Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość Paulaaa88
gusia a nie wiesz czy dla osób ktore nie chodzą do SR też jest opcja pożyczenia czy nie bardzo (tego TENsa)? qrcze nie mogę znaleźć tych informacji o klinice sw.Łukasza ani na FB ani przez google a chce iść na to spotkanie z położną.. podajcie mi linka plisss a glukoza 50g kosztuje jakies 5zl w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki za powtórkę ostatniego posta, coś się pokręciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaaa88
sprawdziłam- Płachecki na bank ale jest dwóch więc nie wiem który;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaaa88
dzięki za link eee to na czasie będzie... czyli co na FB mam do niej napisać :D??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejgi bo takie straszenie złymi porodami nic nie da i tylko niepotrzebnie się ciężaróweczki denerwujecie. Logiczne że boleć będzie bo musi, przecież takie dzieciątko musi wyjść przez taką małą dziurkę :D (co dla mnie zawsze było nie pojęte), ale przytulenie maleństwa zaraz wam wszystko wynagrodzi i nie będziecie pamiętać że jeszcze 5 min temu bolało was "zajebiście" i tylko myślałyście żeby to się skończyło jak najszybciej. Ja miałam zegar zaraz za głową, i leżąc na tym łóżku na boku bo wtedy mniej bolało, tylko myślałam czemu ten zegar tak ku ...a wolno idzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może, ja na tel to widzialam wiec mozliwe ze nie doczytalam, ale zadać pytanie zawsze warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias87
Kajka 030 coś się nie odzywa czyżby to już??? Dejgi 87 ja byłam dzisiaj u lekarza póki co nic się nie dzieje aczkoliwek szyjka jest już krótka i się szykuje pomału. Wstępnie jestem umówiona na oddział za tydzień na wtorek a w środę rozwiązanie no chyba że coś się przytrafi wcześniej. Czyli jednak zdecydowałaś się na Parkitkę nie na Mickiewicza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest tak zle z ta glukoza nie pytalam poloznej czy moge cytryne miec ale wezme na wszelki przypadek na badanie :) a wracajac do tego zlekceważonego zaswiadczenia to nie ciekawie nie chcialabym zeby u mnie tak sie okazalo. Jesli mam swojego lekarza z parkitki i zaswiadczenie o wskazany porod cc to jak to wyglada umawiam sie z moim lekarzem na konkretny termin i jak nie ma zadnej akcji porodowej wczesniej to przychodze na termin do niego na dyżur i mnie szykuje do operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anias tak zdecydowałam się jak narazie na ta Parkitkę zobaczymy :)to super cos sie juz u Ciebie dzieje, ja jutro wieczorem jade do lekarza i sie okaże albo środa albo w najbliższych dniach szpital, jutro wieczorkiem dam znać. Właśnie kajka030 nic sie nie odzywa może cos się ruszyło :)pewnie się dowiemy szybko :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia a Ty przenosiłaś Maleństwo??bo juz nie łapę się w tych postach wcześniejszych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanisa
Roxy, nic nie zrobiłam żeby Ela przestała marudzić w nocy, nawet nie wiem czy byłabym w stanie wpłynąć na nią, po prostu zmieniło jej się z dnia na dzień i już. W zeszłym tyg miałyśmy kilka dni i nocy bardzo kiepskich, bolał ją brzuszek, nie spała prawie wcale a potem jej się zmienilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejgi z terminu niby nie bo miałam na 24.02 a urodziłam w nocy z 24.02 na 25.02 o 2,53 ale wyszła bardzo odmoczona jakby za długo w wodach była i wody były już zielonkawe a tak niby jest jak już przenosisz więc nie wiem czy źle obliczyli czy akurat tak się zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olik150
Witam Forumowiczki! Ja mam termin na 8 sierpnia i będe rodzić na Parkitce. Lekarza mam z 1000-lecia (przeszedł na Parkitkę), córkę rodziłam właśnie na 1000leciu i poród wspominam wspaniale, a teraz bardzo boję się tej Parkitki. Podczytuję Was od wczoraj i widzę,że zdania są rózne i że to zależy na kogo akurat się trafi. No cóż - zobaczymy jak to będzie, a urodzić musimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzę prywatnie do dr Sikory na Plac Daszyńskiego już od kilkunastu lat i nie mam do niego zastrzezeżeń. Świetny lekarz, zawsze pomocny, choć czasem jak trzeba to też potrafi ochrzanic, był ze mną przy poprzednim porodzie na 1000leciu. Teraz podobno lekarz nie może przyjechać do porodu jeśli nie wypadnie na jego dyżurze, dlatego się boję , tym bardziej,że Parkitka wiadomo jaki ma opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierworódka, a Ty do jakiego lekarza chodzisz, bo jakoś nie mogę doczytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUZI82
