wykonuję (za wysoko się podnoszę???) co do bólu kręgosłupa to jeszcze w podstawówce lekarz stwierdził u mnie boczne skrzywienie kręgosłupa (można jeszcze w tym wieku stosowac jakąś gimnastykę korekcyjną??? tzn chcodzi mi o efekty). Ze 4 lata temu miałm kłopoty z moim kręgosłupem, jak podnosiłam z podłogi komputer, to coś mi strzeliło właśnie pośrodku niego. Nie mogłam się ruszać, wstawanie, chodzenie, leżenie sprawiało mi ból, a dodatkowo nie mogłam utrzymać się nan nogach i miałam wrazenie, że sa jakby sparalizowane. Byłam na zwolnieniu tydzien. Od tego czasu odzywa się ten ból w kręgosłupie, ale jest duzo mniej nasilony, na drugi dzień mija i nie jest tak intensywny. Dlatego mam teraz obawy przed wszelkimi ćwiczeniami. Jak pisałas wczesniej nie mozna robic cwiczeń z obciążeniem, a ja takie robie: skłony na boki z hantlami 4 kg.... odpuścić sobie??? Co do aktywności fizycznej... to oprócz abs nie ćwicze nic, w lato jeżdze na rowerze (stacjonarny mnie irytuje), czasami chodzę na basen, a zimą narty. Ale to nie jest regularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.33
jeszcze sobie przypomniałam: podam przykładowe ćwiczenie podczas którego boli mnie kręgosłup: ćwiczę w ten sposób: leżę na plecach, ręce za głową, podnoszę wyprostowane nogi do pionu, tułów także trochę podnoszę. Co robie nie tak, że boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO A.33 1) mówisz o skrzywieniu bocznym kręgosłupa, tzw. skoliozie. Lekarz stwierdził ją u ciebie w podstawówce? Dziwne dlaczego nie skierował cię na gimnastykę korekcyjną. Wada w początkowym stadium, tzn. w okresie zmian czynnościowych, gdzie jedne mięśnie ulegają osłabieniu i rozciągnięciu, a drugie napięciu i skróceniu jest do możliwa do całkowitego skorygowania. Powinnaś udać się do lekarza specjalisty w celu sprawdzenia czy na pewno masz skoliozę, jeżeli tak, to w którym odcinku kręgosłupa, zapytaj czy jest jedno czy dwułukowa... 2) pytasz czy ćwiczenia korekcyjne coś zmienią. To zależy w jakim okresie jest twoja wada: w okresie zmian czynnościowych, powstawaniu przykurczy czy w okresie zmian strukturalnych (ćwiczenia korekcyjne mogą jedynie zatrzymać wadę, ale likwidacja nie jest już możliwa); Również ponawiam, abyś udała się do lekarza specjalisty w celu dokładnego zbadania. 3) Piszesz, że kilka lat temu, coś strzeliło ci w kręgosłupie podczas przenoszenia komputera. Być może wypadł ci krążek międzykręgowy, tzw. dysk. To właśnie \"ucisk\" może być powodem twoich bóli, a nie zdiagnozowana skolioza (chociaż kiedy byłaś w podstawówce wiedza na temat wad nie była tak dokładna, także diagnoza mogła być postawiona bezpodstawnie). Piszesz, że byłaś tydzień na zwolnieniu. Znając wielu lekarzy dostałaś od nich tylko leki przeciwbólowe i pewnie nic więcej... 4) obciążenie 4kg - skłony na boki - odradzam, jeżeli boli cię kręgosłup i nie masz pewności czy na pewno masz skoliozę, to naprawdę odradzam (może to pogłębić wadę); 5) z metodycznego punktu widzenia podnoszenie wyprostowanych nóg do pionu jest nieprawidłowe. To ćwiczenie bardzo obciąża odcinek lędźwiowy. Jeżeli chcesz wykonywać to ćwiczenie ugnij delikatnie nogi w stawie kolanowym i podłóż zwinięty kocyk pod ten odcinek (to taka alternatywa). Istnieje wiele prostszych do wykonania ćwiczeń na mięśnie brzucha. 6) Proponuję: udaj się do specjalisty, niech zrobi ci badania w celu sprawdzenia czy faktycznie masz skoliozę i czy przypadkiem nie wypadł ci dysk. Poproś o szczegółowy opis ewentualnej wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.33
dziękuję 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmimosa
odnlazłam "swój" stary topik :) do NatalkaoOo - odpowiem na pytania o tyle ile wiem: -jesli chodzi o ginastyke - wiem ze to dziwne ale potwierdzili to wszysyc badający mnie lekarze - a było ich kilku. Kiedys jako nastolatka chodziłąm przez 3 lata 3 razy w tygodniu na takie ćwiczenia i niby osba je prowadząca była profesjonalnym fizjoterapeutą rehabilitantem ale np. kazał mi robić brzuszki - zwykle 100-200 - a teraz wydaje mi się to dziwne przy takiej wadzie. - nei wiem jaki konkretnei mam niedorozwój kręgów - ale wiem że problem jest w odcinku szyjnym. nie wiem czy to zmiany strukturalne. -garbie się i przechylam do tyłu - mam skrzywienie obustronne kręgosłupa. poza tym od wady mam taki dołek między piersiami - teraz jest mneijszy sporo ale jak byłam dzieckiem paskudnie to wyglądało. -te ćwiczenia już po pierwszym poście zarzuciłam - ale czy mogę ćwiczyć samym brzuchem typu skrety, kręcenei hulahop - acha ortopeda ćwiczeń na piłakch tez mi zabronił czekam z niecierpliwością na odpwoeidź - choć wiem ze informacje sa skromne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmimosa
czekam na NatalkaoOo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmimosa
i oczywiście na inne wpisy w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO MMMIMOSA 1) jestem zaskoczona faktem, iż kazano robić tobie od 100-200 brzuszków - przerażające! 2) nie jestem pewna czy będę mogła ci pomóc. Byłoby aż nad to ryzykowne polecanie ci ćwiczeń bez \"obejrzenia\" ciebie. Nie chciałabym ci zaszkodzić nie wiedząc i nie widząc jak w rzeczywistości wygląda twoja wada. Nie miej mi za złe - to dla twojego dobra. 3) generalnie wzmacnianie mięśni posturalnych (w tym mięśni brzucha jest wskazane), jednak w zależności od wady odbywa się w różnych pozycjach 4) jeżeli byłabyś w stanie udać się do naprawdę kompetentnego lekarza i przebadać się na nowo, poproś o zestaw ćwiczeń, które są wskazane, które nie pogłębią wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×