Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość newmonalisa

nagana w pracy

Polecane posty

Gość newmonalisa

czy jeśli dostanie się naganę w pracy to ma to jakieś konsekwencje na przyszłość? jest to odnotowane później na świadectwie pracy? czy pracodawca ma prawo wlepić naganę za to że człowiek zapomniał wpisać się na liście obecności chociaż był obecny w pracy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ups...........................
Przez rok nie masz premii i podwyżek jeśli takie są, żadnych dodatkowych pieniędzy i nagród. I do akt też wpisują, ale może tylko szef Cię postraszył u mnie w pracy baba miała naganę, ale ona przyszła na bani i tak że jej nie zwolnili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejku jejku
Najpierw jest upomnienie. Jeśli nie było upomnienia, nie może dać nagany. Jeśli było - może. W tym przypadku np. za niedopełnienie obowiązków służbowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newmonalisa
no to pięknie :( Sprawa nie dotyczy mnie tylko mojego kolegi. Dyrektor rano zrobił nalot i zabrał listę obecności. 2 osoby miały pecha bo listę obecności uzupełniały nieregularnie no i przez 5 dni nie wpisały się na listę (chociaż były w pracy co byłoby łatwe do udowodnienia). Pani kadrowa powiedziała, że może się cieszyć bo dostanie tylko naganę i będzie miał za te dni zapłacone, a mogliby go wyrzucić z pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejku jejku
No dobrze, ale czy te osoby wcześniej dostały za coś pisemne upomnienie? Bo to jest pierwsza kara, jaką można dać pracownikowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newmonalisa
Mój kolega wcześnie nigdy nie dostał żadnego pisemnego upomnienia - to był jego pierwszy "występek". Nie można dać nagany bez wcześniejszego upomnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma obowiazku, aby najpierw dac upomnienie. Pracodawca ma do wyboru 2 kary porzadkowe: upomnienie lub nagane. To do niego nalezy wybor kary, jaka zastosuje w stosunku do pracownika. Jednak pracownik moze w ciagu 7 dni od zawiadomienia go o zastosowanej karze wniesc sprzeciw do pracodawcy, jesli zastosowanie kary nastapilo z naruszeniem prawa. Aha, i co wazne, kara moze byc zastosowana tylko po uprzednim wysluchaniu pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karę uważa się za niebyłą, a odpis zawiadomienia o ukaraniu usuwa się z akt osobowych pracownika po roku nienagannej pracy. Pracodawca może, z własnej inicjatywy lub na wniosek reprezentującej pracownika zakładowej organizacji związkowej, uznać karę za niebyłą przed upływem tego terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newmonalisa
Aniutka* Dziękuję za wyjaśnienie Czyli jeśli dobrze zrozumiałam nagana automatycznie zostaje usunięta z akt po roku nienagannej pracy (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jest usuwana ale nie daj borze żeby sam się zwolnił lub zeby jego zwolnili to nagana będzie widniała w jego dokumentach już zawsze. A za naganę tym bardziej w takim przypadku zabierają przez miesiąc premię. A nie przez rok. Ale co zakład to obyczaje inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izolda, w kodeksie pracy wyraznie jest napisane, ze kary porzadkowe z uplywem roku nienagannej pracy uwaza sie za niebyle. Takie sa przepisy. A jesli jakis pracodawca robi inaczej, to po prostu lamie prawo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis ten statuuje zasadę obligatoryjnego zatarcia skazania po roku nienagannej pracy, czyli pracy, w ramach której na pracownika nie nałożono żadnej kary porządkowej, ani też pracownik nie odpowiadał np. z tytułu odpowiedzialności materialnej, której przecież jedną z przesłanek jest zawinione naruszenie obowiązków pracowniczych (poprzez działanie, jak i zaniechanie). W razie niewykonania dyspozycji tego przepisu przez pracodawcę pracownik może żądać przed sądem pracy ustalenia, że nie jest on już pracownikiem ukaranym, a co za tym idzie, że z jego akt osobowych winno zostać usunięte zawiadomienie o ukaraniu. Jeśli pracodawca nie wykona orzeczenia sądu, takie zachowanie może być, w świetle art. 282 § 2, potraktowane jako wykroczenie przeciwko prawom pracownika - ze skutkami wynikającymi z odpowiedzialności przewidzianej tymi przepisami (kara grzywny). Fakultatywne zatarcie ukarania może (ale nie musi) nastąpić wcześniej, przed upływem jednorocznego terminu, licząc od daty ukarania pracownika. Zatarcie takie może nastąpić zarówno z inicjatywy pracodawcy, jak i na wniosek reprezentującej pracownika zakładowej organizacji związkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jest bez sensu. Szczerze powiedziawszy. Moim zdaniem ta osoba powinna zgłosić się do związków zawodowych. Ponieważ bez jakiego kolwiek wcześniejszego uprzedzenia nagana nie powinna być wręczona jeśli wcześniej ta osoba nie nagannie pracowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może to
A może to tylko prima aprilis :) :) :) bo coś nie chce mi się wierzyć, zeby za nie podpisanie listy od razu miał naganę..... :) :) :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martosława
mama pytanie, skonczylismy wcZoraj z moim chlopakiem urlop i od dzis wrocilismy do pracy gdzie moj chlopak otrzymal nagane za to iz przyszedl na godzine 7, a szef chcial zeby o 7 byl on juz u klienta z tym ze przez caly tydzien nikt nie raczyl zadzwonic i poinformowac go o tym aby przyszedl szybciej, czy mozna nie przyjac takiej nagany badz sie odwolac? czy moze miec ona jakis wplyw na przyszlosc zawodowa? powiem jeszcze tylko tyle ze nigdy nawet nie otrzymal zadnego upomnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam słuchajcie dostałam dziś upomnienie , dlatego ze nie wydłutuje zadziorków , a pracuje na kontroli jakości w małej firmie i kilka razy zdarza mi sie nie wydłubać zadziorka , sprawdzam tych części przez cały dzień po 300, 500 i a co mnie śmieszy iz moje koleżanki pyskują używając wulgarnych słów wobec przełożonych i , i nic zero konsekwencji a ja za zadziorka dostałam upomni en ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×