Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lilciaa

staż z urzędu pracy

Polecane posty

Gość lilciaa

mam trzy pytania odnośnie stażu z urzędu pracy. 1. jak to jest z dniami wolnymi na stażu? 2. i czy staż jest liczony jako okres składkowy? 3. czy trzeba się wyrejestrować z up czy skoro to od nich staż, to automatycznie idzie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja odpowiem bo byłam
na stażu z PUP;) za każdy przepracowany mieisac masz prawo do 2 dni wolnego:) ten okres liczy ci sie do składek emerytalnych. i nie wyrejestrowujesz się z pupu bo na stażu nadal masz status bezrobotnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilciaa
dziękuję bardzo, ale naprawde liczy sie do skladkowego, skoro jest sie ciagle bezrobotnym? troche to dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja odpowiem bo byłam
przecież jesteś ubezpieczona, z tytułu pobieranego wynagrodzenia płacisz podatek i normalnie płacą do zusu emerytalne. jak będziesz na stażu to dostaniesz telefon z ubezpieczeń czy masz ofe wybrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilciaa
ubezpieczona bylam tez na rencie, skladki byly odliczane, a te okresy i tak sa zaliczane do nieskladkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pieperze co za tuk
A na rencie pracujesz ? Staz to normalna robota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilciaa
juz nie mam renty, a poza tym ciekawe kto wyzyje z samej renty? nie rozumiem pytania. kazdy rencista albo musi pracowac albo byc na czyims utrzymaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania lekarskie
mialas do stazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilciaa
zadnego, lekarz sie zapytal, na co sie lecze i czy chce isc na ten staz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie badania lekarskie
zadnych? nawet morfologii? a gdzie odbywasz ten staz? tzn chodzi mi o rodzaj pracy, czy w firmie prywatnej czy w jakims urzedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilciaa
ja tez sie zdziwilam, zwlaszcza, ze nie czuje sie do konca na silach (mam 2. grupe inwalidzka i powazne problemy ze zdrowiem), staz jest praca biurowa w panstwoej instyucji, ze sie tak wyraze (nie prywatna firma). lekarz tak traktowal wszytskich co na staz, kilka osob bylo do pracy fizycznej, to tylko ich badal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozaaaaaaa554545
a czy ktoś może wie jak to jest z poborem stażystow? ile trwa taka procedura i czy są na to okreslone terminy czy można dostać stażyste w kazdej chwili? i ilu stażystow moze miec 1 firma na raz? proszę o odpwowiedz jesli tylko ktoś sie orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozaaaaaaa554545
ponawiam pytanie, prosze o odpowiedz bo to baaaardzo ważne !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem wam chętnie
po 1 staż nie musi być w firmie państwowej po 2 jak ktoś chce staż, rejestruje sie jako bezrobotny i zaczyna starania o staz, jak są chętne firmy i wolne miejsca (czytaj: jest kasa na staże) wtedy osoba jest kierowana na staż po 3 czas oczekiwania zalezy od kolejki chętnych i rzecz jasna od funduszy. jeszcze jakieś pytannia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozaaaaaaa554545
Chodzi mi bardziej o staranie o stażystę ze strony pracodawcy. Czy on może np. iść do urzędu i się spytać czy dostanie stażystę?? 2. dostałam propozycję odbycia stażu 2 raz w tej samej firmie. wygląda to tak staż-umowa o prace- i teraz by mial by być znowu staż. można tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak jest z urlopem
jesli mam 3 miesiace stazu to przysluguje mi lacznie 6 dni wolnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że z tym wolnym jest inaczej. przysługują dwa dni wolnego po 30 dniach kalendarzowych, pomniejszone o te dni w których stażysta miał L4, drobna różnica. są odkładane składki, na pewno musisz mieć ofe będą cię zasypywać ofertami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to oznacza
