Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Marwo,fasola -gratuluje 5 miesiaca.. Ja mam ciuszki po siostrzencu cala torbe z Polski ale jakos nie moge sie zabrac bo duzo jest w kolorze blue :P ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,muszę Wam to napisać,po prostu muszę-spotkałam przed chwilą najlepszą koleżankę siostry mojego męża,tej starszej.Zapytałam ją,kto w sobotę brał ślub,bo tak do końca,to nie wiem,potwierdziła,że Ania(szwagierka,młodsza siostra mojego męża).Więc ja na to,że jestem w szoku,że nikt nas nie powiadomił.Ona na to,że widziała,jak mój mąż był u nich w sobotę i jak wyszedł i sama była zdziwiona,więc zapytała dlaczego poszedł,czy Ania go nie zaprosiła.Na to starsza siostra powiedziała że ona się w to nie wtrąca. Powiedziałam tej znajomej,że ja pretensji do nikogo nie mam,tylko jestem zdziwiona,że nikt nas nie powiadomił,zawsze chcieliśmy iść na jej ślub z kwiatami,tym bardziej że ona była na naszym ślubie,dodałam że mój mąż nie chciał wierzyć że to ona ślubuje,że by go nie powiadomiła. Na 200% moja wypowiedź zostanie przekazana rodzince i bardzo dobrze.Teraz mogę zacząć ich olewać na całej linii,bo oficjalnie już wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majóweczko dziękuję:) moje ciuchy pewnie będą w większosci dla dziewczynki, więc jak bedzie chłopiec to się śmiałam, że wieczorem będę go w rózowe ubierać zeby nie miał depresji;) Marwo według tego to my juz dawno półmetek mamy za sobą:) dlatego ja tez mówię tygodniami;) szczerze mówiąc gdyby nie rodzinka to też bym nie myślała jeszcze o kompletowaniu ciuszków, no ale ostatnio dzięki nim zaczęłam zastanawiać sie czy cos bede musiała kupić. z jednej strony fajnie a zdrugiej trochę dziwnie, bo to moje pierwsze dziecko ale jeśli chodzi o łóżeczko to aż trzy osoby chcą mi dać, fotelik do samochodu dwie:), wózek w styczniu siora nowy kupiła więc wymyśliła że moze ja bym spacerówke kupiła i byśmy się wymieniły;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczka niebieski kolorek tez jest sliczny ;) Mnie cos bierze ostatnio na takie neutralne kolory - zwlaszcza bez ;) Juz nawet jak wozki ogladam na necie to patrze czy jest jakis taki.. ;) I jeden mi sie bardzo spodobal bo byl taki cappucinowo-bezowy ;) Styczniowa Malwo no i widzisz - pieknie to ujelas, teraz dotrze to do rodzinki i problem z glowy, delikatnie ale dosadnie i bardzo dobrze :) Swoja droga na prawde bardzo wspolczuje tej calej sytuacji.. nie rozumiem jak mozna kogos nie powiadomic.. bo ma sie jakies swoje dziwne humory.. Ale teraz bedzie im przynajmniej glupio.. Glowa do gory - najwazniejsze ze macie siebie :) oni Wam do szzcescia nie sa potrzebni ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwo fajnie, że tej koleżance powiedziałas ze chciałas iśc bo oni byli - może zrozumie to nie jako pretensje ze Cie nie zaprosili tylko własnie jako żal bo chetnie byś złozyła im zyczenia:) jeśli to drugie to super. A rodzinkę rzeczywiscie mozesz olewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasola, no wlasnie ;) A tak na prawde nie widomo jak sie te Nasze miesiace maja hehe ;) Ale zalozmy ze jest tak jak w tej ksiazce ;) W koncu jakas teorie trzeba przyjac hehe ;] Luu to niezle ;D Kurcze tez bym wolala po kims wozek itd.. bo to jednak koszta sa duze.. ale tak sie sklada ze wozek brat sprzedal juz, ale za to moze spacerowke odziedziczymy ;) A lozeczko niby stoi u sasiadow moich tesciow dla Nas, cos mi tesciowka mowila ze Nam w prezencie chce kupic, strasznie podekscytowana jest bo to pierwszy wnuczek/ wnuczka ;) Tylko chyba wolalabym nic w ciemno nie kupowac, bo wiadomo.. lozeczko musi byc bezpieczne, a tesciowa moiwla ze ich synek spal z nimi prawie od poczatku - wiec nie wiadomo czy dla tego ze oni tak woleli czy moze dlatego ze cos z lozeczkiem nie gralo...i troche mnie dziwi ze nie sprzedali go jeszcze bo juz mlody ma 3 latka.. takze trzeba bedzie sie upewnic co i jak ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do majoweczki
