Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość antykoncepcyjna

CIĄŻA PO 40stce

Polecane posty

Gość 39 latka
...a "wpadka" to wpadka-mimo zabezpieczeń.Te mlode nic nie rozumieją.Powodzenia w życiu ,a gdy będziecie ok40 stki to będziecie omiatac pajęczyny miedzy nogami bo nikt was nie bedzie chciał.Kto by chcial EGOISTKE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z punktu widzenia dziecka, to późne macierzyństwo nie jest zawsze takie kolorowe... Mam dwie koleżanki, obie miały matki, które urodziły je po 40 i szczerze powiem, że im współczuję. Jednej matka umarła na raka i nikt jej nie chciał, więc mieszkała sama ze swoją ciocią a jej dziadek (ojciec jej matki) miał liczne choroby, ze względu na swój wiek, tak samo ciocie, wujkowie - wszyscy w podeszłym wieku. Jak tu żyć ze świadomością, że wszyscy zaraz umrą? Druga moja koleżanka miała starszego, studiującego brata (ok. 20lat, a ona chyba 14) i ciągle była traktowana jak dorosła, bo mamusia patrzyła na odchowane dziecko, nie zajmowała się córką jak należy: mogła chodzić sobie po nocy, jeździć na koncerty, jeździć do innych miast, na wszystko dostwała kasę, a kontaktu z matką nie miała (jedyne co współnie robiły to mieszkanie pod jednym dachem...) i wszystko w wiek ok.14 lat. Miała babcię w wieku 80 lat, gdzie ja mogłam cieszyć się jeszcze 2 dziadkami i babcią. Nie mówię, że starsze matki są złe, ale dziecko i tak ma wyrządzoną krzywdę. Wolicie, żeby dziecko miało matkę 20,30 lat czy 60? Dla mnie kobiety po 40 nie powinny decydować się na dzieci, a ciąża i tak w tym wieku grozi płodowi i matce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kazda dorosla kobieta ma prawo decydowac o sobie i jezeli decyduje sie urodzic dziecko nawet w poznym wieku to nalezy ja podziwiac i zyczyc wszystkiego najlepszego a nie krytykowac. Wszystkie wypowiedzi krytyczne (czytaj brazliwe) swiadcza o bardzo niskim poziomie inteligencji i kultury osobistej." Życzyć wszystkiego najlepszego można, ale nie podziwiać. Dlaczego nie krytykować? Każdy ma inne zdanie i ma prawo je wyrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spacja obserwacja
Jestem kobietą 40letnią.Zauwazylam wsród swoich koleżanek chorobliwy pęd do kolejnego macierzyństwa.Jedno tylko mnie zainteresowalo,ze głównie decyduja sie na to kobiety ,ktorym przestaje ukladac się w małzeństwach,moze to proby ratowania zwiazku,nie popieram,ale wiadomo w miłosci jak na wojnie,wszystkie chwyty dozwolone;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wALERAINNNA
Stukniete małolaty,które nie mają pojecia o macierzynstwie!!Mam 33 lat,troje dzieci,a za 10 lat planujemy kolejne dziecko.To nasza sprawa,nasza decyzja i nasze obowiązki a Wy pojebane dziwki co dzieci maltretujecie i uważacie za przeklenstwo jesli urodzą sie po 40-tce jesteście gówno warte!!Szkoda ze matka Was nie usunęła!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spacja obserwacja
waleriana Nie przesadzaj,dobrymi matkami mogą być zarówno młode jak i starsze kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Stukniete małolaty,które nie mają pojecia o macierzynstwie!!Mam 33 lat,troje dzieci,a za 10 lat planujemy kolejne dziecko.To nasza sprawa,nasza decyzja i nasze obowiązki a Wy poj**ane dzi**i co dzieci maltretujecie i uważacie za przeklenstwo jesli urodzą sie po 40-tce jesteście gówno warte!!Szkoda ze matka Was nie usunęła!!" Widać, że nie tylko krzywdę dziecku może wyrządzić późne macierzyństwo. Kobieto ile w tobie jest agresji :o Mam nadzieję, że nie wyładowujesz jej na dzieciach... Nikt nie uważa ciąży po 40 za przekleństwo, tylko za "lekką" głupotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w maju 40
JA NIGDY W ŻYCIU NIE WSTYDZIŁABYM SIĘ SWOJEJ MAMY! KOCHAM JĄ CZY MIAŁA 26 LAT JAK MNIE URODZIŁA I KOCHAM JĄ TERAZ JAK MA 66 LAT. I SZKODA MI MAM, KTÓRYCH WSTYDZĄ SIĘ WŁASNE CÓRKI TYLKO DLATEGO, ŻE MAJĄ UDANY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI I DZIECKO. ŻAL MI WAS MAŁOLATY I WASZYCH DZIECI, KTÓRE BĘDĄ SIĘ WAS WSTYDZIĆ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Benekzzzzz
wy GŁUPIE RURY, a co was obchodzi w jakim wieku kobieta rodzi dziecko? na wiosce i zapyziałym miasteczku może to i 'wstyd", przeciez w takich miejscach zyjecie wg zasady "co ludzie powiedzą", głupie c**y :P Żal mi was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vinnia
