Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwzzzaaa

kontakty z ojcem

Polecane posty

Gość wwwzzzaaa

mój 9 letni syn nie chce jeździć do taty , spedzać 1miesiaca u niego i świat. tata wniósł sprawe do sądu, czy uwzględnią zdanie dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sąd powinien uznać opinię dziecka -opinia biegłego psychologa też powinna być brana pod uwagę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim dla sądu będzie istotne -czemu dziecko nie chce jeździć do ojca .Może są jakieś poważne powody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwzzzaaa
nigdy nie mieszkał z tata, ten go bierze tylko max raz w tygodniu. Nie ma u taty swojego pokoju, zabawek, nie jest szczególnie z nim zżyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różnie bywa
mąż znajomej pozwał ją do sądu (oni strasznie się nienawidzą) bo młodszy syn nie chce się z nim widywać on przetrzymywał dzieci, robił z niej wariatkę, nie wpuszczał jej do dzieci ale ten młodszy zaczął mleć w szkole, miał ataki płaczu, agresji, wszedł w to psycholog i nakazał oddać go matce, starszy syn jest jak ojciec, będzie kolejnym damskim bokserem... ale wracając do tematu, ta kobieta jest strzępkiem nerwów i musiała płacić karę, że syn nie wypełniał obowiązku widzeń z ojcem, mimo, że nie chce, że się go panicznie boi... to będzie wyjaśniane na innej rozprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie jest tak
że to ty wzbudzasz w dziecku niechęć do kontaktów z ojcem? bo wiadomo roznie bywa. niestety czesto rodzice probują sie odgrywac na ex kosztem dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do róznie bywa -i to jest polski sąd -dziecko panicznie boi się ojca, a sąd nakazuje mu go odwiedzać .Chore :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Autorki - tata chce widywać syna , bo Go kocha , czy chce Ci zrobić na złość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwzzzaaa
nie utrudniam ojcu kontaktów (uważam że każde dziecko potrzebuje dwojga rodziców) często z synkiem rozmawialam i namawiałamżeby jechał do taty. z tym że tata ma problemy emocjonalne (prawdopodobnie socjopatia) i choc dziecku kżywdy nie robi to nie umie okazać miłości. Poza tym potrafi sie niew idziec z amłym np 2 miesiace i tłumaczy mu że jego dziewczyna źle się czuła. Nie wiem o co synkowi chodzi, czasami mówi że to tata sam nie dba o niego wieć on go nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle
To typowe zachowanie dziecka po rozwodzie. Dorośli się rozchodzą, dziecko zostaje przy jednym z rodziców. Rodzic nieswiadomie, w dobrej wierze chce zapełnić pustkę po stracie. Rodzic, dziadkowie, znajomi. Zostałaś samotą matką, wszyscy Cię chołubią i twojego syna. Dają prezenty, zajmują się, interesują. Syn jest w centrum zainteresowania, wszystko się wokół niego obraca. Czego oczekiwałaś, że w takim razie będzie chętnieszedł do ojca??? Po co kiedy koleżanki, dziadkowie go rozpieszczają. Możliwe, że masz nowego partnera, który też chciałby być ojcem i mężem, głową rodziny. Kupuje dziecku prezenty, zajmuje się nim tak jak ojciec powinien. Nie ma się czemu dziwić dziecku, ono wybiera to co dla niego jest lepsze, dla niego dom i rodzina jest przy mamie i jej życiu. Ojciec biologiczny to... Matkom tylko się tak wydaje, że dzieci tęsknią, chciałyby, powinny. Dzieci bardzo szybko przyzwyczajają się do nowego i wcale nie chcą wracać do tego co było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-aśka
Ty chyba nie masz pojęcia, jak wygląda życie samotnej matki. Mało ma wspólnego z twoją wizją, ale mniejsza z tym. Moim zdaniem przyczyna jest prosta - jeżeli dziecko widuje się z ojcem raz na tydzień albo i rzadziej, to stali się dla siebie obcymi ludzmi. Kto chciałby spędzić miesiąc wakacji z obcym człowiekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on się już kiedyś
produkował tan pan -myślę- próbuje jak tylko może zwolnić ojców z obowiązku alimentacyjnego, bo przecież nowy partner skoro zaakceptował "jego" dziecko, to niech na nie łoży taki z niego kochający tatuś i do tego liczy na to, że jak dziecko dorośnie, to jeszcze odszuka tatuśka, by go ucałować i pewnie zapewnić mu opiekę na starość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mysle
takich bzdetów dawno nie czytałam, co wam sie wydaje że jak ojciec ma dziecko gdzieś przez jakiś okres czasu to ono będzie żebrać o jego miłość i zainteresowanie? pochodze z rozbitej rodziny i po latach sie tatus obudził i zdziwił że nie interesuje mnie kontakt z nim, dla mnie to obcy człowiek. A Twojemu synowi "wz" się nie dziwię, skoro po 2 miesiacach braku zainteresowania się tatuś budzi. Moja mama też mnie ciągle zmuszała do kontaktu z nim i wiesz po latach mnie przeprosiła bo zrozumiała że to był błąd. Weź adwokata z urzędu jeśli Ci przysługuje niech załatwi psychologa do rozmowy z dzieckiem. Po co ma sie dzieciak męczyć, jeśli będzie chciał sie widzieć z ojcem to na pewno Ci o tym powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowe zycie
moj 2.5 letni syn malo widuje sie z ojcem nie dlatego ze utrudniam kontakty, tylko dlatego ze tatus malo sie nim interesuje, przewaznie raz na miesiac albo i zadziej wpadnie na godzine. Moj syn praktycznie go zapomnial , nie biegnie do niego, a ostatnio nawet nie chcial mu podac reki, w jego słowniku nie ma tez wyrazu tata, a ja nigdy nie bede zmuszac go do kontaktow z ojcem z czasem sam zdecydyje czy bedzie sie z nim chcial widywac czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×