Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aparatkowa

Aparat na zęby

Polecane posty

Gość aparatkowa

Czy w wieku 20 lat można jeszcze założyć zdejmowany aparat na zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol655
jest juz raczej za pózno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można założyć w każdym wieku, tyle że im człowiek starszy tym na efekty dłużej będzie musiał poczekać, choć to też kwestia indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BbBbBbzDDdDuuUURRryy
nikol665-podobno masz 13 lat, z kąd się niby znasz na tym czy 20 latka moze zalozyc aparat?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatkowa
chodzi mi o zdejmowany, nie chcę nosić stalego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to raczej niewiele ci pomoże, chyba ze masz naprawdę niewielką wadę. generalnie taki ruchomy aparat nawet u młodszych pacjentów nie pomaga wiele. Na 90% nie dasz rady wyprostować nim zębów teraz, ale idź koniecznie do ortodontki i ona najlepiej ci doradzi. A nie chcesz załozyć stałego? Efekty są rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatkowa
słyszałam że boli bardzo po założeniu i dokręcaniu i że można bardzo niewyraźnie mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ból jest do zniesienia, zresztą przy zdejmowanym boli tak samo, a nosisz go dłużej, bo przecież w ciągu doby ma mniej czasu na działanie. Ja nosiłam 2 lata, warto się pomeczyć, choć w sumie wcale mi tak nie przeszkadzał. Tyle ze nie można jeść chałwy bo strasznie się klei i innych krówek. Poza tym trzeba się do niego przyzwyczaić bo na początku cieżko cokolwiek zjeść - nie dlatego ze boli ale że po prostu nie da się :) Co do niewyraźnego mówienia to na początku może przez kilka dni słychać coś, ale przecież organizm się przyzwyczaja i potem jest ok już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaaaa
organizm??? chyba raczej jama ustna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko. Mózg też ;) Bo w pierwszym okresie myślisz tylko o tym aparacie, nie umiesz naturalnie uśmiechać się, mówić czy coś, dopiero potem się przyzwyczajasz i masz tej obsesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość souhlaska
nawet sie nie zastanawiaj i jesli tylko cie stac to zaloz staly... obecnie prawie ich nie widac, a bedziesz miala pewnosc pieknych, rownych zebow... wyjmowany nosilam 2 lata i nic. staly kolejne dwa i obecnie mam idealnie rowne zeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam jadlam wszystko..przez 2,5 roku tylko raz mi zamek odpadl... jedyne co mnie wkurzalo to fakt,ze rano musialam warge odklejac od tego metalu...normalnie mialam caly odcisniety,troche to bolalo,ale roztarlam jezykiem i git :) teraz mi dentystka mowi,ze mozliwe,ze przez to przesuwanie zebow mam poczatki paradontozy,ale kto wie ile w tym prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jadłam twarde rzeczy - typu orzechy itd, oczywiście. Ale chałwy np nie dało rady niestety (a uwielbiam ) - tak się poprzyklejała ze masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam do was ogromną prośbę czy wiecie gdzie jest dobry i sprawdzony ortodonta na śląsku?? Czekam na odpowiedź PILNE!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doty12
O matulu, parodontoza przez aparat (oczywiście pośrednio)??!! To mnie stomatolog straszy, że przez ścisk moich zebów mogę mieć w przyszłości problemy z dziąsłami, a tu się okazuje, że aparat tez może zaszkodzić :O I co ja mam zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×