Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowy temat.........

Bardziej opłaca się kupić mieszkanie czy budowac dom?

Polecane posty

a ja sprowadzę Cię niestety na ziemię. Niedawno wybudowaliśmy dom, obecnie wykańczamy. Robiliśmy wiele rzeczy sami, nasi znajomi fachowcy pracowali u nas właściwie za pół darmo, materiały najtaniej jak się da (mąż pracuje w budowlance) jednak dobrej jakości. Mogę śmiało powiedzieć, że z niczym nie przepłaciliśmy . Na 100% nie wystarczy Ci 200 tyś zł. Ci co piszą to chyba niestety nie wiele wiedzą o budowaniu a przynajmniej w obecnych czasach Tak a propo to nie ma czegoś takiego jak papa bitumiczna bo papa jest z natury (jeśli można o naturze tu mówić) produktem bitumicznym, są gonty bitumiczne (czyli z papy) w różnych kolorach i wzorach, zdecydowanie mniej wytrzymałe niż blacha. Następna rzecz, studni się nie kopie tylko wierci !!!! Boże ludzie jak nie macie o takich podstawowych rzeczach pojęcia to nie doradzajcie komuś, że się wybuduje za 200tyś z wykończeniem. No chyba, że się sam przy tej budowie wykończy> Sorry, za taki głupi żart ale to przerażające jak niektórych ponosi fantazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaigai
nie wiem czy coś ci to pomoże, ale ja ost wyliczałam sobie tutaj http://rentorbuy.pl/ czy opłaca się wynajmować zamiast wziać kredyt na własne. Wyszło mi prawie na jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
susy prawdę pisze. Woda na działce- z tym róznie bywa, Warunki geologiczne moga taki pomysł udaremnić lub koszta będą tak wielkie, że sami zrezygnujecie. Koszty robocizny- czy tata będzie samodzielnie wnosić belke stropowa? Pomoc w rodzinie- owszem, przyda się, ale nie przeceniajmy jej roli. Co do projektu- drogi i udziwniony dach, obojetnie czym kryty (duzo odrzutów przy blasze, żmudne i kosztowne deskowanie pod dachówkę bitumiczna, o dachówce strach pisac przy takiej ilosci płaszczyzn). Żadnego pomieszczenia gospodarczego- piec CO w łazience (odpada najtańsze żródło ciepła -piec węglowy, cała reszta to juz inna półka cenowa). Do tego suszące się pranie, pralka, mopy -wszystko to na 6 m kwadratowych. Taka ładna, narozna wanna to sie nie zmieści na tej powierzchni na pewno :) Co jeśli pojawi sie 2 dziecko? Gdzie rowerek, narty, namiot, wanienka, ksiarka i sporzęty ogrodowe, leżak- w garażu sie to wszystko nie zmieści. Nie chcę tutaj odwieżć autorki od budowy, ale tanio to chce wybudować 90 % społeczeństwa. Jeżeli nie czujecie tego bakcyla posiadania własnego miejsca na ziemi i mieszkanie w bloku to zupełnie znośna wizja, a dom to tylko dodatkowe metry- to lepiej sobie odpuścić. Lub poczekać. Co nie oznacza, ze ja sama nie porwę sie z motyka na słońce i nie będę budować- ale dla mnie mieszkanie ma zupełnie inną wartość, moge mieszkać na betonie i powoluśku wykańczać (się :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onaaaaaaa28
A macie juz kupioną działke na ten dom? jesli macie to w 300 tys sie wmiescicie z budowa domu. Jednak jesli nie macie ziemi to lepiej kupcie mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka sobie dziewczyna 1980
My mamy dziełke 1000 m2. Dom ma 130 m2. Mąż ma duże upusty na materiał bo jest w branży, i ma tez duzo taniej fachowców bo to znajomi, jednak do tej pory wydalismy nie licząc ziemi ok 300 tysiecy. Czeka nas jeszcze sporo pracy. Teraz pozostaje wykonczenie w srodku. Potrzeba nam jeszcze okolo 150 tys zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvina28
Nie zamienię dotyku trawy bosą stopą na żadne marmury w bloku. Całe życie mieszkałam w niedużym bloku i kiedy mąż zadecydował, że budujemy myślałam, że go zabiję. Byłam na nie pod każdym względem. A to piec, a to koszty, a to sprzątanie podwórka. Myślałam, że jestem na to za młoda. Ale trzeci rok już leci, mam nieduży dom z poddaszem, a mój ogród staje się coraz piękniejszy. Polecam wszystkim, którzy mogą sobie na to pozwolić. Nas budowa kosztowała 500tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziunia
koleżanka znalazła za 4300zł/m2 segment w Warszawie, w Wawrze. Chyba cena niezła i meiszkań w takiej cenie nie ma. Domy są przy ul. poprawnej więc jakieś 20-30 min od centrum, przy moście seikierkowskim. Chyba odpowiedź nasuwa się sama, nie ma co się pchać w mieszkania skoro sa o wiele droższe i mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hkhdfkshdkdshg
