Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miętusek zielony

winobluszcz

Polecane posty

Gość miętusek zielony

chcę wziąc naciąć sobie kilka gałążek winobluszczu, który rośnie dziko koło mojego domu, na jesień jest ładny czerwony. Czy wystraczy abym ucięła kawałki np. z trzema węzłami i wsadziła do ziemi/ Czy lepiej ukorzenic je w wodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej w wodzie, bezpośrednio do ziemi, zwlaszcza, kiedy teraz jest jeszcze tak zimno w nocy - nie ukorzeni sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
tak to fakt, dni mamy teraz piekne, ale noce ryzykowne. Ja kwiety zabieram na noc do domu, a wdzień te co mogą to się opalają lub stoją w półcieniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie w torfie lub mokrym żwirku. Dodatkowo dobrze działa potraktowanie sadzonki ukorzeniaczem ( biały proszek do nabycia w ogrodniczym) i przykrycie folią lub połową plastikowej butelki. Moje koleżanki ( bardzo fachowe ogrodniczki), wsadzają sadzonki wprost do ogródkowej ziemi ( byle w cieniu) i przykrywają wspomnianą butelką ( szyjka bez zakrętki!) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
wszystko okey, kazda wymaga poprostu ostroznosci... A tak na boku- Dzis byłam w Biedronce..mają ogromne plastikowe donice średnica 50 cm za jedyne 15 zł!! Moze komus sie przyda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
Została mi ziemia do iglaków, jakie rośliny mogą rosnąć w takiej ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winobluszcz ukorzeniałam kiedyś ze 100% skutecznością w wodzie, z sadzonek zielnych, czyli młodych przyrostów ok 40cm. Po dwóch tygodniach były korzonki. Teraz na nowe przyrosty jeszcze trochę za wcześnie, możesz pobrać jedynie zdrewniałe, a te proponuję ukorzeniać wg rady Farmerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
o,key..zobaczę jak wyjdzie teraz z badylków bezlistnych...a potem jeszcze z zielonych jak ten winobluszcz będzie zielony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja żałowalam tych obciętych części winobluszczu ze starego balkonu i wsadziłam je do wody (2 kwietnia) - w większości mają już korzonki... ale trzymam je w domu jeszcze, wsadzę do ziemi też w domu i dopiero jak będzie w nocy ok. 10 stopni, to wystawię na stałe na balkon (oczywiście puśiły tez juz liście i nawet pączki kwiatowe, zastanawiam się, czy ich nie ciachnąć, bo po co mi mają kwitnąć 15cm zaszczepki...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
dziewczyny a do jakiej wysokości mniej więcej dorasta winobluszcz przez pierwszy rok? Kiedy go pierwszy raz podcinać? Jesienią czy za rok , na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi wyrósł tak ok. dwóch metrów nie cięłam go w ogóle, bo po co? ładnie sam sie rozkrzewia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
oj, ładnie , też tak myślałam,że takiego młodego to nie trzeba... EWA 33, czy na balkonie go masz w drewnianej skrzyni czy może doniczce? Chodzi mi czy duże ma korzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam go w dużej donicy, wys. 60 cm, średnica 50 cm i po tym ostrym cięciu na razie nie będę go przesadzać, może wymienię mu trochę ziemi, zwłaszcza, że chcę dosadzić te młode ukorzenione szczepki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemię do iglaków możesz wykorzystać do roślin kwasolubnych np: wrzos, wrzosiec,pieris . Wrzosy są w sprzedaży dopiero w sierpniu, a wrzośce dużo wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×