Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

a tak na marginesie

Jakie ciasta na Wielkanoc?

Polecane posty

Gość mazurki
makowe,czekoladowe,orzechowe z marmoladą,migdałowe,kokosowe,cytrynowe.Mogą być baby piaskowe,drożdżowe.serniki na zimno z bakaliami na biszkopcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zachra
Ja robie makowiec, szarlotke i muffinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyczajowo
baba z lukrem i mazurek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie mazurki? Nigdy tego ciasta nie robiłam.Nie mam przekonania...Takie niskie,jakby niewyrośnięte :) Ale w tym roku chyba zrobie. Mam przepis na mazurek z masą z krówek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do a tak na marginesie
to ja poproszę o ten przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym roku piekę babkę zebrę ,sernik tradycyjny oraz taki przekładaniec (nie pamiętam nazwy :P) - biszkopt biały + tofii + masa z migdałami + bita śmietana biała+ biszkopty + bita śmietana czekoladowa+starta czekolada. Mazurek też będzie.Najbardziej to podoba mi się dekoracja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo. Mazurek z krówkową polewą Ciasto: 25 dkg masła 3 szkl mąki 1 1/2 szkl cukru pudru 3 żółtka 1 cukier waniliowy Zagnieść ciasto i wstawić na pół godziny do lodówki. Można ciasto wyłożyć na jedną dużą blaszkę lub uformowć prostokąty, jajka lub tym podobne. Pamiętać o ozdobnych bokach by polewa nie uciekła. Piec ok 20 min w temp. ok 180 s Polewa: 30dkg krówek (najlepiej kruche) kostka masła Rozpuścić masło i dodać pokruszone krówki. Na małym ogniu doprowadzić do jednolitej masy, tzn: od czasu do czasu zdejmować z ognia i użyć miksera. Polać ciasto i przyozdobić według uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedzie wile ; na pewno ; makowce,piernik, kokosowe , deskę , mazurek z masą pomarańczową , sernik szachownica lub wiedeński, orzechowaca , miodownika jeszcze się wymyśli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×