Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość może przyszła mieszkanka

Jaki jest Poznań???? dla mieszkańców i nie tylko

Polecane posty

Gość może przyszła mieszkanka

witam jestem ciekawa Poznania poczytalam troche w internecie, ale to nei to samoo. Chce znac relacje osób ktore tam mieszkaja :) czy to miasto jest bardzo drogie?? o wiele drozsze od Łodzi w ktorej obecnie mieszkam? co was zachwyca a co was zasmuca w tym miescie? czy jest duzo mozliwosci jesli chodzi o prace, rozwoj?? prosze o opinie z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojecia, bo jestem z podbeskidzia.....:-) Ciekawe jakie maja zdanie o Poznaniu dziewczyny, ktore tez kiedys byly przyjezdne i zostaly tam na stale. Od dawien dawna slyszalam, ze poznaniacy sa sknerowaci. Nie mam pojecia ile w tym jest prawdy, ale poznalam jednego faceta z Poznania i mial kilka odskokow od przecietnosci. Np. w szkole pisal olowkami z IKEI, bo mu szkoda bylo na wlasne i notatki robil w kilkuletnich zeszytach, zeby wykorzystac kazda wolna kartke papieru. Zeby bylo smiesznie, to te zajecia szkolne odbywaly sie w niemczech a on zeszyty poprzywozil z Poznania....:-) Zycze Ci dobrego wyboru :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może przyszła mieszkanka
to bardzo ciekawe dzieki :) moze ktos jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne jasne
takie stereotypy mnie urzekaja... sknerowaci, i niewiem co jeszcze, tak jak wszyscy Polacy to pijacy i kradna :O sama jestem z Poznania, i nie chodzi o lokalny patriotyzm; miasto jak miasto, ma swoje uroki i miejsca brzydkie, no nieweim co konkretnie chcesz wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne jasne
przepraszam, teraz doczytalam. Mi jest trudno powiedziec czy jest drogie, bo znowu nie mam porownania do Lodzi... Fajne miejsca to Malta, jezioro, latem jest naprawde fajnie, sa tam koncerty, teraz otworzyli gigantyczna galerie, z kinem, kreglami i wszystkimi sklepami, starowka, super miesce, pelno knajp, dyskotek i pubow. Dzielnica niezbyt mila to Wilda, nie szukaj tam mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qarro
Ja mieszkam w Poznaniu od urodzenia i bardzo lubię Poznań:-)Ale mogę nie być obiektywna, bo nigdy nie mieszkałam dłużej w innym większym mieście. Ale wydaje mi się, że nie ma się czego bać;-) I starówkę fajną mamy, bo w Łodzi to z tym akurat tak średnio, o ile dobrze wiem... Z całym szacunkiem dla Łodzi oczywiście;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, jasne - nie wiem co cie tak oburzylo...:-P Celowo nie napisalam, ze " sa sknerowaci" tylko, ze wielokrotnie slyszalam taka opinie. Nawet zaznaczylam, ze nie mam pojecia ile w tym prawdy. A facet jakiego poznalam byl najwieksza sknera jaka kiedykolwiek spotkalam. Napisalam, ze byl poznaniakiem, bo to prawda :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eks poznanianka
Starowka jest ladna, ale reszta miasta to okropne blokowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mieszkam w samym Poznaniu ale do centrum mam 10 km i większość życia spędziłam w Poznaniu. Lubie to miasto i pewnie nie zamienilabym na inne (no może Kraków i Amsterdam wziełabym ew. pod uwagę), ale przemawia przeze mnie lokalny patriotyzm. Ogólnie miasto nie jest zbyt duże, wszędzie w miarę szybko dojedziesz, nie ma takich korkow jak w Warszawie i wydaje mi się, że nie jesteśmy wcale takimi sknerami :) ale może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne jasne