Przepraszam ze sie pytam, ale czy ty i twoj maz macie brytyjskie paszporty?? bo napisalas ze dziecko bedzie mialo brytyjski?? ja rodze w styczniu w uk i pytam z czystej ciekawosci. Pozdrawiam Lutowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka- rosnie mala Nicol :D zobaczysz, ejszcze sie bedziesz cieszyc :) ja mam ze od 21 jest 6miesiac santica- powodzenia na USG :) czekamy na relacje malwa- z ta kawa to moze sprobuje w piatek :) ach juz ne moge sie doczekac :) fajnie, bedziesz miala parke :) ale jaja z ty slubem- az brzydko tak, wlasnego brata nie zaprosic - ehh marwo- najpierw ksiazeczki musze pokupowac :) hihi kama- nie martw sie biustem, ja dopiero wczoraj wiekszy biustonosz kupilam - a tak miescilam sie w "stare" :) dobrze ze juz lepiej sie czujesz gratuluje 23tyg :) fasola- ale masz super z tymi ciuszkami :) extra- nie mosisz juz wszystkiego kupowac wczoraj zakupilam sweterek w H%M bardzo ladny a w C&A tez byly, ale juz nie przygladalam sie im tak, bo czasu malo bylo hehe, dobre z tymi cuszkami na noc :D antystress dla dzidzi ;hih fajnie ze masz tyle pomocy dookola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwo, dobre posuniecie ;-) Jakby byl odzew, to nam napisz. Ja moze za bardzo sie wczuwam, ale nie moge przezyc ich zachowania, hehe. Majoweczko, ladne imie Nicol. Jakbym dawala niepolskie, to bym je napewno wziela pod uwage! Chociaz u mojej rodziny na wsi jest ono popularne - wiecie, takie oryginalne albo serialowe to czesto sie lubia powtarzac ;-) Ale my chcemy wracac kiedys do Pl, wiec nawet takie sliczne, ale obcobrzmiace, odpadaja... Szukamy uniwersalnego, latwego do wymowienia w wiekszosci krajow europejskich, ale polskiego. Wybor nie jest za duzy, wrrr. Marwo, ja tez mam ostatnio zajawki na kolor bezowy! Cos w tym musi byc, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bywa ze wnioski zostaja odrzucone...ale jesli ktos przebywa dlugo i zalicza sie do rezydenta powinno nie byc problemu...nie znam osobiscie tu przypadku odrzucenia wniosku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do majoweczki
spytalam bo pierwsze slysze, z tego co ja wiem to dziecko urodzone w uk, ktore ma rodzicow o polskim obywatestwie, otrzymuje polski paszort.... jezeli masz jakas strone na poparcie swojej tezy to prosze o namiar.( moje zrodlo to strona ambasady Pl w londynie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, ale tempo!!! Ale Majoweczko, w UK nie obowiazuje tzw. prawo ziemi (jak w Stanach czy Australii), tylko krwi. Czyli jak ojciec ma obywatelstwo polskie, to dziecko je dziedziczy. O brytyjskie trzeba wystapic - po 5 latach legalnego pobytu, o ile chcecie. Interesowalam sie tym, bo za jakis czas styknie mi tu 5 lat. Ale moj Misiek sie zbulwersowal, ze on jest Polakiem i nie bedzie sie tu naturalizowal, hehe. Nawet na porod mnie chcial wyslac do Pl, zeby dziecko bylo tam urodzone ;-) No ale jednak go nie odjade - niech przechodzi ze mna ciaze i pierwsze trudne miesiace z maluszkiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grysia dziekuje za info:) SanticiaKondradek No moja dzidzia (Kornelia prawdopodobnie :P) w 20t5d mialam usg i wszystkie pomiary BPD 50,4 MM HC 179,8 MM AC 154,3 MM FL 31,9 MM OG/OB 1,17 WAGA 348 g Dziewczyny jesli macie tez pomiary swoich dzidziorkow to piszcie :P