domek wyglada na łatwy w budowie bez udziwnien ... ale popatrz na dach ..... jest wielospadowy ... wygląda ładnie i tak normalnie ale wychodzi bardzo drogo , najtanszy jest dwuspadowy , poza tym wybrałabym domek ... My mamy tylko 100 tys i tez budujemy ... budowa na 5 lat jak nie wiecej ale dom to dom , w mieszkaniu teraz płacimy 600 zł za czynsz + media itp wychodzi tego 1000 zł mies , to jak rata kredytu hipotecznego nie mowiac juz o osobach ktore wynajmuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogumiła
Ja kupiła bym mieszanie,perspektywa mieszkania z teściową i rodzicami za płotem u mnie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maternas
Wszystko zależy od lokalizacji. Wiadomo, że dom kosztuje o wiele więcej, ale komfort również nie ma porównania. Chcemy mieć domek, najlepiej piętrowy, upatrzyłam sobie nawet drewniane schody Prudlik. Czy uda się zrealizować plany? Wszystko zależy od kasy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilek2
Ja kupiłem mieszkanie poprzez biuro nieruchomości w Poznaniu http://www.imperial-nieruchomosci.pl/ i wydaje mi się, że taniej mnie to wyszło niż budowa. Taniej oczywiście w takim sensie, że nie musiałem się użerać z firmą budowlaną, mieszkanie było wykończone i ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Woda i ścieki- dwa razy drożej niz w mieście, śmieci taniej, ale czy je kiedyś wywożą? Zimno jak nie wiem co, bo mąż oszczędza, wszak dom jest energooszczęgny. 19 stopni, toż idzie zamarznąć. Od razu mam w uszach wypowiedź naszej pani Prezes" w mieszkaniu to zimno przy 22 a w domu to 19 za gorąco". Bloto jak nie wiem co, bo ani schodów porządnych, ani chodnika. Dobrze, że śniegu nie ma. Nie swieci halogen przed wejściem, ups, nie mozna zadzwonić do spółdzielni i zrąbać wszystkich po kolei? :D ja chcę do bloku! już się martwię, kto mi trawę skosi. Farma miejska bierze jakieś potworne pieniadze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenna Gołoń
Dobrze, a jednak kiedy masz dom, masz też poczucie, że to jest coś absolutnie twojego... Z biegiem czasu wszystkie te rzeczy, które Ci przeszkadzają w Twoim domu - możesz naprawić. Od spółdzielni i sąsiadów jest się zależnym póki człowiek się nie wyprowadzi :-) Ja wybrałam rozwiązanie pośrednie - wybrałam firmę, która robi takie rzeczy kompleksowo - nie zapłaciłam dużo więcej niż za mieszkanie w Warszawie, a dom dostałam "pod klucz" :-) http://auris.pl/realizacje_-4.html - polecam z czystym sumieniem, bo mają dobre referencje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też kupiłam niedawno mieszkanie za pomocą pośrednika i na pewno dzięki temu wiele zaoszczędziłam ;) wiadomo budowa domu to dość spora inwestycja...jeśli decydujesz się na zakup mieszkania to polecam zgłosić się do pośrednika, np. HomeBrokera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budowadomupoznan
lepiej od razu budować dom; zapraszam: www.malkombud-poznan.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teeeż myślę,że kupić lepiej. W końcu wygodniej jest wprowadzić sie na gotowe, niż użerać z budową domu przez lata, jak moja przyjaciółka teraz. Niekończący się wydatek. A tak mieszkanie i już. Ja tez własnie jak mówicie mam kupione przez biuro nieruchomości - http://www.brokernieruchomosci.pl - doradzą w razie czego i znajda za ciebie nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem jeśli ktoś dysponuje około 500 tysiącami wolnej gotówki to może pokusić się o budowę domu, oczywiście ze wsparciem kredytowym. Można też poszukać jakieś ziemi od rolnika, którą można odkupić. Mogę polecić fajnego geodetę, który się tym zajmuje - http://www.mgeo.com.pl/ - bardzo przyjemni fachowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkałam w bloku 36 lat,mieszkanie 61m2.Na jesien zycia kupilismy mały domek do remontu z duzym siedliskiem60a.Remont trwał3 miesiacezeby godnie mieszkac.Nareszcie mam duza lazienke ktora zrobilam z pokoiku 14m2.Mam murowana kabine,wanne i wszystko inne i jeszcze luz.Oplaty jak w bloku ,nawet mniejsze,ale mam przestrzen i nie kisne w ,,szufladzie.''Wybierz domek ze skosnym dachem ,o wiele tanszy niz kopertowy.Zobacz na EXtradomie tam sa domy ze wszystkich biur projektowych i sa naprawde tanie .Najtansze domki sa w Z500, nie rozbudowany i bez fikusnych ozdóbek.Jak ogladam na EXstradomie budowy to mysle ze tylko buduja dom na pokaz,marmury,powydziwiane ,a to kosztuje,no cóż bank da kredyt ..tylko go potem splacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem lepiej dom budowac, ja mam sentyment do domów :) Na wiosne bedziemy z mezem budowac, ale juz robimy rozeznanie w róznych firmach, póki co udało nam sie dobrego dostawce betonu http://www.contractor.com.pl/ znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ci jest potrzebne? Jeśli chcesz mieć dom, to jakoś przebrniesz przez