Nie rozumiem dlaczego krąży opinia wśród wielu pań że kobieta po 40 tce ma mniej sił i że fizycznie sobie nie poradzi z dzieckiem. Ten pogląd jest fałszywy i widocznie oparty o stan zdrowia naszych matek i babć, które w tym wieku nie dbaly o cialo, nie trenowały, wyglądaly na o wiele więcej lat. Uważam, że wyciąganie pochopnych wniosków świadczy niezbyt dobrze o edukacji osoby, która je wyciąga. Ja osobiście właśnie skończyłam 40 lat i nie tylko wyglądam na 25 ale i czuje się na tyle. Wolny czas spędzam uprawiając soprt każdego dnia, anie wylegując się pomono posiadania pelnoetatowej pracy, dodatkowej częścioetatowj i wychowując 13-niego syna. Koledzy mojego syna mylą mnie myśląc że jestem jego siostrą. Z dugiej strony, kobiety młode mogą być bardzo zaniedbane i poprzez swój niezdrowy tryb życia stawiać przyszłe niemowlę w ryzyko uszkodzeń płodowych. Zgadzam się, że po 40 jest większe ryzyko, ale tu się to kończy. Mam prośbe, proszę poczytać badania, statystyki, i artykuły ze znanych renomowanych klinik i uniwersytetów na świecie zanim wyciągnie się wnioski oparte tylko i wyłącznie na osobistych doznaniach i emocjach. Wygląda na to, że te doznania wynikają z zaburzeń psychiki w pewnym okresie życia. A to już jest inny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale tu nie jest wazne jak ty sie czujesz. Twoje samopoczucie, a wewnetrzna kondycja organizmu tj wytrzymalosc kosci, stawow, wiazadel to dwie rozne rzeczy. Po porodzie w zwiazku z produkcja mleka dla dziecka, drastycznie spada poziom estrogenu, kobieta przechodzi cos w rodzaju malej menopauzy i wtedy wlasnie nastepuje niebezpieczenstwo, ze kobieta moze stac sie nawet kaleką, bo chyba wiesz do czego prowadzi niski poziom estrogenu?... Dla mlodej kobiety tez czas jest dla jej organixmu łatwiej przejsc bez uszczerbku, im kobieta starsza tym to jest trudniejsze. Wiazadla wewnetrzne podtrzymujace moga sie zerwac, stawy oslabione tez pozniej zostawia dolegliwosci bolowe przy kregoslupie, biodrach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za głupoty 16.01 . 13 latki myslą że jest SIOSTRĄ ich kolegi >?! hahaha .Chyba są ze szkoły dla upośledzonych . Dla 13 latków 40 to stara baba i żaden nie pomyli z trochę starszą niż oni Takie głupoty sie wypisuje gdy klimakterium sie zbliża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopiero teraz zobaczylam ta dyskusje i powiem szczerze z zaloscia patrze na komentarze osob, ktore krytykuja macierzynstwo po 40-tce. Ja mam sliczna coreczke, teraz 3 latke ktora urodzilam w wieku 41 lat. Znam przynajmniej 10 innych kobiet w moim bliskim otoczeniu, ktore zdecydowaly sie na pierwsze dziecko po 40-tce. Dzieci sa szczesliwe, mamy rowniez, powiem szczerze nie bylabym w stanie dac swojemu dziecku tyle uwagi 10 czy wiecej lat temu. Kazda kobieta podejmuje ta wazna zyciowa decyzje we wlasciwym czasie. A to, ze dziecko bedzie mialo mniej czasu w zyciu ze mna bo jestem starsza matka? Czy ktos z nas zna dokladna date kiedy 'zejdzie z tego swiata'? Prosze nie krytykujcie bo jeszcze raz powtorze - pozne macierzynstwo to swiadoma i dojrzala decyzja. Domy dziecka sa pelne maluszkow odebranych od 'tzw' matek, ktore urodzily je za wczesnie, by zrozumiec co znaczy miec dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry,ale upraszczasz temat:domy dziecka a w nich dzieci są w wiekszosci nie od m;lodych matek,tylko dojrzalych wiekowo ludzi!. Kazda pliszka swoj ogonek chwali i tyle. Pierwsze dziecko po 40-tce to nie polecana norma,nie ma co kolorowac rzeczywistosci i mowic,ze 10 lat wczesniej nie bylabys tak wspaniala matka . Wychodzi na to,ze 30-latki to nieswiadome kobiety,infantylne,itd . Uff,banały piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byc moze upraszczam I jestem ta pliszka, ktora swoj ogonek chwali jak mowisz, nie bede sie z toba spierac. Chcialam tylko powiedziec, ze macierzynstwo po 40tce jest piekne I nikt nie ma prawa oskarzac kobiet, ze podjely decyzje tak pozno. Byc moze mialy do tego powody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedy czas na macierzynstwo ? wszystko zalezy od sytuacji kobiety - dla jednej to 20 lat dla drugiej 40 a dla trzeciej wcale . Jedna woli mieszkac w swoim mieszkaniu a potem miec dzieci , druga woli w wynajmowanym czy u rodziców . Jedna chce miec jedno dziecko , druga szczescioro . A ja zycze kazdej by była szczesliwa i spełniona w macierzynstwie . I nic mi do do jej wyborów czy jej wieku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexszczęśliwa
Poproszę o link do topiku dla dojrzałych mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.38 )...czy czytajac te wypociny tutaj podejrzewasz jakas mame o dojrzałosc? daj spokój...albo zajadłe babsztyle albo srajace kasą i nudą egositki albo tepe dzidy...mozna tylko poczytac zeby sie posmiac.....elYTA polski na kafe ;)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×