KANISA na brzuszek polecam BOBOTIC nam bardzo pomógł:)mała miała wzdęcia i bobotic byl nieoceniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, czy w ciąży ćwiczycie/ćwiczyłyście może w domu albo na zajęciach zorganizowanych? Czy dają/dawały Wam dużo ta gimnastyka? Ja staram się dużo chodzić codziennie i kilka razy w tygodniu ćwiczę sobie tak do 30 minut w domu z piłką gimastyczną- podglądam filmiki dla ciężarówek na youtubie i próbuję naśladować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxy, ja z moją mała miałam identycznie. Pomogło "męczenie"dziecka w dzień tj. budujemy ją, czytaliśmy bajki, mówiliśmy do niej - tak, żeby nie spała przynajmniej godzinkę, dwie. No i zadziałało - teraz w nocy śpi jak suseł. Budzi sie co 4-5h na jedzenie i zmianę pieluchy. Dejgi ja też chodziłam do sr w Łukaszu :) Gusia ja rodziłam pare dni przed terminem, a wody też były zielone :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanisa
Suzi, już wypróbowałam bobotic, u nas nie działa niestety. Teraz daję delicol i jak na razie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxy100
Dzięki dziewczyny za dobre rady odnośnie niespania w nocy- teraz też postaram się rozbudzać małą w ciągu dnia, sadzać na leżaczku, atakować świecącymi pluszakami :)), choć nie ukrywam, wygodnie jest, jak tyle śpi w ciągu dnia, bo ja mogę wtedy ogarnąć dom :)) Evia24, ja ćwiczyłam w Strefie Fitness na zajęciach Forma w ciąży - http://www.strefa-fitness.pl/grafik, wg programu Katarzyny Sempolskiej „Aktywne 9 miesięcy . Ćwiczenia się powtarzały, więc po kilku razach spokojnie mogłam już wszystko powtórzyć w domu :) Potem zaczęłam też chodzić na jogę dla ciężarnych w klubie Taurus :) - http://www.taurusclub.pl/3,Grafik.aspx i to była bardziej relaksacja niż ćwiczenia, ale bardzo fajne. A co sądzicie dziewczyny o chodzeniu na basen z niemowlakiem? Czy któraś z Was chodzi albo zamierza się wybrać? Ponoć można już od 3 miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodziłam na basen od 3 miesiąca i jak mam być szczera uważam że to troszkę za wcześnie. Dziecko do konca wie co się dzieje(jeszcze kąpiel nie sprawia takiej radości), nie potrafi chlapać, za to po 6 miesiacach jak najbardziej, wtedy jest frajda.W naszej grupie byly dzieci kolo 5-6 miesiaca i super się bawiły, pluskały, natomiast u nas bylo za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxy ja zamierzam chodzic do taurusa na basen z moja malą, tez myslalam o 3 m-cu ale tez stwierdzam ze wybiore sie z nia jak bedzie miala tak 5-6 m- cy i juz sztywniej główke bedzie trzymac. Póki co kąpiele uwielbia więc początek jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olik150 ja chodze do Minknera on wczesniej byl na 1000leciu a teraz przeniesiony jest na parkitke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak sobie radzicie z opuchniętymi nogami i bólem łydek jakieś ziółka stosujecie czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxy100
No to Gusia spotkamy się może na tym basenie. Na jodze się nie udało, to może tu się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias87
Dejgi87 i jak po wizycie u lekarza nic nie pisałaś czyżby i na Ciebie pora przyszła:) odezwij się jak będziesz mogła:) A dziewczyny piszecie teraz o basenie z maluszkami gdzie w Czewie można chodzić bo z tego co wcześniej słyszałam to myślałam że nie ma takich miejsc a tu jednak są. Jakie są ceny i gdzie się mieszczą te obiekty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka222
Dziewczyny mam pytanie. Teraz jestem na l4, które mam wystawione już do daty porodu, a co potem? Jeżeli urodzę wcześniej to jakoś mam to zgłosić w zakładzie pracy czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej musisz zgłosić, oni wtedy zgłaszają do Zus-u i od dnia porodu liczony jest macierzyński a nie L4. 🌻 http://www.taurusclub.pl/ Tu jest link do basenu na który mogą chodzić niemowlaczki od 3 m-ca. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×