Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ile się teraz daje na prezent

ile się teraz na prezent?

Polecane posty

Gość ile się teraz daje na prezent

Witam! Idę na ślub cywilny po którym ma być małe przyjęcie i chciałabym dać pieniądze zamiast prezentu (bo wiadomo nie wszystkim musi się podobać to co kupię) a tak państwo młodzi kupią sobie to co akurat potrzebują. Tyle tylko że nie wiem ile mam im dać tak żeby nie było za mało. Czy ktoś mi pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 200-300
bylismy teraz na takim slubie + male przyjecie w domu panny mlodej dalismy 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy na jaki prezent cię stać. jesli dobrze zarabiasz daj 300 lub wiecej ale jesli studiujesz lub mało zarabiasz to daj 200 i tez bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 200-300 od osoby
200 zł od pary? gratuluję sknerstwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann//
Ja byłam na weselu u kolegi i dalismy 250zl od osoby, czyli 500 od pary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdghfgh
Kazdy daje na ile go stac nie kazdy zarabia pare tysiecy na miesiac, jedni sami maja rodziny na utrzymaniu albo dodatkowo jeszcze studiuja. Ja kupilam prezent bo wydaje mi sie ze nikt nie bedzie mnie ocenial ile przeznaczylam kasy bo wiadomo ze w jednym sklepie ta rzecz jest tansza a w drugim drozsza nie bylo mnie stac bo jeszcze nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkordatowy i wesele
dostaliśmy prezenty od pary: - najmniej 400 zł - najwięcej 2500 zł (od rodziców po 4000 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkordatowy i wesele
jeśli chodzi o prezenty inne niż koperta to nawet nie bardzo wiemy co było od kogo. nie przykłada się wagi do tego ile kto wydał na prezent a tylko czy prezent jest ładny i fajny. lepiej dać nawet jeden ręcznik ale najlepszej jakości niż komplet byle jakich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale tam bylo
tylko male przyjecie, dlatego 200-300zl Gdybysmy szli na wesele do restauracji dalibysmy 400-500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale tam bylo
poza tym jak mozna pisac ze 200zł to malo widzisz ja teraz nie mam pracy, narzeczony nie zarabia tak duzo (choc starcza nam na utrzymanie+odkladanie na mieszkanie) moze dla ciebie to malo, ale dla nas to jest duzo, do tego jeszcze doszlo paliwo zeby dojechac na ten slub (prawie100km), kwiaty. W maju jeszcze mamy komunię chrzesnicy narzeczonego, a w czerwcu idziemy na jeszcze jeden slub. Poza tym musielismy teraz sporo zainwestowac w naprawę samochodu. przecez moglismy za te 200zl kupic frytkownice, albo grilla elektrycznego i wtedy to juz by bylo ok tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam ten problem tym
bardziej że za mąż wychodzi moja chrześnica a dodam że ostatnio widziałyśmy się jak miała jakieś 10 lat mniej... poradźcie bo kompletnie nie wiem ile dać a nie chciałabym wyjść na skąpca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie 200-300 zl tym bardziej ze to skromny slub...poza tym dajesz tyle na ile cie stac...Przeciez niema z gory ustalonengo cennika ze jak dasz mnej to ktos sie obrazi itp..no chba ze nie ktorzy robia wesele dla pieniedzy i mysla ze sie zwroci jesli chodzi o chrzesnice my z mezem od chrzestnych po 1000 zl dostalismy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli chrzesnica wychodzi za maz to 500 zl nie wystarczy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my bralismy slub cywilny rok temu,pozniej byl obiad i tort w domu, wiekszosc kopert byla ok 100-200zł od moich dziadków ze stanów dostalismy 1000zł wszyscy wiedzieli ze za rok bedziemy brac koscielny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 200-300 od osoby
a to co innego- dopiero teraz doczytałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfbfbfbfbfb
No właśnie, pytanie, czy potem jeszcze planują kościelny. Lepiej daj 200 zł niż frytkownicę...(poczytaj watek "co ja zrobię z prezentami?") Chyba, że robi listę prezentów, to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×