Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lolitka06.1990

1. raz u ginekologa

Polecane posty

Glupio sie przynac ale pomimo swoich 19 lat ja nigdy nie bylam u ginekologa. Wstydzilam sie, teraz jednak postanowilam pojsc na wizyte kontrolna. Mam prosbe do Was: powiedzcie mi czego moge sie spodziewac po tym badaniu, jak sie ubrac, co zabrac ze soba. Jak wyglada takie badanie, czy od razu na 1 wizycie bede musiala sie rozebrac? Wiem ze to moze wydawac sie glupie, ale mam obawy. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierwszy raz byłam
ja miałam 20 lat i bylam dziewicą ;) Na poczatku jest wywiad, czyli choroby w rodzinie, jak długie mas okresy, od kiedy, czy sa regularna, bolesne itp. Czy współzyjesz i jak długo. Jeśli jesteś dziewicą to prawdopodobnie wlozy ci w odbyt palca i ponaciska brzuch. Jeśli nie jesteś dziewica to badanie będzie przez pochwe plus własnie naciskanie brzucha. O ile jest to dobry ginekolog to zbada Ci tez piersi. Jeśli nie jesteś dziewicą to doradzam zrobienie cytologii i USG dopochowe, ja chodze prywatnie i gdy straciłam cnote to poprosiłam o te badania i za nie zapłaciłam. Nie wiem jak wyglada to z gabinecie na NFZ. A najlepszy strój to luźna tunika - bez problemu podciągniesz do góry i nie będziesz musiała paradowac z gołym tyłkiem, choć ja się jakoś bardzo nie krępuję ;) Badanie jest troszke nieprzyjemne ale nic szczególnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A JA TROCHE NIE NA TEMAT
a ja mam pytanie czy jesli mam podejrzenia ze moge byc w ciazy to powiedziec o tym na poczatku prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia10.09
myślę że powinnaś powiedzieć tym bardziej jeśli to jest powód wizyty u ginekologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guguagugu
A jesli lekarz robi jeszcze badania piersi to trzeba sie rozebrac do naga zupelnie? I takie wstydliwe pytanie: dziewczyny golicie sie przed wizyta u ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierwszy raz byłam
Co do badania piesri i normalnego, to sa to osobne badania. Np najpierw badanie ginekologiczne - a więc ściągasz doł, ubierasz się i następnie na krześle ścigasz góre. Tak więc nie jesteś całkiem naga. Co do owlosienia to tylko i wyłącznie twoja sprawa - ja golę na co dzień tylko linie bikini, reszte troszke skracam nozyczkami i tak tez chodze do ginekologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo za odpowiedz. Jestem dziewica, ale nie chce byc badana przez odbyt:/ Mozliwe jest abym byla badana przez pochwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierwszy raz byłam
to zależy jaką masz błone i czy badanie jest mozliwe. CO do badania przez odbyt to nie wiem czemu wszystkie tak panicznie się tego boją, lekarz wsadza palca w rekawiczkach na dosłownie kilka sekund uciskając jednocześnie brzuch. Nawet minuty to nie trwało... Niewiele się według mnie rózniło od zwykłego badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badanie przez odbyt.
byłam już kilka razy u ginekologa i nigdy nie miałam takiego badania ... czemu ono niby ma służyć?? ja golę się na codzień i do ginekologa też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudełko kredek
a gdzie on bada te piersi.Na fotelu, czy sie przed nim stoi.A co on wtedy robi?siedzi?Sorki, ale nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierwszy raz byłam
Badanie przez odbyt zastępuje badanie przez pochwe w przypadku dziewic, gdy błona uniemożliwia normalne badanie. Badanie to jest wykonywane w momencie gdy wizyta ma charakter czysto kontrolny. Mozna w ten sposób sprawdzić prawidłowośc narzadow - mnie np lekarz na pierwszej wizycie stwierdził tyłozgięcie macicy. Kolejne badanie miałam normalne, ale wtedy nie byłam dziewica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierwszy raz byłam
Ja siedziałam na krześle obok biurka, lekarka stała - badała piersi i węzły chłonne w okolicach pachy. Zależy pewnie od wzrostu twojego i lekarza :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam takie badanie
możesz powiedzieć, że nie chcesz badania przez odbyt tylko normalnie, ale to zależy od budowy błony dziewiczej ja miałam badanie przez odbyt kilka razy i szczerze mówiąc wolałam je od badania wziernikiem przez pochwę, nie boli i trwa o wiele krócej, nawet nie zdążysz policzyć do 10. na pierwszej wizycie miałam badanie przez odbyt , ale usg już dopochwowe, miałam 16 lat i przeżyłam, a lekarz był wielkim facetem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×