Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nadusia z krakowa

mamy-czy kupujecie bądz dostajecie używane obuwie dla dziecka?

Polecane posty

Gość Nadusia z krakowa

Kiedys moja kolezanka mi powiedziała ze nie powinno sie uzywac bucików po innym dziecku bo moze zle stope układac i co jak co ale buty zawsze kupuje nowe (niekoniecznie markowe).Do tej pory tez tak robiłam ale znalazłam fajne uzywane sandałki Bartek na moja 3 latnią córcię i zamówiłam.nie wiem czy dobrze zrobiłam,trochę sie zastanawiam.Jak myslicie?Wy kupujecie uzywane?Dostajecie od znajomych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdewa
Ja zawsze kupuja nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdewa
kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubranka tak bo można uprać
ale butów używanych nie. Raz, że uprać ich nie można, a dwa, że każdy duży czy mały stopą nadaje kształt i niekoniecznie taki sam jak drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jtuk
Ciuszki tak, BUTÓW NIGDY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam odwiedzic
używanych bucików bym nie kupiła, ale młodsze dziecko nosi buciki po starszym. Strasze dziecko nie mialo problemów ortopedycznych. Nie kupiłabym po kimś dlatego ze nie mogę ich wyprać to raz a dwa to nigdy nie wiadomo jak tamto dziecko stawiało stopy i czy nie mialo z tym problemów. Nie chce utrwalać zlych nawyków u dziecka bo potem ciężko z tym walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadusia z krakowa
w sumie na upartego mozna wyprac bądz wymyc gąbka,ale to racja ze moze kazde diecko nadac inny kszałt butom.Ale wiecie ile dzieci z mojej okolicy nosi uzywane obuwie?chyba z 80%. Pewnie dlatego sie skusiłam bo mnie nie stac by było na sandały za 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porabalo cie
grzyby przenosisz tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadusia z krakowa
w dodatku zobaczcie na allegro ile osób licytuje uzywane buty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frankaaaa
też sie wczoraj zastanawiałam,ale ostatecznie doszłam do wniosku,że wolę nowe za 30zł niż te wypasy używane za 150. A ciuchy kupuję ,jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadusiu na tomeksie
albo w ccc można kupic przepiekne sandalki za 30-40 zl w srodku maja skórkę! bartek jest jak dla mnie taką samą firmą jak fisher price albo chicco. znana marka i nic pozatym. Wole kupić tańsze nowe niż w tej samej cenie markowe używane. Kupiłam córeczce w ccc przepiekne sandałki a wybór byl taki ze nie mogłyśmy się zdecydować ktore wziąść. zapłaciłam 28 zł. Kupilam jeszcze dwie pary szmacianych bucików (przeslicznych) po 12 i 19 zł. Po co mam przeplacać za bartka? gdybym miala na tyle pieniedzy to ok. Pewnie bym ją stroila w zarze i w bartkach ale to nie ten pólap cenowy jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupuje zawsze
nowe , sobie tez uzywanych nie kupuje . oprocz tego ze przez uzywane buty mozna miec zdeformowane stopy to jeszcze mozna zarazic sie grzybica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kupuje nowe i uzywane butki. Nowe to przede wszystkim sandalki, bo w nich dziecko zwykle chodzi na bosa stope. Inne buty, ktore da sie wyprac lub w ktorych sie chodzi w skarpetach, kupuje tez uzywane. Zwracam uwage na to, zeby byly to buty malo uzywane i wygladaly jak nowe. Takie malenkie dzieci czesto zdolaja zalozyc buty kilka razy i juz sa one za male. Niektore dzieci nosza buty tylko do wozka, bo same nie potrafia jeszcze chodzic. Wiec to nie to samo, co kupowanie butow dla doroslej osoby. Poki dziecko jest malenkie nie widze nic zlego w kupowaniu uzywanych butkow w swietnym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mało które dzieci nosza
