Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

magdziara

Można podwyższyć składkę i otrzymać większy zasiłek macierzyński?

Polecane posty

J.w. jestem w ciąży i prowadze własnądziałalnosc.jednak jestem na najniższym zusie ok 300zł.w zwiążku z tym po urodzeniu bede dostawała ok 150 zł zasiłku macierzyńskiego.w związku z tym chciałabym podwyższyc składke zeby starczało później chociaż na podstawowe rzeczy dla dziecka.czy kto wie czy zus w takich przypadkach czepia sie??z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drtyu
chyba logiczne ,że sie czepia prawda?będą cię kontrolować,dla nich to wyłudzenie peniędzy.Trzeba było o tym pomyśleć przed ciaża.Ja bym teraz nie ryzykowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dlaczego maja mnie kontrolowac?na zwolnienie sie nie wybieram, chodzi mi o zasiłek macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że możesz. A ZUS nie ma sie co czepiać, bo w końcu zapłacisz składki od wyższej podstawy. Tylko pamiętaj, że podstawę do macierzyńskiego liczy się z ostatnich 12 m-cy podlegania ubezpieczeniu. Ja byłam na niskim zusie, a zrobiłam tak, że dostałam macierzyński od pełnej kwoty składek jakie płaci sie z działalności. Zrobiłam przerwę w ubezpieczeniu i opłaciłam składkę za 1 pełny miesiąc. Macierzyński policzono mi tylko z tego miesiąca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdffds
To jest szansa podwyższyć składkę w czasie ciąży i dostać wyższy zasiłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinturintu
ale opłaci się to? przeciez wyższą składkę opłacasz całą ciąże a zasiłek będzie wypłacany pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSan
zalezy jak daleko jestes w ciazy zus moze sie doczepic, teraz sa bardzo przeczuleni na takie manewry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtyu
z tego co widać jest w 9tc czyli jeszcze duużo czasu.Nie sadzę,żeby to sie opłacało.Ale jak się kombinuje to trzeba wiedzieć jak.Niech płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego ma sie nie opłacic??nie mam zamiaru wyższych składek płącic przez całą ciążę, tylko pare.wysokosc zasiłku uśredniania jest z wpłącanych skłądek chyba z ostanich 12stu mcy(tu pewna nie jestem z ilu). mam siłę to pracuje i palnuje jeszcze pracowac, a jakbym nie podniosła tych skłądek to dostawałabym 100 pare złotych zasiłku macierzyńkiego. mam juz jedno dziecko, wiem ile kosztują pampery i inne niezbędne rzeczy i wiem ze gdybym nie podniosła skłądki to nie starczyłoby mi na nic.przed rozwiązaniem bedę znowu płaciła tak jak do tej pory.z tego co sie dowiadywałam to nie ja pierwza robię taki numer.oczywiscie juz wiem ze zus sie czepia ale tez wiem ze ZUS nie może kwestionować wysokości składki chorobowej zadeklarowanej przez kobietę w ciąży, która prowadzi własną firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gtyu-dowiadywałam sie u osób które na tym sie znają.uwierz mi ze sama bym sie nie zdecydowała na taki krok bo poprostu nie znam sie na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinturintu
ok ale ile wynosi ta większa składka ,tzn zastanawia mnie ile więcej dostaniesz kasy w porównaniu do tego co wydasz na składki bo jak sama piszsz nie zamierzasz płacić więcej 9 m-cy ( wtedy średnia z 12 m-cy była by większa niż 150 zł) jeśli zapłacisz trzy więcej to myślisz,że przez 6 m-cy macierzynskiego dostaniesz dużo? pytam z ciekawosci bo zupełnie na zusie sie nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no kokosy to to nie będą.teraz mam płącic 390 zł skałdki a później bede dostawac 100 więcej.uważam ze lepszy rydz niz nic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale kanciarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tere fere bumm
macierzynski trwa 20tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale kanciarstwo
bo oszukujesz a dlaczego zus jest kant?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tere fere bumm
popieram takie kanciarstwo, rzad przez to nie zbankrutuje a szary czlowiek odrobine zyska, panstwo nam zabiera tyle pieniedzy ze zupelnie mi nie szkoda jak sie tak postepuje, poza tym autorka nie lamie prawa, wykorzystuje jego luki dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tere fere bum-dzięki za wsparcie:) ale kanciarstwo-pytasz dlaczego zus to kant??uważasz ze zus nie wykorzystuje społeczeństwa??naszych pieniędzy??inaczej będziesz mówił(a) jak będziesz miał(a) z nimi do czynienia.juz ich sama nazwa to jeden wielki kant.co to za zakład??co oni proukują??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tere fere bumm
zus ma szarego czlowieka i jego potrzeby gleboko, a jak taki czlowiek choc dzien sie spozni ze skladka to od razu problemy. autorko, wykorzystuj ile sie da i kombinuj jak sie da, popieram w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinturintu
sorki 5 a nie 6 ,nie neguje postepowania autorki tylko ciekawiło mnie czy z tego cos mozna mikec bo mnie sie nadal wydaje ,ze wyjdziesz na to samo co wplacisz albo stracisz jeszcze ale jak juz pisalam nie znam sie na tym,w kazdym badz razie zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze slysze
zaplac raz na 12miesuecy takie meeeeega ubezpieczenie, dostaniesz tyle przez te 20 tygodni, widzicie te co robicie na etatach? tak sie teraz w naszym kraju kombinuje jka sie ma firme ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze słysze-nie bądź taki mądry:) uwierz mi ze wolałabym byc na etacie i nie martwic sie o takie rzeczy.będąc na etacie dostawałabym sporo sporo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze slysze
a ja marze o wlasnej firmie, wiec moze sie zmienimy ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak marzysz to w czym masz problem??ja skorzystałam z dotacji z UP i mam.jednoosobowa działalnośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtyu
pierwsze słyszę----ty sie z nikim nie musisz zamieniać.Jak marzysz i tak zazdroscisz to zakładaj firmę.Taki madry człowiek na pewno potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze slysze
no wlasnei - ale co mozna robic? klipsy? tipsy? za duza konkurencja ;( marzylam o czyms takim ale mąz mi sie sprzeciwia, twierdzi ze skoro znam 3 jezyki, to pownnam siedziec w biurze i zarabiac krocie.Niby tak jest (duzo dosc zarabiam) ale wole NIEZALEZNOSC, NIE ZNOSZE WSTAWANIA NA 8 00 ;( woalabym zarabiac 1000 zl na wlasnej dzialalnosci niz 2500 w jakiejs firmie,powaga.'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×