Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ruda22

Ciasto z bitą śmietaną sie rozjeżdża

Polecane posty

Jak w temacie.... Jakiego i ile dodać zagęszczacza do smietany by krem byl sztywniejszy? Żelatyne? A moze jest cos pysznego (i niedrogiego.....) czym mozna przełożyc murzynka? Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie konfitura (a własciwie to dżem) juz mi uszami wylazi...to ulubione ciasto małza, robię często i doprawdy mam już potrzebę jego modyfikacji :) a polewa musi byc, oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak robisz tą bitą śmietanę? z papierka na mleku czy z prawdziwej śmietany? ja biję śmietanę 36% z odrobiną cukru pudru (to zależy jakie słodkie się lubi) i zawsze jest sztywna (tylko trzeba przestać zanim się masło zrobi :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mylisz się tylko BIZNES
Otóż to! Tu jest reklama zagęszczaczy do śmietany :-D Podczas, gdy kupimy normalną ŚWIEŻĄ śmietanę/śmietankę 30% lub 36% i ubijemy ja dobrze z odrobina cukru to NIC się nie rozjeżdża i takie ciastko wytrzymuje nawet 3 dni i jest dobre do jedzenia. Nie trzeba dodawać żadnego chemicznego świństwa. Ja kupuję swieżą śmietanę 30% z lokalnej mleczarni bez zadnych doatków w postaci zagęszczaczy, jakie dają do śmietan UHT :_P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mylisz się tylko BIZNES
Dodam, że ta moja śmietana 30% z lokalnej mleczarni kosztuje 1,10zł za 180 ml :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupuje owszem 30% ale nie wytrzymuje naporu górnej warstwy, niestety....Do pysznej, swojskiej smietanki nie mam dostępu 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma25
śmietana 30%+śmietanfiks (ok. 1,50zł) efekt murowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsiejszy jest krem z smietany 30% i czekolady mlecznej, ale ten to juz w ogóle wyłazi, skurczybyk. Jakby go okiełznać to nie dawałabym go na wierzch ciasta (gdzie schnie a co za tym idzie- jest mniej apetyczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śmietanfix czyli śnieżka? czy jest takie specjalne ustrojstwo do kremówki? Słaba jestem w tych chemikaliach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frufru
śmietanfixa w ostatecznosci. ale świeżutka i ZIMNA śmietana +30% Ci się ubije sama śpiewająco i ustoi dłuuuugo, byle w chłodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha - ja zawsze przed przełożeniem ciasta wsadzam ubitą śmietanę do lodówki - zimna jest sztywniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mylisz się tylko BIZNES
Ciekawe, że mi i nie tylko mi ubita śmietana (normalna SKLEPOWA!) wcale się nie rozjeżdża nawet pod naporem bardzo ciężkiego placka i trzyma się 3 dni :-O Już mam dosyć tych kryptoreklam chemicznych dodatków do jedzenia :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma25
śnieżka to co innego nie próbowałam więc się nie wypowiadam, śmietanfix w małej torebeczce w proszku. Ostatnio robiłam ciasto z bitą śmietaną na wierchu dodałam 2 śmietany i 3 śmietanfiksy utrzymało się idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mylisz się tylko BIZNES
taaa, ILE CI PŁACĄ?? :-O Prawdziwa gospodyni nie daje świństwa do jedzenia, a i tak jej bita śmietana stoi :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssszzzz
smitana 36 % badz lzejsza i śmietanfix ( to zageszcza) i ubić to razem ale nie za długo bo zrobi sie konsystencja masła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssszzzz
a najlepiej 2 smitanfixy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma25
ludzie przestańcie, nie każda z nas może się określić mianem prawdziwej gospodyni co to jej śmietana stoi, jak ktoś sporadycznie ma do czynienia z pieczeniem to idzie na łatwiznę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh i tłumacz się teraz... Nie lubię sztucznego zarcia, vegety w domu nie posiadam, podobnie jak "przypraw do..." ogolnie to staram sie tego unikać, ale mam problem i chce go rozwiazać. Cieszę sie bardzo, wręcz zazdroszczę, ze ciasta udaja sie tak swietnie- mi jakoś nie. Mam na swoim koncie sporo postów, cieżko byłoby tyle nabić jako kryptoreklama Od niedawna jestem młodą mężatka, a co za tym idzie uczę sie gotować i piec- to chyba nic dziwnego, ze pewne rzeczy nie wychodzą od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewinni się nie tłumaczą
"To forum służy do wymiany doświadczeń i oczekujemy na nim porad a nie ma za zadanieumożliwianie Kaśkom, Baśkom itp. zarabiania pieniędzy" Mylisz się to forum istnieje WYŁACZNIE z powodu zarabiania pieniędzy. Oglądamy reklamy - ktoś zarabia Sprytnie konstruowane tematy do dyskusji to też reklama róznych rzeczy - ktoś zarabia Aby umieszczać takie topiki-kryptoreklamy opłacane są osoby, które to robią - nawet niedawno mówili o tym w telewizyjnej dwójce Wiele tematów "z problemem" jest specjalnie tu umieszczane przez dziennikarki czasopism, aby mogły to potem skopiować i mieć gotowy materiał do artykułów np. do tych wszystkich pseudokobiecych brukowców. - ktoś zarabia Jeżeli coś podejrzanego nie jest usuwane natychmiast znaczy Kafeterii zaplacono za tego typu reklamę. WSZYSTKO tu jest za pieniądze. Pamiętaj pisząc tu dajesz swoją wiedzę, swoją myśl za darmo, aby ktoś na tym zarobił. Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swietny blog...
Polecam poprzeglądać ten blog....też jestem początkująca a lubie zrobić ciasto na weekend. Dużo przepisów, wyszukiwarka. Może znajdziesz tam jakiś fajny krem... http://mojewypieki.blox.pl/html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżizas, bawcie sie w domorosłych detektywów jak chcecie. Nie zarabiam tu na tym. Chcecie- wierzcie, chcecie -nie wierzcie. Skoro i tak nie mogę sie bronić (ponoć niewinni sie nie tłumaczą) to Was nic nie przekona. Ale mimo wszystko ponawiam swoja prośbę o krem do murzynka. Niekoniecznie na bazie śmietany. Wypróbuję trzymanie śmietany w lodówce, ale nie mam gdzie potem trzymać ciacha w zimnym miejscu (mieszkanie w bloku,lodówka dzielona z wspolokatorami, a teraz ciepło i balkon nie pomoże ). frufru ten do karpatki to bedzie pasował? Robiłam do napoleonków, dobre bylo, nie powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany ale napadłyście na ruda
Ja tez czasem dodaje smietan -fix. To zalęzy od smietany , jedna ubija sie migiem , a inna za nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za ten link, dużo pyszności ...... :) znalazłam fajny kremik z nutelli i serka mascarpone, szukam dalej. Przy okazji przypomniał mi sie krem do orzechowca- jest podobny do karpatkowego z tym, ze nie jest robiony w całości w garnku tylko ucierany w makutrze. Da radę go zrobic mikserem? Dodajac po troszeczku masy budyniowej i masła? Czy dać sobie spokój? Składniki jakby ktoś nie wiedział o jaki krem mi chodzi 3 szklanki mleka 3/4 szklanki cukru 250 g masła 2 opakowania budyniu śmietankowego bez cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×