problemy związane z kosztami jego budowy. Ja nie wyobrażam sobie mieć dom. Lubię podróżować, wyjeżdżać, znam trochę kilka krajów. Dla mnie mieszkanie jest tylko miejscem do odpoczynku i spania. Dużo pracuję i nie cieszyłoby mnie np. strzyżenie trawnika, czy umycie 20 okien przed świętami. Nie potrzebuję większej powierzchni, niż mam w mieszkaniu i cieszę się, że zimą nie muszę przed swoim mieszkaniem odśnieżać, a mieszkańcy domów muszą. No ale są domatorzy, którzy z takich prac będą się cieszyć. Problem raczej z tym, że na starość, jak się dzieci usamodzielnią, trzeba będzie ten dom utrzymać, a to, choćby zakup paliwa do ogrzania molocha może być dość problematyczne. No i sił mniej, a tu znów liście pozamiatać trzeba, okna umyć, trawę, ech zupełnie to nie dla mnie, wolę w samolot i choćby na południe Hiszpanii na tydzień. Mieszkanie w bloku, sąsiedzi uczynni patrzą, nie okradną, z domem bywa różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasz rząd w końcu robi coś dla młodych ludzi, którzy chcą się usamodzielnić. Zresztą zobaczcie sami, program „Mieszkanie dla Młodych” to naprawdę świetna sprawa i pomógł już wielu ludziom. Sprawdźcie sami MdM http://mieszkaniedlamlodych.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli dom to na pewno przyda ci sie kontakt do jakiegos geologa, sprawdz www.hydroel.com.pl ;) oni maja naprawde dobrych specjalistow i pomoga ci we wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe pytanie postawione w temacie. Też myślałem nad tym jakiś czas temu i stwierdziłem, że bardziej się opłaca kupić dom, zwłaszcza jeśli się chce mieć rodzinę. Można mieć ogródek itd. Koszty można ograniczać na różne sposoby. Jesteśmy z Białegostoku i znaleźliśmy fajną ekipę budowlaną, która nie zawyża kosztów (trzeba się trochę naszukać, owszem). Po drugie materiały budowlane też szukaliśmy w porozumieniu z firmą ale też na własną rękę – żeby znaleźć kogoś solidnego a jednocześnie żeby cen nie zawyżał . Trzeba porównywać, a niektórzy od razu biorą pierwszą lepszą firmę. Wzięliśmy firmę z okolicy naszej http://www.zajkowska.com.pl/ i mieliśmy wszystko na czas i cena była ok. Warto mieć kogoś kto wie co kupić, w jakiej ilości i umie gospodarować, tak jak wyżej pisali – my też mieliśmy fajnego kierownika budowy i nam pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie bardziej się opłaca budować, budujemy się z żoną od roku i jesteśmy na etapie dachu, poza tym mamy wszystko tak jak chcemy, wybieramy wspólnie, koszty są dużo niższe niż od razu wziąć kredyt na milion zł żeby mieć dom – jesteśmy z warszawy więc tu cenowo trudno. Mam pytanie, może ktoś też robił dach ceramiczny - co myślciie? Lepszy niż dachówka cementowa? Mamy firmę, która nam całkiem tanio zrobi http://www.top-dach.com.pl tam w zakładce ceramiczna jest opisane jaki to typ dachówki i tym się kierowałem, kierownik budowy potwierdził, że to ładnie wygląda i jak nam się podoba to warto, ale pytanie do osób które już mają dach ceramiczny – wszystko ok.? czy to był dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To juz zalezy od Twoich preferencji tak naprawde. Ja np. duzo bardziej wolalem dom i go kupilem, oczywiście na kredyt. Pomoglo mi w tym biuro nieruhomosci WWW.nieruchomoscilubin.com i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sondomier
Dom. Na mieszkanie mnie po prostu nie stać. Dom można wybudować całkiem tanio - wystarczą materiały z Castoramy http://www.castorama.pl/produkty/budowa.html i jakaś niewielka firma budowlana. A takie mieszkanie ma ceny niewyobrażalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że koszt wybudowania np. domu szkieletowego (http://www.its-koszalin.pl/) jest zdecydowanie mniejszy niż zakupu mieszkania w Warszawie. Pod warunkiem oczywiście, ze ma się działkę kupioną. No ale ceny mieszkań warszawskich są przerażajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płot Bud
PŁOTBUD jest czołową firmą działającą w branży systemowych ogrodzeń posesyjnych i przemysłowych. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców oraz stałej kontroli produkcji staramy się sprostać wymaganiom Klientów oraz gwarantujemy doskonałą jakość oraz wytrzymałość naszych produktów. Wszystkie nasze wyroby jesteśmy w stanie zamontować na terenie całego kraju, posiadamy wykwalifikowane ekipy montażowe, jakość świadczonych przez nas usług potwierdzona jest licznymi referencjami. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa zapytania ofertowe udzielając wszelkich możliwych wyjaśnień i sporządzając stosowną wycenę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×