Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ona z opola

________STYCZEŃ 2010_______

Polecane posty

Cześć Dziewczyny! Na początek serdeczne gratulacje dla Kobitek noszących w sobie nowe życie. Ja jestem z zupełnie innego topicu sierpień 2009 (jestem w 30 tygodniu ciąży). Wczoraj przeglądając kafeterię natrafiłam na Wasz topic i postanowiłam wejść bo ta data taaaaaka odległa ;) Jak zaczęłam Was czytać to zupełnie jakbym czytała moją historię :) Teraz jesteście na etapie mdłości, dla mnie to był koszmarny okres od 5 do 12-13 tygodnia. To nie były poranne mdłości, tylko całodobowe; od rana do wieczora i od wieczora do rana. Musiałam iść na zwolnienie bo połowe czasu pracy spędzałam w toalecie. Byłam strasznie słaba, schudłam w te kilka tygodni 4 kilo. Aż końcu zupełnie przez przypadek trafiłam na lekarza, który przepisał mi czopki Torecan. To było jak zbawienie. Brałam je 2 razy dziennie. Zaczęły działać po ok 4 dawce. Obudziłam się w nocy i powiedziałam "O Jezu jak mi dobrze" ;) Zero mdłości, zero wymiotów. Wymiotowałam jedynie 1 raz! rano każdego dnia jeszcze przez ok 2 tygodnie, ale mdłości przeszły. Spytajcie swoich lekarzy o ten lek. Ja się obawiałam go brać, że zaszkodzi maluszkowi, ale jest on bezpieczny. Także trzymajcie się dziewczyny i życzę każdej powodzenia i wytrwałości, bo wiem jak to wykańcza psychicznie i fizycznie! Napewno dacie radę. Pozdrawiam Was serdecznie!!! :) Oczywiście jeśli nie macie nic przeciwko będę tu czasem zaglądać i Was "podczytywać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiołkowa25
Witam, mogę dołączyć?:) Jeszcze nie mam potwierdzonej ciąży przez lekarza-wizyta w przyszłym tygodniu, ale dwa testy chyba sie nie mylą? Termin porodu wypada mi mniej więcej na 17 stycznia.Mnie też okropnie męczą całodzienne mdłości+poranne wymioty. To moja pierwsza "ewentualna" ciąża. Pozdrawiam wszystkie mamuśki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienka 22
to ja się zaczynam martwić, Ja nie mam żadnych dolegliwości, czuje sie tak jak przed ciążą , a to już 9 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienka 22, NNN, sylwana42 ,fiołkowa25 witam Was nowe mamuśki! jak to miło, że jest nas coraz więcej:) sylwana42 ja też mam termin na 01.01.2010:) straszna data-nie chce urodzić w sylwka, tak jakoś mi to nie pasi, w ogóle dziecko potem takie rok do tyłu, ale może przynajmniej fajerwerki zagłuszą moje wrzaski:) neta1983 dziękujemy za miłe słowa i dobre rady, życzę szybkiego porodu, bo to już niedługo:) Izia daj trochę ciasta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienka 22 ja też dość długo nie miałam żadnych dolegliwości- niestety teraz są i to bardzo męczące;/ ale nie masz się czym przejmować każdy organizm jest inny- moja koleżanka dowiedziała się o ciąży dopiero w 3 mies(!) bo nie miała żadnych dolegliwości(prócz braku @, ale myślała, że to od przerwania tabletek jej się tyle spóźnia) z resztą całą ciąże nie miała ani razu mdłości ani nic z tych rzeczy, jak widzisz n ie ma reguły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam dola!!! Otoz wlasnie dostalam wyniki badan tarczycy - z poczatkowej nadczynnosci przeszlo w niedoczynnosc! Takiewahania to chyba nienormalne, nie? Nadal biore leki na nadczynnosc, bo na to oryginalnie zostalam zdiagnozowana, wlasnie dzwonilam do lekarki i powiedziala ze moze odstawimy leki na weekend a potem sie zobaczy...!!! Nawet nie chce myslec cjaki to moze miec wplyw na dzidzie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annbar ciężko mi się wypowiadać, bo dla mnie to czarna magia o czym piszesz, nigdy nie maiłam problemów z tarczycą więc nawet nie wiem co Ci poradzić, myślę jednak, że skoro lekarka nie podjęła żadnych działań tylko kazała poczekać to chyba nie ma zagrożenia dla dzidzi- będzie dobrze, zobaczysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, mogę się dołączyć??? Ja mam termin na 2 styczeń :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moge sie i ja dolaczyc ??.. z obliczen wynika ze moj termin to ok 28 .01.2010 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomozcie :( do wczoraj miałam same mdłości, aż koło 18 zwróciłam chyba całodniową zawartość żołądka..od tej pory wymioty dosłownie co godzinę, nieprzespana noc...potem wymioty przy pustym żołądku, żółcią i krwią :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ucięło mi wiadomość Isc do lekarza, czy zostac w domu? Nie wiem co robic, czuje sie koszmarnie...probuje coś wypić, zjadlam 3 krakersy i od 4 rano jest spokoj z wymiotami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NNN mi lekarz kazał przyjsc jesli wymioty beda powyżej trzech na dobe !!,bo to zaburza elektro cośtam(sorki ale nie pamietam) TAKŻE MARSZ DO LEKARZA.bez żadnego ale. odezwij sie potem.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosieńka 22