Pia, nie ze oburzylo, tylko jak powiedzialam, stereotypy, ludzie takimi mysla,... jak mowilam jestem tez z Pnia, i jakos nikt z moich znajomych ani rodziny,nie jest sknerowaty, wrecz przeciwnie to otwarci i bardzo goscinni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj facet jest z Poznania i powiedzialabym, ze jest nadmiernie rozrzutny:P A co do miasta... mnie sie podoba starowka, jak ktos lubi zakupy to na pewno galerie... A dzielnice.. no coz niektore to blokowiska, ja chcialam koniecznie wybrac sie na Jezyce (zaczytywalam sie Malgorzata Musierowicz), ale moj S. uznal, ze tam jest niezbyt bezpiecznie:( Stary Browar.. czasami sie dzieja fajne rzeczy - koncerty itd. Na Malcie niestety nie bylam i pewno nie widzialam wielu innych miejsc, ktore warto zobaczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wit. b complex
jest wspaniały ale nie wiem jak zareagować na to, że Amant Wszech Czasów też jest z Poznania, nie wiedzialam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lsfbla
A czy Poznań jest drogim miastem? Myślę nad wynajęciem mieszkania i znalezieniem pracy właśnie tam. Dodam, że jestem jeszcze w trakcie studiów, więc nie mam wygórowanych wymagań odnośnie pracy:P Według was nie jest trudno o pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz jest trudniej o pracę
jak wszędzie. Cena wynaj. mieszkania male 2 pokoje/kawalerka ok.1000, ale poszukaj w necie bo mogę nie być na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o kwestie cen: - jedzenie drogie jak w Warszawie - mieszkania drogie jak w Warszawie - pensje (z wyjatkami) duzo nizsze niz w Warszawie. Generalnie jest to miasto drogie. A Poznaniacy nie sa skapi tylko gospodarni i oszczedni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poznań..
śmierdzi;p zaczęłam tam mieszkać i studiować w roku 2008.. począwszy na lipcu kończąc w październiku ..pozaniacy to takie sknerusy i cfaniaki szkoda gadać.. nie wspominająć o rodzinie u której mieszkałam.. z miesiąca na miesiąc podnosili mi jak również moim znajomym czynsz o 100pln, bo niby węgiel podrożał czy coś w tym rodzaju.. pracy niby mnóstwo, ale niestety dla studentów za grosze.. i te godzinne dojazdy z jednego miejsca w drugie.. w rezultacie wróciłam do swojego miasta a studia rzuciłam;p strasznie wspominam te mesiące.. ale tak już jest jak trzeba samemu na wszytsko zapracować rodziców nie stać na utrzymanie w innym mieście.. jeśli jesteś w dobrej sytuacji finansowej będziesz raczej miała jak w bajce.. naprawdę jest czym się zająć;) i piwo nie jest takie drogie wcale;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudzi
nie zgodze sie z tym, ze mieszkania drogie jak w warszawie... ja wynajmuje kawalerke za 1300/m-c i to jest w sumie dosc tanio. o ile sie orientuje (mam rodzine w wawie) to tam podobne mieszkanie minimum 1600zl/m-c. a jedzenie drogie, to fakt. z praca jak wszedzie- ale jesli nie masz wygorowanych wymagan to znajdziesz, np. w sklepach, galeriach handlowych, punktach uslugowych. ogolem mieszkam w poznaniu od 2004r, kiedy to studia zaczelam. obecnie je koncze i raczej nie zamierzam sie wyprowadzac :P ale w przyszlosci jakiejs wyprowadzki nie wykluczam. wroclaw to tez calkiem mile miasto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anq
Jak dla mnie jest super. Przy Łodzi zdecydowanie ładniej. I mamy piekna starówke. Mysle, że to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Co do charakterow poznaniaków to bym wcale nie powiedziala ze sknery...wrecz rozrzutni sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pu pu
Mieszkam w tym mieście ponad 30 lat i kiedyś je lubiłam, ostatnio coraz mniej. Pracę znależc znacznie trudniej niż w Warszawie, mieszkania są zdecydowanie tańsze niż w stolicy. Nie jest to jednak tanie miasto, mamy najdroższe chyba w całym kraju bilety MPK, najwyższy podatek od psa 50 zł ( w Warszawie to 1 zł). Sporo innych rzeczy też jest drogie. A samo miasto ma kilka ładnych miejsc, ale te dzielnice naokoło zaniedbane, choc to chyba w całej Polsce problem. Wg mnie brak atrakcji, zwłaszcza tych darmowych - płatnych jest więcej. Po 22 życie zamiera, jakby to była wielka wieś. No i głupie, zachowawcze władze, nawet festiwal teatrów ulicznych ktoś chciał zlikwidowac, bo jest hałas i nieporządek. A ten stereotyp sknery nie jest już raczej prawdziwy, to się wzięło z czasów kiedy byliśmy prowincją Prus - trochę się zmieszaliśmy, a wiele Niemców ma taką powierzchownośc. Teraz już tego tak nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuygiljk
