Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Patrykmae

Kupno zmywarki do małej kuchni POMOCY!!!

Polecane posty

Gość Patrykmae

Jako ze jestem mężczyzną to raczej nie mam zbyt wiele pojęcia jak to ma wyglądać a mianowicie czy potrzebny jest zlew w kuchni w której jest zmywarka? Jak dużo wody zużywa i czy jest tania w utrzymaniu i czy moja mama 50 letnia byla by zadowolona( cale życie myła naczynia ręczne)? Nie mogę jej o to spytać bo to ma być niespodzianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to w ogole
W kazdej kuchni potrzebny jest zlew. Po pierwsze jezeli twoja mama cale zycie zmywala recznie to nie obejdzie sie tak latwo bez zlewu. Po drugie musisz przeciez splukac czasami resztki zupy czy sosu z talerza zanim wsadzisz go do zmywarki. Po trzecie potrzebujesz zlew bo chyba nie bedziesz nabieral wody do gotowania w lazience? Jezeli mama ma 50 lat to juz jest na tyle zmeczona pucowaniem garow i na tyle jeszcze mloda i nowoczesna ze zmywarka na pewno szybko ja do siebie przekona. Chyba kazda kobiete mozna przkonac zmywarka. Dzisiejsze zmywarki nie zuzywaja duzo pradu ani wody. Przy kupnie zwroc uwage na oznakowanie: pobor wody A pobor pradu A Im dalsza literka tym mniejsza oszczednosc. Takie rzeczy z pewnoscia uslyszysz w sklepie gdzie mily pan z obslugi szeroko objasni ci wszystko W kazdym razie zmywarka jest kilkakrotnie oszczedniejsza od zmywania recznego. Tak sie wlasnie poinformowalam bo tez planuje kupic zmywarke i jestem w temacie http://www.topmarket.pl/porady_zmywarki/ W tym linku dosyc wyczerpujaco opisali zasady wybierania zmywarki Mam nadzieje ze mama bedzie zadowolona, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Zlew w kuchni jest konieczny przecież gdzieś trzeba brać wodę, myć produkty spożywcze czy myć takie rzeczy, które nie nadają się do zmywarki. Zlew może być mniejszy np. 1 komora + ociekacz i wtedy w małej kuchni oszczędza się miejsce/ pod ociekaczem montujesz szafkę/. Co do zalet zmywarki nie trzeba dużo pisać bo oszczędza czas i ręce a to już bardzo dużo. Co do walorów ekonomicznych można się spierać, bo z jednej strony mniej wody a z drugiej do zmywania ręcznego prąd nie jest potrzebny. Klasy A są bardzo istotne jeszcze klasa suszenia musi być A, żeby wszystko było suche po wyjęciu.Super facet z Ciebie, że tak dbasz o mamę dobrze Cię wychowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liberal girl
i nie daj sie namówić na zmywarkę 45 cm, nie mieszczą się w niej zwykle garnki większe niż średnie :). Dlatego jeśli mama gotuje codziennie obiady, warto nawet w małej kuchni zmieścić zmywarkę 60 cm szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tym zlewem to pewnie
chodziło mu o to, żeby zmywarkę podłaczyć w innym pomieszczeniu niż kuchnia, z braku miejsca w kuchni albo w jakiejś odległości od zlewu.. Spoko, możesz wszędzie, gdzie jest doprowadzona woda i odpływ. Nie musi byc obok zlewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi w zupełności wystarcza wąska zmywarka, gotuję obiady co drugi dzień na 3 osoby, zmywarkę nastawiam codziennie bez przesady z tymi dużymi garami, w kotłach gotujecie, czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No może nie wszędzie do mycia potrzebny jest prąd,ale jak nie prąd to gaz.Chyba,że się myje w zimnej wodzie. Ja musiałam mieć 45,bo większa nie weszłaby w żaden sposób.Gotuję dla 4 osób,przeważnie co dzień.Puszczam ją średnio co drugi dzień.Już doszłam do takiej wprawy w układaniu,że mieści się wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Gorąca woda z kranu leci nie potrzebny jest ani prąd, ani gaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za darmo? dobrze masz.U mnie nawet zimna kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasne ze tak
Za podgrzanie wody sie placi.. niektorzy mysla ze wszystko maja za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo może jeszcze nie płacą sami za siebie... znaczy za prąd, ciepła wodę itd. jak zaczną, to się dowiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tym rozmiarem to jest tak
napisano, ze zmywarka jest dla 50letniej kobiety-jesli mieszka sama to to wiadomo, ze nie gotuje zupy w garnku co sie do zmywarki 45cm nie zmiesci ja mam taka ze wzgledu na wielkosc kuchni czasami musze nastawiac ja 3 razy dzienni a sa tylko 2 osoby w domu-sporo gotujemy -a szansy na wcisniecie innej w kuchni nie bylo-nie nasze mieszkanie-i serio mieksca brak wiec jak najbardziej mimo wszystko polecam 45 dla jednej osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla jednej osoby
zdecydowanie 45 cm. ja mam taką na dwie osoby, chodzi co dwa dni. A jak dwa razy do roku zapraszamy rodzinkę i trzeba więcej ugotować to się przemęczę i większe garnki umyję ręcznie. Zmywarka zdecydowanie wygodniej jeśłi jest przy zlewie, wtedy jak trzeba coś spłukać to wygodniej, niż tak biegać po całej kuchni. A już zmywarka poza kuchnią to nieporozumienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×