Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka jedna niewiedzaca magda

wzrost i waga maluszka

Polecane posty

Gość taka jedna niewiedzaca magda

Od czego zalezy wzrost i waga noworodka (tzn. jak duzy sie urodzi?) Genetyczne uwarunkowania czy tez ma na to duzy wplyw jak odzywia sie mama itd.? Od ktorego tygodnia ciazy dzieci najbardziej przybieraja na wadze i ile mniej wiecej tygodniowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna niewiedzaca magda
Zadna z was nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssykkkkkkkk
ja słyszłam, że średnio 200 g na tydzień przyrastają, uwarunkowania geetyczne mają wpływ na wielkość dziecka, wiadomo pokarm dodatkowo, teraz je sie inaczej, no i jeszcze cukrzyca ciązowa może spowodować, ze dziecko jest większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna niewiedzaca magda
Dzieki za odpowiedz. Pytam, poniewaz w 28 tc (27 i 4 dni dokladnie) wykazalo, ze moj maluszek wazy 900 g i ma 35 cm, co polozna ocenila jako "bardzo dobra wage i wielkosc rownajaca sie 28 tygodniom ciazy", natomiast ja tu czytam, ze dziewczyny maja dzieci po 1.200 g - 1.400g w 26-27 tc...My z mezem jestesmy oboje wysocy, ja naprawde odzywiam sie bardzo dobrze, ale kurcze martwie sie skad taka roznica w wadze miedzy moim synkiem, a innymi dziecmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzo zalezy od lozyska-jego wielkosci ja w kazdej ciazy tylam 20-22 kg a moje dzieci 3 kg syn i 2900 corka moja mama natomiast w ciazy tyla po 7 do max 9 kg a dzieci od 3200 do 3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naprawdę nie masz się co
zamartwiać na zapas, bo te pomiary są tylko szacunkowe;) i tak naprawdę to ja już nie wiem co ma wpływ na długość i wagę dziecka, bo moja kumpela urodziła najpierw synka 60 cm waga 4350 g, sama też była bardzo dużym dzieckiem gdy się urodziła, bo ważyła prawie 5 kg, a drugie dziecko, które rzekomo zawsze jest większe ważyło 3580 g i 53 cm długie (dziewczynka) mój synek też był i dłuższy i cięższy niż my oboje z mężem (ja 3200g 53cm, mąż 3100g i 50cm) a synek 3450g i 55cm dodam jeszcze, że dzisiaj mąż ma 191cm;) a ja prawie 170cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do takiej jednej magdy wg mnie nie masz sie co martwic, bo po pierwsze co ginekolog to inaczej oceni wage dziecka ja w 26 tyg bylam na usg 3d i moja mala wazyla pol kg, wg lekarza troche za malo, ocenil ze jezeli mala bedzie dalej tak przybierac to w dniu porodu nie przekroczy 3 kg i sie nie pomylil ;) mojej kolezance wyliczyl wage prawie idealnie ona na usg byla w 28 tyg, jej corka wazyla troche ponad 800 gram , byla bardzo dluga, i gin ocenil ze w dniu porodu bedzie cos kolo 4200 i tyle bylo :) ale corke miala dlugaaa 62 cm :) kawal baby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna niewiedzaca magda
Dziekuje dziewczyny za odpowiedzi :) Musze przyznac, ze mnie pocieszylyscie, bo ja juz zaczelam sie martwic, ze moj synek jakis strasznie malenki jest, ale jednak chyba wazy normalnie :) Wyczytalam wlasnie, ze dziecko w ostatnim trymestrze najbardziej przybiera na wadze (co jest oczywiscie logiczne ;), ale kurcze chyba zaczynalam panikowac...) , ale strasznie sie martwie, ze bedzie cos nie tak, a wiadomo najwiekszm marzeniem moim jak i kazdej przyszlej i terazniejszej mamy jest to, zeby jej dzieciatko bylo zdrowe... Chociaz z drugiej strony jak tak sobie mysle, to to oszacowanie wagi przez ta polozna bylo troche do kitu. Normalnie mierzy sie podobno obwod glowki, brzuszka i dlugosc nozki, a ona zmierzyla tylko srednice glowki, reszty nie i na jej podstawie oszacowala dlugosc i wage synka (to bylo wlasnie na usg 3D). Nie zobaczymy jak moje sloneczko bedzie roslo i przybieralo na wadze. Mam nadzieje, ze bedzie rosl zdrowy i duzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×