Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hostess

NIESAMOWITA SOWA!!!!

Polecane posty

no to prawda że niektóre zwierzęta świecą ale nie znam sowy której tak mocno świeca oczy! jak latarki!!! Myślałam że może to tylko odbite światło ale pod koniec filmiku wyraźnie widać że to własne światło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znakomicie zrobiony
żart primaaprilisowy. Tylko pierwszy z rzekomych naukowców troche nieprzekonujący - za dużo kpiny miał w oczach.... Filmik jednak ekscytujący i dobrze zrobiony technicznie. Fajny humbug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomaranczowo12345
Sliczna sóweńka i sliczny filmik. A swoją drogą, ciekawe jak tak wyuczyli sówkę, zeby wracała na reke człowieka? Co innego sokoły ale sowa...Oczy na zajebiste, jak kot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znakomicie zrobiony
Sowy wracają na rękę, jeśli chowane były od pisklęcia przez człowieka. Fakt,że trudniej, ale problemów z tym nie ma. Miałam kiedys chłopaka, który był sokolnikiem. To niesamowite uczucie, jak taki ptak siada ci na rękawicę - trzeba mieć trochę krzepy, bo parę kilo takie ptaki ważą i jak siadaja z lotu to ręka się ugina. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie się wydaje że to jednak nie żart tym bardziej że ciężko byłoby zrobić taki wzrok sowie...pod koniec filmu widac to świetnie... hmm, skoro miałaś chłopaka który się tym interesował może coś słyszał o sowach którym świecą oczy?? ja jestem strasznie ciekawa jak to możliwe i jaki jest mechanizm działania jej wzroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie retoryczne
sowa prześwietna! też jestem ciekawa na jakiej zasadzie te oczy świecą. ale nie mogę słuchać tego naukowca, Boże, to jakaś nowa odmiana angielskiego czy to ja się nie znam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naukowiec nie jest taki zły chociaż mógłby mniej gadać ale na youtube widziałam krótsze filmiki o tej sowie jak nie zapomne to wkleję :) może to forma przystosowania do życia nocą pozwala na świecenie z taką mocą...ale to że paraliżuje inne zwierzęta wzrokiem jak to wytłumaczyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech dziecko, dziecko :O Naukowcy odkryli sowę.... Świecące oczy u sów od wielu lat są odkryte :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamiętam to od lat jest odkryte że sowy świetnie widzą w ciemnościach ale nie że ich oczy świecą paraliżując swoim wzrokiem inne zwierzęta... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porywacze.eu
Nie wiem jak z sowami ale wiem że kruka da się oswoić choć jest bardzo trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porywacze.eu
a co ostatnio Cie zadziwiło ? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że sowa cie zdziwiła bo po materiale widać że to nie żart :) chociaż mnie tez było ciężko na początku w to uwierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowkaaaaa
sówka świetna moge mieć taka w domu lepsza od latarki :D ale ten filmik jakiś podejrzany... bo to dziwne żeby aż tak mocno świeciły jej oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no sówka pierwsza klasa tez bym taką chciała jeszcze paraliżuje wzrokiem mogłabym ją brać na wyprzedaże :) a co do filmiku to dla mnie tez był dziwny na początku ale jak go obejrzałam kilka razy to nie wierze że to fotomontaż bo ten film jest zbyt realistyczny no i jest na kanale undiscovery więc to chyba nie żart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ciekawy ten filmik i artykuł...jak dla mnie to nie żart bo film jest profesjonalny... ciekawi mnie mechanizm oka tej sowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowkaaaaa sówka świetna moge mieć taka w domu lepsza od latarki Oswiecę Cię. Jej oczy same z siebie tak nie świecą. Odbijają jedynie swiatło, tak jak naszywki odblaskowe na ubraniacg, tylko mmocniej. Podobnie jak kocie oczy. Jak dokładnie obejżysz film, to zobaczysz, że sowa jest oświetlana reflektorami i w dzień i juz tym bardziej w nocy, bo by nic nie było widać na filmie. To normalne, że sowom swiecą oczy, ale nie świeca same z siebie jak latarki. Nawet robaczki świętojańskie i zwierzęta z głębin oceanów nie świecą tak. Fluoresceina daje słabsze światło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wąż też paralizuje wzrokiem. A tak naprawdę, to zaden paraliż. Po prostu jak napastnik jest niruchomo i się wpatruje, to zwierzęta również zastygają w bezruchu, mając nadzieję, że ich nie zauważy i czekając na jego ruch. Ech ludzie, poddajecie się manipulacji. Ktoś nakręci naturalne zjawiska i dorabi do tego niesamowitą historię, a wy łykacie jak dziwka nasienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm no tak odbija światło jestem w stanie w to uwierzyć ale pod koniec tego filmu sowa nie patrzy w stronę kamery a jej oczy i tak świecą... no i to że hipnotyzuje inne zwierzeta ??!! a co do posiadania takiej sówki to też bym mogła ja mieć hmm do czego ja bym ją wykorzystała...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja bym sobie tę sowę do samochodu wzięła przynajmniej się nie rozładuje jak akumulatory :D a co do jej oczu to ciężko mi uwierzyć że to odbite światło od kamery bo co do hipnotyzowania zwierząt to myślę że może to na zasadzie szoku zwierzęta są oślepione i się nie ruszają...jak reakcja na samochód???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm skoro to światło odbite to niby czemu zakładali by jej worek na głowę w dzień???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe że o tym wspomniałaś rzeczywiście ten worek na głowie sowy może świadczyć o tym że jej oczy świecą całą dobę !!!! hmm sama nie wiem no mogli by już więcej napisać nie chce mi się czekac do maja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm a mnie sie wydaje że to może byc zapowiedz jakiegos porduktu itp. może baterii albo latarek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na stronie pojawiło się logo LG ... tak więc nie było to spektakularne odkrycie tylko jakaś kampania marketingowa... Nie potrafię ogarnąć się na tej stronie, czego ta akcja dotyczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
alez to jakas pusta strona z errorem!nic tam nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcale nie ja dzis wchodziłąm na stronke i super działała no i wiadomo już że cała akcja pod patronatem LG ma na celu zwrócenie uwagi na problem gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem ... popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się wydaje, że to całkiem fajna i oryginalna akcja reklamowa LG i jej nowych telewizorów Smart. z tego co czytałam na gazecie to ta sówka ma symbolizować ochronę wzroku jaką ma zapewnić nowy LG smart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×