ja to juz zaczynam miec obsesje w wolnych chwilach tylko siedze na internecie i po 10 razy dziennie wpisuje i sprawdzam czy wszystko sie zgadza czy wszystko jest dobrze :D styczniowa Malwo ja z piersiami mam ten sam problem co Ty tez sie wstydze pokazac, nigdy nie bylam z nich zadowolona bo maja brzydki ksztalt a to co teraz sie z Nimi przez ciaze dzieje to w ogole jakies nieporozumienie.. a jeszcze chcialam spytac jak liczycie tygodnie ciązy? jak ktos was pyta w ktorym jestescie tygodniu to mowicie ten ktory sie zakonczyl czy ten ktory Wam juz leci? mi w piatek zakonczyl sie 22 wiec mowie ze jestem w 23 majoweczka09 jak ja bylam w szpitalu w bodajze 15 tygodniu to kazali mi sie wysikac a ja specjalnie duzo wypilam zeby miec pelen pecherz i pytam pani doktor dlaczego tak skoro i w gzetach pisza i mowi sie o tym zeby byl pelny a mi tu sie kazali wyproznic a ona mi wtedy odpowiedziala ze do usg nalezy miec pelny pecherz ale nie koniecznie w ciazy :| czyli dala mi do zrozumienia ze lepiej widac jak jest wlasnie wyprozniony.. Ja licze ze juz jestem w 6 miesiacu OM mialam 24 kwietnia wiec zawsze po 24 licze nowy miesiac bede-mama ja i tak mam rozstepy na piersiach i troche z boku wiec wiem ze stosujac kremy oliwki moge jedynie złagodzic je ale uniknac na pewno nie unikne :( Marwo mi moja lekarka w 15 tygodniu jak spytalam ile mierzy moja dzidzia powiedziala mi ze.. juz sie nie mierzy :D tak troche mi sie to wydalo dziwne ale ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ty Kama bedziesz starac sie o paszport brytyjski czy Polski? Mnie to w sumie obojetne,wiesz i tak sie zwijamy za jakis czas w inne panstwa :) ale dzidzia urodzi sie tutaj wiec imie niech ma latwe do wymowienia dla angoli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede-mama ja jeszcze sie powstrzymałam, ale chyba w weekend pojade z moim tomkiem i go na cos naciagnę:) sweterki były naprawdę fajne, taki pomarańczowy mi sie podobał - lubie ten kolor jesienią;) a co do pomocy to rzeczywiscie nie moge narzekać aż mi glupio;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy macie problemy z cera? bo ja wlasnie nie potrafie sobie poradzic z moja buzia ;( wczesniej tez juz mialam problemy ale teraz nie moge uzywac tych preparatow ktore wczesniej mi pomagały.. i zastanawiam sie czy ktoras z Was ma taki problem jeszcze i jak sobie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawska mamo-mnie wyszedl pryszcz na poliku ogolnie teraz sie zaczelo to ma byc dziewczynka u Ciebie? normala ...ogolnie cera mi sie poprawila skora gladka ale czasem cos wyskoczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wyszło właśnie jak żal,jakby mi było strasznie przykro.Nie wiem,czy im zrobi się głupio,oni są trochę prymitywni,wstydu nie mają raczej.Jednak nic więcej nie zrobię w tej kwestii,bo wiem,że jakbym roztrząsała ten temat,to szwagierka miałby satysfakcję.Wiecie,mi jest podwójnie przykro,bo mąż chciał cichy ślub,a to ja go przekonałam,że trzeba rodzinę zaprosić,że to jednak są jego siostry,że tak nie można się zachować,że będzie im przykro.Myślałam też że to fajnie że obie jesteśmy w ciąży,że teraz to pewnie się zaprzyjaźnimy,że będzie super,bedziemy miały wspólne tematy... Wiecie,ona chciała mi ciuszki odkładać,bo pierwsza rodzi,ale usłyszałam jej opowieść o tym,jak komuś dała łóżeczko,potem ta osoba nie oddała.Nazwała tę dziewczynę suką.Wyzwała ją.Jak ja to usłyszałam,postanowiłam że nie będę nic brała,bo i mnie spotka jakaś przykrość,widocznie ona lubi konflikty.JAK JA SIĘ TERAZ CIESZĘ ŻE NIC OD NIEJ NIE WZIĘŁAM.NA PEWNO CHCIAŁABY ZWROTU,A I TYŁEK BYM MIAŁA OBSMAROWANY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