nie jeszcze dopadło przeziębienie, mam katar ,ciągle kicham , niewiem czy wybraż sie do lekarza rodzinnego czy ginekologa? dodam że do mojego prowadzącego dopiero we wtorek. ale co mi internista na katar pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe kolezanki :) jest juz nas sporo :) fajnie! prawie kazda walczy z mldosciami! ja wczoraj mialam najgorzej nie wiem co bedzie dzisiaj... z zuzia zaczela sie jazda wlasnie w 8 tyg ... wiec czuje ze teraz bedzie tak samo... ale sie ciesze bo odrzuci mnie od jedzenia przynjamniej :) i mniej przytyje :) hihiiii wymioty z krwia, nie ciekawie brzmia! marsz do lekarza! nie ma sie co zastanawiac! migotka hiiiii, upieklam drozdzowe z truskawkami i lezalam bo mi bylo zle i moj maz z corcia opchali pol b;achy :D heheheee zaczyna mnie od kawy odrzucac :) to dobrze :P dziewczynki jak z brzuszkami? widac Wam cos ??? a wiecie ze jeszcze chyba z 5 dni i powstanie topik luty 2010 ? ale czas leci :) hihiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienka 22
dziewczynki a z tym przeziębieniem mam iść do zwykłego lekarza rodzinnego czy do gin prowadzącego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuchy! gosienka 22 ciężko mi powiedzieć, bo szczerze sama nie wiem...chyba do rodzinnego, a on pewnie będzie wiedział co można w ciąży a czego nie,chociaż i może gin coś na to poradzi...ja przeziębienie leczyłam domowymi sposobami, herbatka z malinami itp. jakoś przeszło. Izia to musiał pyszne być to ciacho, ja dziś poszłam Twoim śladem i też zakupiłam truskawki na wieczór będzie drożdżowe:) a dziś na obiad robię chińskie tak jakoś mnie naszła ochota:) Co do brzuszka to ja mam wrażenie, że mi już trochę widać, wiem, że to jeszcze za wcześnie toż to dopiero9/10 tydz, ale ja jestem dość drobna może to dlatego? a może to wzdęcia hihi sama nie wiem... A Tobie Izia w pierwszej ciąży kiedy brzuszek wyskoczył? bo to moja pierwsza ciąża i w sumie nie wiem czego się spodziewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na przeziebienia pomaga herbatka malinowa, cytrynka, miod, czosnek :) z zuzia bylo widac kolo 5 meisiaca z emilka koncem 3 mesiaca a teraz jstem na koncowce 2 i chyba juz cosik odstaje :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!! :(:(:( brzuszek???? moja spódnica ślubna od kompletu sie nie zapina:(:(:( chyba że podsune ją pod same piersi...pod gorsetem nie bedzie widac:(trza cos pokombinowac:( a myślałam ze prawie nic nie przybyło:(7 tydzien a gdzie jeszcze trzy tygodnie?!?!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liduchna widze ze masz brzusia w podpisie :) no kochana :) ja takiego nie mam :P hihiii duuuzy :) no walsnie moze takie konto bym sobie zalozyla i tez dala w podpis? to jest za darmo chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, ja tez bylam chora 2 tyg temu, bralam tantum verde do psikania w gardlo, rutinoskorbin, wapno, i po tyg mi przeszlo, do tego lezalam w lozku, ale katar mialam straszny, nie moglam oddychac. Ja dzisiaj zaczelam 3 miesiac :))) Nudnosci mam zwlaszcza popoludniu i wieczorem, ale oby nie bylo gorzej. Za to mam straszne problemy z ukladem pokarmowym, tzn zawsze mi szwankowal a teraz po prostu brzuch mam km przed soba - taki wydety, spuchniety, cos okropnego. Dlatego tez ide zaraz na zwolnienie to napewno moj brzuch sie uspokoi :) Zapisalam sie juz na usg genetyczne, bardzo jestem ciekawa jaka juz bedzie wtedy moja dzidzia, na razie ma 1,36 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izia-konto mozna bez problemu załozyc;)brzuszek zawsze mały miałam,ale taki i to jeszcze w takim tygodniu to tragedia..no i mówi-a gdzie jeszcze trzy tygodnie do wesela:( NNN jak tam u ciebie?? natulek witaj:)he he myslisz ze brzusio sie uspokoi na zwolnieniu??:)mój własnie wtedy drastycznie przybrał;)mimo ze staram sie nie objadać..:)ale podobno przy drugim dziecku to normalne:Pa który masz dokładnie tydzien i w którym robiłas usg?? nowe babeczki-wpisujcie sie do tablo bedzie wiadomo kto z kim i dlaczego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosienka 22
