Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niezadowolona pracownica

czy szukanie nowej pracy jak sie jest zatrudnionym jest okey?

Polecane posty

Gość niezadowolona pracownica

Pytam bo zastanawiam sie czy tak nie zrobic. Na obecnym stanowisku pracuje od dwoch miesiecy ale niestety atmosfera jest tak stresujaca, ze mysle by zmienic prace. Mam takie pytanie: czy szukanie i umawianie sie na rozmowy kwalifikacyjne jak sie jest zatrudnionym gdzie indziej, jest w porzadku do pracodawcy? I jak znajde juz jakas prace to moge to tak nagle zakomunikowac pracodawcy? Nie bede miec jakis konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaboga moja noga
ale masz dylematy ... a myslisz ze jakby ciebie chcieli zwolnic i szukali kogo innego na twoje miejsce to mieliby skrupuly? masz prawo jako wolny czlowiek planowac swoja przyszlosc a w tym szukac pracy . nie bedziesz miala konsekwencji jesli zachowasz termin wypowiedzenia zawarty w umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezadowolona pracownica
a jesli z dnia na dzien zakomunikuje im, ze odchodze bo znalazlam nowa prace to jako konsekwencja potracaja mi pensje za niedotrzymanie okresu wypowiedzenia czy cos wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupeczka
wyjatek stanowia umowy zawarte w celu wykonania okreslonej pracy np. umowy o dzielo gdzie nie mozesz uchylic sie od jej wykonania . w innym wypadku skladasz wypowiedzenie z zachowaniem okresu okreslonego w umowie np. 2 tygodnie. masz prawo nie byc zadowolona z tej pracy tak samo jak pracodawca z ciebie. szukanie nowej pracy nie zwolniwszy sie z obecnej to oznaka dojrzalosci i odpowiedzialnosci a nie jakichs tam urojonych moralnych dylematow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezadowolona pracownica
umowe mam normalna o prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupeczka
porzucenie pracy tj. nie przyjscie do niej rowna sie zwolnieniu dyscyplinarnemu . lepiej dogadac sie z pracodawca i poprosic o wypowiedzenie umowy z zachowaniem terminu bez swiadczenia pracy w tym okresie lub rozwiazac za porozumieniem stron w sposob natychmiastowy. jednak te formy "ugody" zaleza od rodzaju umowy jaka masz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezadowolona pracownica
Mi chodzilo o sytacje, ze np jak znajde prace i np ma zaczac za pare dni a okres wypowiedzenia trwa 2 tygognie to co mam zrobic? Nie zamierzalaabym oczywiscie nie przyjsc bez sklowa tylko zakonczyc stosunek pracy szybciej z uwagi na nowa prace. Pytanie moje co moze sie stac jak to zakomunikuje pracodawcy (pracodawczyni w mym przypadku)? Rozumiem, ze moga mi potracic z pensji za nieprzepracowane dni ale oprocz tego cos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupeczka
dyscyplinarka za nieobecnosc w pracy. mozliwosci jakie sa wymienilam powyzej. zakomunikowanie ze zamierzasz odejsc nie jest zadna zbrodnia. kwestia tego czy pracodawca zgodzi sie przyjac twoje warunki wypowiedzenia czyli np. na Twoim pisemku o zwolnieniu sie napisze " zwalniam Panią z obowiazku swiadczenia pracy w okresie wypowiedzenia". jesli chodzi o porozumienie stron czyli rozwiaznie umowy z tego paragrafu w sposob np. natychmiastowy bez okresu wyp. to takie cos jest mozliwe chyba przy umowie na czas nieokreslony ale nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezadowolona pracownica
dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmmmmmm
no pewnie ja pracuje do miesiaca ale dalej wysyłam cv i chodzę na rozmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×