Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malwina 29

Dziecko 3- miesięczne nie podnosi główki w pozycji na brzuszku

Polecane posty

Gość Rauma
Witam, mój synek za dwa dni skończy trzy miesiące. Ma identyczne objawy jakie są opisane powyżej. Na brzuszku, gdy go kładę nie podnosi główki. Wygina się, szamocze j próbuje jakby odwrócić główkę na drugi bok ale chyba mu się to nie udaje. Nie płacze ale stęka jęczy a potem zasypia.... I śpi tak ok 2 godzin. Czy to normalne? Dodam,że rączek nie podkurcza tylko ma położone wzdłuż ciała, gdy mu chce podkurczyć, sam prostuje:( bardzo się martwię:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dssdsd
u mnie bylo podobnie, zmiana nastapila z dnia na dzien, teraz trzyma wysoko, kladz do na podlodze, nie na lozku bo lozko wiadomo miekkie niech ma twarde podloze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnenna
polecam kładzenie dziecka na rogalu do karmienia. Ja mam taki z granulkami w środku, spłaszczałam go i kładłam córeczkę na nim z rączkami zgiętymi ułożonymi tuż obok klatki piersiowej. Po 3 miesiącach i 10 dniach nagle podniosła główkę i od tej pory już nie było z tym problemu. Jak raz załapała o co chodzi to potem było tylko łatwiej, na drugi dzien przeniosłam ją na płaską powierzchnię i też dawała radę. Na płaskich powierzchniach ciężko na początku podnieść dziecku główke bo jest ciężka i zamiast niej to dupka i nózki idą do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casie
Moja coreczka, ma 2 mies i 2 tyg. i jeszcze nie chce podnosić głowki... na brzuchu raczaej sie denrwuje, podnosi raczki, dupke i nozkami rusza, a glowka lezy... po Waszych wpisach, wnioskuje, ze jeszcze nei ma powodu do niepokoju, ale bede ją więcej kładla na tym brzzuszku, własnie ostatnio zauwazyłam, że na rogalu własnie, lepiej jej to wychodzi, główkę ma sztywna i próbuje ją ładnie zadzierac... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rapka
Mój synek kończy za dwa dni trzy miesiące i też nie chce podnosić główki, przy czym potrafi podnieść dupkę tak, że prawie klęka na kolankach. Dr powiedZiała, że ma osłabione napięcie i go ćwiczę, ale poprawy nie widzę. Być może to Mały leniuszek. Ogólnie jest bardzo wesoły i lubi się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minciu
Mój synek dzisiaj położony na brzuszku podniósł sam główkę i nie chciał jej położyć, a ma dopiero 2 tygodnie:) Wyglądał jakby chciał już raczkować... oczywiście główka mu się trzęsła z wysiłku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szayra
moja córka ma 3-mce i tez nie jest zadowolona z kladzenia na brzuszku placze krzyczy az ją zatyka z tej rozpaczy zatem klade ją na brzuszek na chwile podnosze uspokajam i znow klade i tak kilka razy kiedy nosze ją na ramieniu pieknie trzyma glowke sama dlugo dosc ale na brzuszku probuje i sie poddaje ale sie martwie bo to lenistwo a nie ze ma problemy z miesniami.poza tym nalezy pamietac o jedym DZIECKO NIC NIE MUSI,DZIECKO JEDYNIE MOZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam a raczej mialam (mam nadzieję) podobny problem. Do połowy drugiego miesiąca podnosil chętnie główke na brzuszku póżniej prawie wcale tylko gówke przekładał lewo prawo nigdy tez nie podnosił główki do siadu. Ale pediatra polecił nam ćwiczenie tzw. kołyski czylki trzymamy za rączki i nózki i raz na jeden bok raz na drugi + noszenie przodem do swiata ale bez stałego podparcia, No i malec zaczął ją podnosić patrzec na różne ciekawe rzeczy na podłodze aż się martwiłam czy nie za bardzo bo tak mu wisiała ale jemu się to podobało po kilku dniach na brzuchu chętnie znów podnosi i na długo (oczywiście jak mu się chce) jak mu się nie chce to z nim ćwicze kładac go na kolanach moze tak leżeć godzinę i mu sie nie nudzi. pokazuje mu zabawki czytam wierszyki a on ogląda ilustracje.. Tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, tez sie martwie bo moj wnuczek za tydzien skonczy 4 miesiace i tez nie podnosi glowki, na dodatek jak corka byla z nim na szczepieniu to sie okazalo ze rosnie za szybko i ma za duzy obwod glowki, no i nie moga go zaszczepic, wiec dostala skierowanie do neurologa i czeka na wizyte na 12.08. czy moze ktos mial taki przypadek lub slyszal o tym, ze dziecko rosnie za szybko i ma za duzy obwod glowki, prosze o jakiekolwiek informacje, czy to moze byc cos powaznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci też nie lubiły pozycji na brzuchu, słabo podnosiły głowę i płakały... Ale ćwiczyliśmy: samoloty (dzieci to lubią!), układanie na kolanach (w poprzek kolan, jedno udo wyżej, aby górna część ciała dziecka była wyżej, z czasem równo), na kocyku- na początku też unieść lekko górną czesc ciała przez podłożenie zwiniętego kocyka na wysokośc***aszek lub własne przedramię! Uniesienie znacznie ułatwia dziecku podniesienie głowy. dzieci uczą sie też kontrolowania główki noszone pionowo (oparte pleckami)- nasza pani fizjoterapeutka powiedziała ze na początku się tak właśnie uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×