ze stazysta nie ma prawa chorowac i sa zabierane mu te dni jako wolne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to oznacza
a do tego, kto pytal o 3 miesiace, to raczej tylko 4 dni wolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda ze tylko 4 dni
myslalam ze 6 :-( l4 nie ma nic do urlopu i na pewno go nie pomniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...................lkjhfddd
rozaaaaaaa554545 idziesz do urzędu pracy a dokładniej do pokoju gdzie zajmują się stażami i tam składasz ofertę. Musisz mieć przygotowany jakiś harmonogram stażu - co dokładnie taki stażysta miałby robić w tej firmie, ustal sobie jakie masz wymagania co do tych stażystów - wykształcenie itp. Dadzą Ci tam taki druk do wypełnienia są tam informacje dot. firmy ile osób zatrudniasz, czy wcześniej już miałaś stażystów i czy ich zatrudniełaś. Ilość stażystów zależy od wielkości firmy. Jeżli zatrudniach 5 osób to na pewno nie dostaniesz kolejnych 5 na staż. Będą chcieli też żebyś zadeklarowała ile osob zatrudnisz potem na staż. Wejdź sobie na stronę swojego pup - tam są dostępne te druczki które trzeba złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...................lkjhfddd
jak będziesz mieć przyznany już staż, robisz sobie rekrutację bo pewnie chętnych będzie więcej. Jak już wybierzesz podoajesz nazwisko popowi i oni już tam sobie robią co trzeba a Ty tylko jeszcze taki jeden papierek podpisujesz. cała procedura trwa pewnie z 1 miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...................lkjhfddd
do szkoda ze tylko 4 dni l4 nie ma nic do urlopu i na pewno go nie pomniejsza. urlop masz za każde 30 dni. Zakładając że zaczynasz w lipcu - pierwsze dwa dni masz w sierpniu, kolejne dwa dni we wrześniu. We wrześniu kończysz staż więc możesz wtedy też wykorzystać te dwa dni które należą Ci się za wrzesień. czyli to jeste tak jakby w ostatnim miesiącu były 4 dni wolengo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozaaaaaaa554545
Dziękuję bardzo za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozaaaaaaa554545
Nie mogę się tylko nigdzie dowiedzieć czy staże sa przyznawane przez cały rok czy tylko np. w styczniu... u mnie w firmie są stażyści i tylko ja na umowie. Pytam sie bo jestem ciekawa czy pracodawca może mnie zamienic na nowego stażystę( niedługo kończy mi sie umowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem wkurzona bo jestem
a jak to jest z l4 na stazu? ma sie placone za to choc jakas czesc tego stazowego czy poprostu za te dni 0 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sawłar wiwr
l4 jest normalnie płatne jak za dzień przepracowany (przynajmniej było tak, jak ja na stażu byłam - rok temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anananamamamama
rozaaaaaaa554545 nie jestem pewna czy oni sobie Ciebie teraz wziąć na staż, żeby iść na staż trzeba przecież spełnić jakieś warunki (chyba trzeba być jakiś czas bezrobotnym). Popytaj w urzedzie jak to z tym jest żeby się nie okazało że zostaniesz z niczym. I staże są przyznawane przez cały rok. Kiedy tylko potencjalny pracodawca zamarzy o stażyście. Tylko nie każdy pracodawca dostaje stażystów. Np. jeżeli miał wcześniej i później ich nie zatrudnił mimo że deklarował że to zrobi - to może nie dostać. do a ja jestem wkurzona bo jestem za l4 macie płacone albo 100% albo 80% normalnej stawki - na pewno nie jest to 0zł. Do wszystkich - dlaczego o takie rzeczy nie pytacie w urzędzie - wystarczy zadzwonić i wszystko jasne. Tutaj niestety często otrzymuje się niesprawdzone informacje. A poza tym w różnych urzędach mają czasem inne zasady. To że w moim powiecie jest tak nie znaczy że wszędzie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anananamamamama
jeszcze do rozaaaaaaa554545 to trochę nie w porządku że chcą Ci zamiast umowy dać staż - naprawdę tak kiepsko u nich z kasą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozaaaaaaa554545
Dziękuję za odpowiedź. Teraz wiem co robić :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×