buty do wózka. dzieciom raczej trudno zalozyc buciki bo wyginają stopkę. nie mówie o szmaciaczkach czy takich buzikach na ozdobe bo takie mozna smialo wyprać, ale jak dziecko uczy sie chodzić to naprawde warto kupić nowe buty. ta wklądka w buciku bedzie juz w uzywanych wyprofilowana przez inna nóżke nawet jak dziecko mialo je na sobie kilka razy. po co stwarzac swojemu maluszkowi problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W czasach PRL-u po 5 dzieci dochadzalo jedne buty i nogi im sie nie wykrzywily. Taka mam refleksje na ten temat. :) A czy z uzywanymi butami nie jest tak jak z nowymi? Jedne i drugie na poczatku zupelnie nie sa dostosowane do konkrentej stopy dziecka- trzeba te buty dochadzac. To druga refleksja. Jak juz wspominalam, kupuje tez nowe buty. Ale nie omijam okazji, gdzie mozna kupic malo uzywane butki w swietnym stanie. Przeciez po tych butach widac, ze dziecko ledwo dwa razy zdolalo je zalozyc, bo matka kupila mu 20 par. Ja kupuje wlasnie u takich rozrzutnych mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Liszki
Zawsze kupuję nowe buty dla dziecka co dwa miesiące. Mój synek jak miał 10 miesięcy miał długość stopy 12 cm. Mając roczek buty Gucie rozmiar 22 (13 cm stopa). Kolejne buty 14 miesięcy rozmiar 23 (stopa 14 cm ) a następne mając 16 miesięcy rozmiar 24 ( stopa 14,5 cm). Obecnie ma 18 miesięcy i planuję kupić rozmiar 25 kolejne Gucie (stopa 15 cm). Zimowe buty kupiłam we wrześniu jak miał 15 miesięcy (Bartki rozmiar 25) o dwa numery większe od letnich. Zima jest długa a Tomusiowi co 2 miesiące kupuję o rozmiar większe Buty. Tomuś jest dużym chłopcem jak miał roczek ważył 12 kg i miał 80 cm. Mój mąż ma 48 rozmiar buta i 195 cm. Dzieci jak dorosną mają o 2 numery większe stopy niż rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowsze są używane buty dobrej jakości niż nowy badziew. Jest tylko jeden problem, używane nie powinny być po dziecku które ma jakąś wadę, krzywo chodzi, bo wtedy but jest znieksztalcony. Ja swojej córce do 2 lat kupowałam nowe, porządne. Teraz używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciuszki używane tak ale buty nie. Nawet moja młodsza córka nie nosi po starszej siostrze używanych butów. Kazdej z nich kupuje nowe buty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazwyczaj kupuję nowe z Zdrowej Stopce dla starszego, wiadomo jakość ważna by nie zużył ich po miesiącu biegania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Butów nie powinno się zakładać dziecku nawet po rodzeństwie. I tu nie ma najmniejszego znaczenia, czy to starsze rodzeństwo miało wadę chodu. Po prostu miało swój własny kształt stopy i zakładanie tego buta młodszemu jest szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnóstwo ślicznych, tanich, używanych angielskich ubranek w świetnym stanie! sklep internetowy http://e-rafix.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostaje używane ale nie noszą ich. Czasem zaloze dziecku używane ale to tylko na jakieś większe wyjscie Np slub, mialam używane eleganckie buty na syna i pasowaly do garnituru, nosil je kilka godzin i zmieniał na swoje. Nie kupilam nowych bo woecej i tak nie byloby okazji ich zalozyc. Starszy ma 6 lat i tylko 2 razy nosil używane wlasnie na ślubach, mlodsze ma 2 lata i jeszcze nie mielismy jednorazowej okazji wiec używanych nie kupilam. Są takie wyprzedaże ze jak sie czlowiek postara to bez problemu kupi Nike lub addidasy do 50 zl do chodzenia na codzien, nie mówiąc o nie markowych. Szkoda stopy i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Niemczech i stosuję się do tutejszych wytycznych. Buty mogą być używane tylko żeby nie były po dziecku z wadą. Natomiast absolutnie odpadają nowe że sztucznego materiału z twardą podeszwa, nieprofilowane czyli ogólnie te tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze, to najcześciej kupuje, wole nowe mieć. Można na tym nawet zaoszczędzić jeżeli kupuje się w dobrym miejscu. Ja w tym celu moge polecić sklep www.MalyBucik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieci nie powinny nosić po sobie bucików, istnieje tzw. "dziedziczenie wady". W naszym sklepie www.wesolebuciki.pl sa zdrowe buciki w atrakcyjnych cenach, mamy pewność, że stopy naszych dzieci rozwijają się prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×