Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowa kuchareczka

Sernik-jak piec by nie pekl?

Polecane posty

Gość nowa kuchareczka

Mam swietny przepis na sernik ale ile razy go pieke, to peka na srodku. Co robic? Jak piec? Poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokaz fotke swoją i tzytzki
moze za duzo proszku do pieczenia dajesz? ja jak dam za duzo do mojego sernika , tez pęka mi na srodku :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mada79
a jak piec zeby nie opadł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa kuchareczka
nie wydaje mi sie ze daje za duzo proszku. on oczywiscie rosnie, tj. masa serowa podnosi sie. mada, mo sernik nigdy nie upda. jak chcesz moge podac moj przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mada79
no a mi za kazdym razem :( Jasne podaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa kuchareczka
CIasto: 300 maki 4 lyzki cukru 2 zoltka 1 jajo 2 lyzeczki proszku do piczenia 100g margaryny lub masla Masa serowa 1kg twarogu- ja uzywam juz takiego gotowego 1/2szkl. oliwy 1,5 szkl mleka (moze byc troczke mniej np.1szkl) 1 szkl. cukru pudru 2 jaja 4 zoltka aromat cytrynowy 1 budyn smietankowy 6 bialek 3/4 szkl cukru ciasto ugniesc. wylozyc na blache. twarog polaczyc z wszystkimi skladnikami. na koniec ubic piane z bialek i dodac do masy serowej. delikatnie wymieszac. wylac na ciasto i do piekarnika. piec jakies 60-70 min w 185st. smakuje wysmienicie, taki puszysty. :) ja czesto robie ciasto z plowy porcji, ktore wykladam na tortownice. mase serowa robie wg przepisu czyli 1kg sera bialego. mie dlatego mi peka? co myslicie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz sposob to bardzo powolne studzenie - bo jak się go wyjmie z piekarnika jak zwykłe ciasto, będzie wielka przepaść w środku. Najpierw trzeba tylko otworzyć piekarnik na szparę, potem jak temperatura się wyrówna to całkowicie, a najlepiej sernik po wyjęciu jeszcze owinąć w ręcznik do całkowitego ostudzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the best
najlepszy sposob to zrobic sernik na kruchym spodzie i posypac kruszonka :-) tak jak np sernik z brzoskwiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup sernix Dr.Oetkera, to taka \"gwarancja \", że nie opadnie i będzie wilgotny i puszysty. Ja wstawiam sernik do zimnego piekarnika i dopiero włączam grzanie i mi nie pęka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa kuchareczka
dzieki za rady, sprobuje obie. mam nadzieje ze nastepenym razem serniczek m nie peknie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiego sera
Jakiego sera do tego używasz, tak jak tam jest zalecane tego w wiaderkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
tak w wiaderku bez cukru....z mlekovity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
czasami zamiast tej maki krupczatki mozna dac kasze mannę lub wiórki kokosowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiego sera
No to gratuluję miętusku żadnej chemii :P :P poczytaj sobie na opakowaniu wiaderka ile w tym serze jest sera :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokoju trochę...
oj, nie łap za słowa..wiadomo o co chodzi..po co jeszcze proszek do pieczenia..jak jest mozliwośc to mozna ser kupic na wsi i go przekręcić przez maszynke, ja jestem przyzwyczajona , ze tu sie pisże czesto skrótami myślowymi i czasami tak wychodzi..ale Twoja wola Panie..Przepisów na sernik jest 100..ja wole ten..proszek szkodzi bardzo nażołądek..przynajmniej mi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiego sera
Oj się czepiasz zarzucasz innym chemię a sama z takiej pieczesz, proszek "odparowuje" i nie szkodzi chyba że go za dużo sypiesz. A te "gotowe" serki mają coś po czym żołądek jak "zaklajstrowany". Jednym szkodzą ogórki a innym ogrodnika córki :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
nie wiem po co te uwagi..ja podałam tylko przepis z którego korzystam..i moze ktos skorzysta tez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiego sera
tyle że nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa kuchareczka
no i upieklam sernika bez pekniecia :) ale sie ciesze!!!! W polowie pieczenia wyjelam go na jakies 10 min i potem pieklam dalej Dzieki za sprawdzona porade!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×