Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no właśnie.....

___co to za pieprzony stereotyp____

Polecane posty

Gość no właśnie.....

że pokazuje sie rodzące na leżąco, w dodatku z nacięciem krocza. może poszukajmy linków jak powinien wyglądać poród bez interwencji gdzie krocze sie ochrania a kobieta wybiera sobie swobodną pozycje do rodzenia a nie jest zmuszana na łóżko porodowe.. to szukamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez nie rozumiem
kiedys kobiety rodzily na siedzaco i to bylo zgodne fizjhologia, a teraz zeby pan doktor mogl se popatrzec wygodnie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie.....
rodzaca laduje na łóżko porodowe bo lekarzom tak wygodnie? co za pierdolone myślenie... to my kobiety wybieramy taką pozycję aby NAM było dobrze, nie lekarzom!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez nie rozumiem
gdybym keidys miala urodzic dziecko to tak sie uloze jak mnie bedzie wygodnie :D przeciez sila mnie przypna do lozka hehehe ;) poza tym tak sie boje panstowych placowekl ze wiem ze bede rodzic prywatnie ;P btw tez mnie to wkurwia ze polskie kobiety daja sie ponizac na sali, nie dosc ze leza podczas porodu to jeszcze nieraz im potrafi lekarz powiedziec cos na temat "dawania" nosz ja pier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez nie rozumiem
przeciez mnie NIE przymna mialo byc ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dzisiaj widziałam chyba
ja się sama położyłam choć chcieli żebym pochodziła:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie.....
nie właśnie nie pozwólmy sie położyć na łóżko z nogami do góry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez nie rozumiem
kiedys podobno byly takie zajebiste krzesla z dziura po sordku :D cos jak kible heh kobieta siedziala i rodzila a arkuszetki odbieraly od domlu :D czyli da sie ... tylko ta mentalnosc polskich lekarzy jest porazajaca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przecież teraz tak nie jest. Mi położna w szkole rodzenia mówiła, że to pacjentki automatycznie na łóżko wskakują i boją się przemieszczacz, czy poruszać. A mamy przecież do wyboru na porodówce wszelkie piłki, worki sako, materace. I każda położna twierdzi, że poród na leżąco (oprócz tego ostatniego etapu, gdy widać już główkę) jest najgorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez nie rozumiem
straszny kocur,, to pewnie w duzych miastach, wiadomo ze da sie trafic normlanie. ale zgodze sie z autorka ze ciagle jeszcze pokutuje akies dziwne przekonanie ze trzeba wywpychac dziecko wlasnymi silami, zamiast pozwolic cala robote zrobic grawitacji *(wiadomo ze jak siedzisz to ciezar dziecka je wypchnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mialam sily nawet sie ruszac, polozna mowila zeby wstala i pochodzila, ale jak mala juz byla tak nisko ze nog zlaczyc nie moglamto okropnie bolalo, wolalam lezec, bo i tak mdlalam co skurcz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie jestem z dużego miasta. I to właśnie mówiła mi położna o czym pisze przedmówczyni; że jak już się człowiek położy to ciężko mu w tych bólach wstać i nie da sobie powiedzieć, że spacer, kołysanie się na piłce, czy prysznic przyniesie ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarze sa be to ródz w domu
Z tego co wiem akurat nie dlatego ze tak lekarzom wygodnie tylko tak jest bezpieczniej gdyby dziecko owinelo sie pepowina, gdyby cos szlo nie tak! w innej pozycji dostep do dziecka jest utrudniony i nie jest latwo pomoc rodzacej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez nie rozumiem
taaak tak bezpiecznie ze trzeba dzieciaka "wyciskac" lokciami, to ci bezpiecznestwo hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazwyczaj, przy porodach rodzinnych, to rodząca wybiera pozycję w jakiej spędza ostatnie chwile przed urodzeniem dziekcka. Właśnie na krzesełkach, workach, piłkach itp. DOpiero w ostatniej fazie porodu, wypychaniu dziecka, kładzie się na stole. Więc nie przesadzajmy. Nie wszystkie porody, to leżene godzinami plackiem na łożku. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie.....
bezpieczniej jest kiedy dziecko musi siłą być wyparte pod górkę przez mamę? czy kiedy rodząca jest w pozycji pionowej i dziecko samo się rodzi ? bezpieczniej jest dla matki kiedy lekarze żucają się na brzuch matki i siłą wyrywają dziecko? ... poród ma byc czytą fizjologią a nie rutyną !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarze sa be to ródz w domu
a z tego filmu wynika, że kobiety wolą sie męczyc 40 godzin niz miec podany lek przyspieszajacy porod, przeciagajacy sie porod moze przeciez skonczyc sie zle! dziecko moze sie udusic, poza tym im dluzej tym mniej sil ma kobieta...rodzenie w domu konczylo sie czesto albo smiercia matki albo dziecka czemu tego nikt nie powie? a nie jakies pierdolenie o biznesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie.....
dajcie na 7 miinutę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarze sa be to ródz w domu
jakby lekarze mieli sie rozczulac nad kazda pacjentka i przezywac poród kazdy jako cud natury to raczej nie mogliby tej pracy wykonywac, dla nich ma byc wazne zeby dziecko i matka przezyli i nie ucierpieli na zdrowiu...jesli jestescie tak zle nastawione do lekarzy to rodzcie w domu, ale jak dostaniecie krwotoku albo dziecko utknie w kanale rodnym to nie wolajcie na pomoc lekarza haha bo wam zaszkodzi, idiotki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie.....
dziecko SAMO SIE RODZI w takiej pozycji, ta kobieta nawet nie musiała przeć i wyciskać go!!! ba!!! nawet powstrzymywała się od parcia aby położna mogła ochronić krocze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez nie rozumiem
na calym swiecie kobieta ma prawo wybrac pozycje w jakiej chce lrodzic a lekarz ma ja traktowac z szacunkiem bo to jego praca i obwiazek. nie wiem dlaczego wyzywasz nas od idiotek tylko dlatego ze domagamy sie swoich praw i powiedz mi dlaczego tylko polscy lekarze maja jakies problemy z odebraniem porodu w pozycji innej niz lezaca? dlaczego w innych krajach mozna to robic inaczej i jakos nie ma zagrozenia zdrowia? czego sie k bulwersujesz? moze sama jestes wredna lekara co tnie krocze bez pytania byle szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakarolka
ona nie rodzi! jej to dziecko siłą wyrywają!! to barbarzyństwo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×