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mnie Poznań jest lepszy
i ładniejszy od Łodzi(niestety mieszkam w Łodzi:()Moim zdaniem KAŻDE(w Polsce czy poza nią) miasto czy wiioska jest lepsze od Łodzi,naprawdę każde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aicia
Mieszkania w Warszawie sa drozsze - ale te nowe, w dobrych dzielniach, wynajem ksztaltuje sie podobnie w Warszawie w odleglych dzielnicach i w Poznaniu w starym budownictwie na Jezycach. Ceny zywnosci sa identyczne. Ceny ubran - powiedzialabym, ze w Warszawie tansze (wieksza konkurencja). Co do pracy - w Poznaniu praca jest, ale dorywcza, za grosze i glownie dla studentow, w promocjach, akwizycji, marketach. Jesli ktos pragnie stabilizacji, nie polecam tego miasta absolutnie. Nie oplaca sie po prostu. Poznaniacy nie sa jacys przesadnie skapi, przynajmniej ja na zadnego takiego nie trafilam. Wrecz przeciwnie. Na ulicach jest pelno psich kup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie placisz wymagasz
Wszedzie jest teraz pelno kup :) Moj maz jest z poznania i jezdzimy 2 razy do roku odwiedzic jego rodzine.Poznan miasto ladne,zadbane jest gdzie pojsc,pelno zieleni i bardzo czysto. mieszkam w warszawie wiec wiem co mowie. A sknerowaci i oszczedni to sa :P Ale oni to chyba maja we krwi. Fajna maja gware ,zanim tam pojedziesz to sobie poczytaj gware poznanska ,czasami nie wiedzialam o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak ja tez
oooo ja tez jestem z Poznania:) mam 24 lata i moge duuuzo mowic o Poznaniu. ze poznaniacy to sknery tooo duuuzy stereotyp- moze kiedys za czasow naszych dziadkow, ale teraz absolutnie tego nie widze:) miasto super!!! ani duze ani male. nie ma ogromnych korkow. latwy dojazd do centrum. miasto akademickie wiec duzo uczelni i studentow, a co za tym idzie i klubow, kawiarenek, pubow. czwatek, pt, sob imprezy sa!!!! ktos mowil ze miasto wymiera po 22- chyba nie wie co mowi. fakt, ze nie ma super klubow jak np w wawie czy wroclawiu, krakowie, ale kazdy znajdzie cos dla siebie. poza tym fajne miejsca - Malta, rynek, deptaki, parki, stare dzielnice np. Sołacz itp. , muzea, teatry, wystawy itp. jest co zobaczyc ale trzeba wiedziec ze cos w Poznaniu sie dzieje:) jezeli chodzi o to czy jest tu drogo czy tanio - wydaje mi sie ze dosc drogo. tzn mysle ze ceny spozywki i ciuchow podobnie jak w Wawie. natomiast ceny mieszkan zarowno do wykupu jak i wynajecia -na pewno taniej niz w Warszawie !!! cene mieszkan do wynajecia sa coraz wyzsze bo studenci winduja ceny. jest ich coraz wiecej wiec wlasciciale coraz wiecej ciagna:) ja na szczecie mam swoje mieszkanko:) jedyny minus Poznania to chyba praca. latwo znalezc prace nie wymagajaca kealifikacji np w sklepach, centrach handl, telemarketngu itp. natomiast jesli sie ma wyksztalcenie to gorzej:(( moj facet po Politechnice nie moze zmienic pracy na taka ktora go intersuje bo nie ma w poznaniu takich firm. natomiast w warszawie, wroclawiu sa:) jednak Poznan to super miasto. jak dla mnie lepszym miastem jest jedynie przepiekny Krakow. moglabym tam mieszkac. Poznan jako miesjsce do mieszkania - polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabella........
miasto jak miasto. w każdym znajdziesz przecież i sknerę i debila i upierdliwą sąsiadkę. i ceny. jednym słowem miasto jakich wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uciekaj z tej Łodzi kobieto
uciekaj!!!Nawet do Poznania,każde miasto jest lepsze od Łodzi:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hzvh
A co takiego złego jest w Łodzi?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×