ja nie jestem na zwolnieniu, cały czas pracuje, nie mam kiedy się wyleżeć. Zastanawiam sie czy mój gin da mi zwolnienie i na ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sie dopisuje :) NICK...............SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ......PTP...........PŁEĆ migotka..........lubuskie............25.03.09........ 01.01.10...........? mama lena........wroclaw/manchester..27.03.09.....04.01.10....... ..? flaler paler.............uk................31.03.09......10. 01.10 ..........? annbar............UK...................31.03.09.... .. .07.01.10........? gosiaczek76.....Morąg...............01.04.09.......10 .01.10.........? martha..........wroclaw...............02.04.09........08 .01.10.......syn? aneta888.........kuj-pom............02.04.09.......0 8.01.10.......... ona..............opole.................04.04.09..... ...08.01.10.........corka pasowaroza......slask...............07.04.09.......1 4.01.10..........? izia...............bb..................05.04.09..... .....09.01.10..........syn zatroskana...slaskie...............6.04.09...........9.0 1.2010........CÓRKA pumka_gumka....kuj.-pom.........08.04.09........14.0 1.10.. ........? anula..............kuj-pom...........08.04.09........13. 01.10............? szczesliwa.............................10.04.09........1 7.01.10...........? liiduchna..........elbląg..............10.04.09...... ..15.01.10...........? Karolinka .........kuj-pom..............10.04.09.......15.01.10....... ? amikaaa........ ..UK.....................11.04.09........17.01.10........? calineczka87.....pom...................16.04.09........23. 01.10...........? Natulek..........zgierz.................29.03.09.........03.01.10..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do brzuszka to ja nie mam na mysli tego ze on tyje czy cos, tylko to ze mam zespol jelita drazliwego i jak bede w domu to jelita beda zdecydowanie lepiej pracowaly :) A usg mialam we wtorek, byl to 8tydz i 3 dzien wedlug miesiaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczolka1229
Cześć dziewczyny jestem tu pierwszy raz proszę was o poradę a mianowicie spóźnia mi się @. 26 maja zrobiłam test dwie kreski, na drugi dzień zrobiłam betaHCG wynik: 5-6 tydzień ciąży (1719mIU/mI) jak to możliwe jeżeli ostania @ była 25 kwietnia, za nic nie umiem się doliczyć tych tygodni a na dodatek dzisiaj popołudniu zauważyłam brązowy śluz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MPA
Witam, ja też jestem w 5tc. I mam podobne objawy - jest mi cały dzień niedobrze, czasem pobolewa mnie brzuch i ciągle bolą mnie piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MPA
Najlepiej wejdz na stronkę : www.dziecko.haczewski.pl/ - 69k . ja miałam ostatnią @23.04 i wychodzi mi 5tc. od @ a faktycznie fasolka ma jakieś 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie to mozliwe abys byla wlasnie w 5 tygodniu, a to dlatego ze nie kazda kobieta ma jajeczkowanie miedzy 13 a 15 dniem cyklu, niektore maja predzej lub pozniej! U ciebie moglo zajsc do zaplodnienia pod czas okresu jezeli sie kochaliscie lub zaraz po nim! A wiec to calkiem mozliwe! Co do sluzu to ja bym poleciala do lekarza, mialam takie lekke plamienie w pierszej ciazy i bralam dhupaston (czy jakos tak) na podtrzymanie mimo ze na usg nie bylo widac zagrozenia! Ja i tabelka NICK...............SKĄD.... ...... ..OSTATNIA@. ......PTP...........PŁEĆ migotka..........lubuskie............25.03.09........ 01.01.10...........? mama lena........wroclaw/manchester..27.03.09.....04.01.10....... ..? flaler paler.............uk................31.03.09......10. 01.10 ..........? annbar............UK...................31.03.09.... .. .07.01.10........? gosiaczek76.....Morąg...............01.04.09.......10 .01.10.........? martha..........wroclaw...............02.04.09........08 .01.10.......syn? aneta888.........kuj-pom............02.04.09.......0 8.01.10.......... ona..............opole.................04.04.09..... ...08.01.10.........corka Klaudia447...Starogard Gdański...06.04.09........???????............? pasowaroza......slask...............07.04.09.......1 4.01.10..........? izia...............bb..................05.04.09..... .....09.01.10..........syn zatroskana...slaskie...............6.04.09...........9.0 1.2010........CÓRKA pumka_gumka....kuj.-pom.........08.04.09........14.0 1.10.. ........? anula..............kuj-pom...........08.04.09........13. 01.10............? szczesliwa.............................10.04.09........1 7.01.10...........? liiduchna..........elbląg..............10.04.09...... ..15.01.10...........? Karolinka .........kuj-pom..............10.04.09.......15.01.10....... ? amikaaa........ ..UK.....................11.04.09........17.01.10........? calineczka87.....pom...................16.04.09........23. 01.10...........? Natulek..........zgierz.................29.03.09........ .03.01.10..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×