Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fruttella

nazwisko po ślubie

Polecane posty

witam... nie wiem czy wybrałam dobry dział, ale to trochę uczuciwa sprawa:) Niedługo wychodzę za mąz. Oczywiscie jestem szczęśliwa i już nie moge się doczekać, coraz cześciej natomiast zastanawiam się nad zmianą albo nie-zmianą nazwiska po ślubie. Nie chodzi o to, że nazwsko mojego narzeczonego jest brzydkie - wręcz przeciwnie, ładniejsze (subiektywnie) od mojego. Jednak starsznie jestem przywiązana do swojego... Trochę wynika to z faktu, że jestem dość przedsiębiorczą i niezależną osobą... Może dlatego tak czuję? Zaczynam doktorat, realizuję się w innych sferach i ... dlaczego mam przestać się identyfikować z przeszłością? Z drugiej strony - wiem, że tak będzie lepiej dla przyszłych dzieci i w formalnościach prawnych (wykluczając te zaraz po ślubie, zmiany dokumentów). Czy przesadzam? Czy ktoś miał podobnie i mu przeszło? Czy można przyzwyczaic się do zmiany? Proszę, napiszcie cos, albo walnijcie mnie w łeb :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jussaa
też mam podobny dylemat.Nie robię żadnej kariery,ale po prostu nie mam ochoty zmieniać nazwiska.Chyba zostanę przy swoim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaalina_
Tez myslalam tak jak wy, ale po kilku latach okazalo sie, ze przestalam reagiowac na swoje panienskie nazwisko! Do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic, jak sie chce. Dla mnie nie mialo znaczenia, jak sie bede nazywac, ale mojemu mezowi zalezalo, zebym przyjela jego. I wcale nie zaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jussaa
dwuczłonowe? to już wolę przyjąć męża,dla mnie to jeszcze większe utrudnianie sobie życia.Poza tym mieszka za granicą i nie wyobrażam sobie żeby zamiast nazwiska składającego się z 6 liter literować ludziom 18 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> nazwiska dwuczłonowe, po jakie licho wymyślili?????? No własnie :) Moja dziewczyna po ślubie bedzie nosiła nazwisko dwuczłonowe: Rozpór-Trzepiekońska :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małos77
ja zmieniłam po ślubie ale po roku wróciłam do swojego, bo nie mogałam tego znieść. Nosić cudze nazwisko-ojca mojego męża, bllleee. Odradzam wszystkim zmianę nazwiska po ślubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jussaa
szczepan- dobre:D no właśnie, nie zawsze one do siebie pasują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan katolik
w innym temacie gardzil nie katolami a tu bedzie mial zone trzepiekonska hipokryzja tego osobnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jussaa
no właśnie a czy można zostać przy swoim a w przyszłości zmienić na męża jak zmienię zdanie (lub w przypadku jakiś utrudnień)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez nazwiska sie nie wybiera, co ja poradze na to, ze zakochałem sie w trzepiekonskiej? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwuczłonowe odpada, bo nasz nazwiska do siebie nie pasują, rymują się szeleszczą:) Może Kaaaalina ma rację? hmm... Nie rozmawialismy na ten temat, ale wiem, że może mu byc przykro jeśli poddam taki pomysł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że będzie mu przykro, bo to taka głupawa tradycja, a mieszkać w domu z kimś o innym nazwisku, dla niewtajemniczonych. może to być konkubinat. U mnie sprawa była prosta, żona miała tak paskudne nazwisko, że chętnie się go pozbyła i przyjeła moje, też paskudne, ale do przeskoczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh, bmblondyn, "do przeskoczenia nazwisko" poczucie humoru to jest to:) konkubinat mi nie straszny, bo mieszkamy za granica, ale tu tez czasem trudniejsze do wytłumaczenia co to maż a co żona:) dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×