Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coffe cup

Drinki domowym sposobem

Polecane posty

Gość leica
20 ml curacao blue 20 ml Advocat 20 ml wódka czysta 60 ml wino musujące 4 szt. lód kostkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saskia123
a lód? takie zwyczajne kostki, czy może jakieś fantazyjne kształty, a może kruszony? jaki lód do jakich drinków najbardziej pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leica to połączenie jest tak egzotyczne ,ze az intrygujące.No i curacao sie nie zmarnuje:P A ja dziś piję prozaiczny dzin z tonikiem :) Pamietam ze kiedys na imprezie "jadłam"szampana wciśnietego strzykawka przez skóre do arbuza.Było pyszne lekkie i ozeżwiajace:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leica
Fajnie wyglądają drinki z kostkami o róznorodnych kształtach :) Mieszanka wybuchowa ale mi smakuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szach
Mogą mieć różne kształty i kolory do tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leica: \"Na kaca to najlepsza jest praca.\" Ho, dobre, choc w moim przypadku niezbyt trafne ;) . Z arbuzem, uwazam- fantastyczny patent. Na pewno sprobuje. Co do lodu- piłam kiedyś pysznego drinka z malibu (tyle z alkoholi wyczułam w smaku), a na samej gorze byla wrzucona galka lodu malaga. Wiecie, co to moglo byc? Bylo pyszne ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, natbrzozi :) A polecacie polaczenie lodow z syropami barmanskimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leica
Tak oczywiście. Oczywiście bez przesady bo są słodkie. Ale fajnie nadają smaku i trochę kolorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz tu chyba pisalam, ze dostalam od przyjaciolki elite curacao i kompletnie nie wiem, jak go wykorzystac (bo bede miala wkrotce imieniny, a nie chce sie osmieszyc ;). No wiec do jakich lodow bedzie pasowal ten syrop- pomozecie \"siostrzyczki\"? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szach
nji, może po prostu malibu z gałką lodu? Może wcale nie trzeba się tu doszukiwać czegoś więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leica
curacao pasuje zarówno do lodów jak i do kawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość curacao do kawy
to jakiś absurd!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. Co do połaczenie curacao z kawa to też myślę,ze to srednio pasuje. A co do lodów to ja myslę,ze warto samej posmakowac i wybrac najlepsze ,twoim zdaniem,połaczenie.Ja jakoś nie jestem zwolenniczką tego likieru :( Widocznie mam prosty gust:P Pozdrawiam i miłego weekendu A i jeszcze jedno: mam dzin ,pije go z tonikiem ,macie propozycję innego drinka z tym alkoholem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szach
No właśnie, curacao do kawy? chyba nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A próbowaliście?:) Kilka kropelek i naprawdę fajny efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leica
Wam może nie smakować. Mi smakuje :) A co do drinków z dżinem: Martini dry: 5-6 kostek lodu 1/2 miarki wytrawnego wermutu 3 miarki dżinu 1 zielona oliwka z pestką (lub skórka z cytryny) Clover Club 4-5 kostek lodu sok z 1 limonki 1/2 łyżeczki syropu z cukru 1 białko starta skórka z limonki i cząstka limonki do dekoracji 3 miarki dżinu Włóż lód do shakera, wlej sok, syrop, białko i dżin, dokładnie wymieszaj, potrząsając shakerem, aż napój się spieni. Przecedź do szklanki, na szklance umocuj cząstkę limonki, a drink posyp skórką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to mnie zaskoczylas leica z ta kawa i curacao... Sprobuje- coz mi szkodzi? (hi hi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki leica hmm to białko mnie zdziwiło. generalnie nie przepadam za surowym białkiem ale spróbuje w koncu zyję sie raz:P Ja nie przepadam za klasyczną kawą pijam od czasu do czasu taką "udziwnioną" typu capucino ,latte czy tez mrozoną.Spróbuje to curacao do latte i ocenie aczkolwiek znów mi to wyglada bardzo egzotycznie.Hehe człowiek uczy sie całe zycie no nie??? A macie moze pomysła na barwne ,zabawne drinki bezalkoholowe??Corka ma urodzinki w niedzielę,zaprosiła kolezanki poraz pierwszy do siebie i nie bardzo wiem co podac ogólnie na stół.Dziewczynki mają 9 lat i nie sa wymagajace.Bedzie tort ,galaretka z bita smietaną ..i tu moja inwencja sie konczy:P Córcia lubi bigos,sałatke ziemniaczaną ale nie sadze zeby jej kolezanki były zadowolone z takiego menu:) Podpowiedzcie coś ciekawego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leica
Czekolada która wygląda jak late ;) 100g czekolady 125ml wody 500ml mleka 125ml śmietanki kremówki 500ml lodów waniliowych 125ml śmietanki kremówki (tak druga porcja śmietanki) 1 Czekoladę połamać na kawałeczki, włożyć do rondelka z wodą i cał czas mieszać, podgrzać tak długo aż się całkowicie się rozpuści. 2 Stopniowo dolewać po trochę śmietanki i mleka, rozgrzać prawie do zagotowania i wystudzić. 3 Lody waniliowych pokroić w kostkę, rozłożyć do 4 szklanek i wlać do nich wystudzoną czekoladę.Ubić śmietankę kremówkę i ułożyć na wierzch czekolady. Dzieciom na bank będzie smakować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marvolo
blue curacao do kawy to nie jest najlepszy pomysł choć czasem podaje się np. kawę espresso z cointreau (francuski likier pomarańczowy). Taki syrop będzie zdecydowanie lepiej smakować z czekoladą (ostatnio piłam taką w Wedlu). A jeśli chodzi o drinki z tym syropem 20 ml syropu blue curacao 40 ml wódki 100 ml soku pomarańczowego 50 m gazowanej wody mineralnej lub 20 ml syropu blue curacao 40 ml ginu 100 ml toniku kilka plasterków limonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najprostszy
mój pomysł to zmiksowane truskawki z kruszonym lodem i cukrem do smaku, do tego alkohol wedle uznania, tzn. np. czysta wódka, albo jakiś inny jak kto lubi. to ciekawe, bo weszłam na topik, żeby zadać mniej więcej to samo pytanie, tzn. czy ktoś podpowie coś ciekawego z truskawek, skoro na nie sezon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marvolo, bardzo dziekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leica
Na truskawki to nie bardzo. Ale z zielonym ogórkiem piłam kiedyś drinka :) Truskawki za to fajnie pasują do wina musującego (i nie jest to tylko ładne w romantycznych filmach - naprawdę dobrze ze sobą smakuje):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teraz mi się
przypomniało, że mój narzeczony kiedyś robił takiego drinka ztruskawką, nemiroffem ostrym i płynną czekoladą. Było to pyszne i ładnie wyglądało, ale słabo pamiętam sposób przygotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey a ja ostatnio przeczytałam przepis na truskawki szprycowane winem musujacym( jak mój przepis z arbuzem) potem zamoczone koncówki w roztopionej czekolodzie a na koncu całosc schłodzona w lodówce. Mozna to podawac z lodami:)Pomysł ciekawy,wypróbuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szach
dama we mgle - super! uwielbiam truskawki z czekoladą, już mi ślinka cieknie ;) Myślicie, że z syropem czekoladowym tez będzie dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×