styczniowa Malwa to tylko swiadczy o ich kulturze osobistej nie masz sie czym przejmowac skoro mowisz ze Twoj maz tez chcial cichy slub a Ty go przekonalas ze nie.. to Tymasz czyste sumienie wiesz ze bylas fair i w porzadku co do reszty rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawska mamo, Ja licze tygodnie tak, jak Ty, czyli jak skonczylam 22tc i dzis jest pierwszy dzien kolejnego tygodnia, to mowie, ze jestem w 23tc. Tak samo z miesiacami - od dzis mowie, ze jestem w 6m-cu :-) A tygodnie licze od okresu, nie zaplodnienia (i tak nie wiem, kiedy ono dokladnie bylo ;-) ). a wymiarow nie sprawdzam... pewnie mam je z ostatniego usg, ale nawet nie patrzylam. Powiedzieli, ze jest prawidlowo, to im wierze :-) Z cera super. Mialam moment, ze sie psula, ale teraz mam ladna jak nigdy! No, poza tym ze blada na maxa, hehe. Majoweczko, My wystapimy tylko o polski paszport dla synka, ale to mala formalnosc, bo jest Polakiem, wiec wystawia bez problemu. Podobno trwa to 3 tyg. w konsulacie w Edi. O brytyjskie pewnie sie nie bedziemy starac dla nas, bo teraz jak jestesmy w UE, to maly z niego pozytek... no tylko do Stanow byloby latwiej latac, ale i tak mamy wizy, wiec jak jeszcze kiedys polecimy tam na wakacje, to bedzie akurat. Chociaz watpie, bo to spory wydatek! Takze brytyjski paszport nam sie generalnie nie przyda. Z reszta jak juz pisalam, moj Misiek by sie nawet nie zgodzil, zebysmy o niego wystapili, hehe. A Wy gdzie planujecie 'dalej' jechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam problem z cera, zawsze gladka a teraz... co prawda nie widac tego, ale jak przejade dlonia po twarzy to czuje taka wlasnie "kaszke" rozsypana... a ogolnie zadnych innych problemow ;) Poki co ;P Nic z tym nie robie bo uwazam ze tak jest jeszcze okej, a nie chce nic pogarszac, wieczorem i rano tylko tonik, krem i wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama123 no to ja wiem kiedy byl ten dzien zaplodnienia ale wole liczyc te +2 tygodnie :P czyli od okresu. a o odcieniu cery nie chce nawet mowic ;D uzywam najbledszego podkladu a i tak nakladajac go juz sie czuje jak murzynka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam takie jakby zajady koło kącików ust,myślę że to od pasty do zębów,skóra mi schodzi w tych miejscach,smaruję wazeliną wiesiołkową,zobaczę jak zmienię pastę.Co do cery,to zrobiła mi się sucha z mieszanej,cieszę się bo włosy przestały mi się tak przetłuszczać.Twarz smaruję kremem ( na noc)Nivea Baby(podkradam córci),a w dzień krem z filtrem 15 dla alergików.Koniecznie używajcie kremu z filtrem,bo od słońca robią się przebarwienia w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za to mam problem z dziaslami.. strasznie bola, i okropnie sa spuchniete... a jedzenie to dla mnie koszmar :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bylam dzis rano odebrac wyniki badan ktore robilam w piatek.. mialam anemie a teraz widze ze tu pisze Hgb 13,1 orientujecie sie moze czy to juz jest dobrze? bo musze pic dziennie rano i wieczorem feroplex to jest takie niedobre ble..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hgb u mnie jest napisane ze minimum wynosi 12,0 takze dobrze juz ;) ja mialam ostatnio 12,4 i dr pow ze jakby sie obnizylo bardziej to zaczniemy dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zreszta dzis na 20 mam lekarza i wszystkiego sie dowiem wypytam. juz pol nocy nie spalam jestem jakas nienormalna ciagle sie czyms przejmuje dzis juz myslalam znowu o porodzie to dopiero za 4 miesiace a ja juz sie tak przejmuje boje sie co bedzie pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×