Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

rzeczywiscie pod koniec ciazy mala mniej sie ruszala, a przed porodem to juz wogole sporadycznie. podobno dziecko zbiera tak sily na porod. a jesli cos cie zaniepokoi jedz na ktg, lepiej dmuchac na zimne niz pozniej zalowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak swoja droga to ja juz w przyspieszanie porodu nie wierze ;/. Jak skurcze po calym dniu zaczely slabnac to bylam na 2 godzinnym spacerze po czym pomylam podlogi w mieszkaniu na kolanach i cco???? i skurcze zrobily sie coraz rzadsze....a nie byly to przepowiadajace bo okazalo sie ze zrobily sie 3 cm rozwarcia i wody sie sacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część dziewczyny, Z Gabrysiem na szczęście już lepiej. Niestety musieliśmy odstawić antybiotyk przed skończeniem kuracji, bo mały dostał takiej biegunki, że baliśmy się, że się odwodni, mam nadzieję, że nie będzie przez to nawrotu choroby, ale przez tą biegunkę miał już pupę w opłakanym stanie, momentalnie się odparzyła, aż biedaczek płakał przy każdym przewijaniu. Teraz już jest ok. Gabrysiek robi postępy z dnia na dzień. kilka dni temu nauczył się stać na czworakach (chwiejąc się). Teraz kombinuje jak zrobić kroka :))) Lada moment będzie raczkował :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi sliczniutka masz Zosienke 🌼 Ja bylam na duuuzych zakupach w sobote i mam juz prawie wszystko dla Malej i siebie do szpitala. Duzo kasy poszlo ale wszystko gotowe, teraz tylko pranie przede mna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
część ja też się zgadzam Zosieńka ślicznotka i piękną sesję ma zdjęciową Radosna musisz chyba czekać skoro małemu jeszcze dobrze w środku chce poczekać na 28 tc żeby byl donoszony :) trzymam kciuki żeby rozwiązanie udało się jak tatuś będzie w pobliżu żeby wam raźniej było :) co do ruchów dziecka to jak Maadaa zaopatrzyłam się z detektor tętna i zawsze mogę sobie posłuchać co u malej słychać :) i wtedy stresy mijają :) bratka fajnie że Gabrysiem lepiej taki słodki byl na tym zdjęciu co ostatnio wstawiałaś, rośnie jak na drożdżach fajnie tak czytać jak piszesz że brykać zaczyna ostro a ja tu dopiero 30 tc niby taki niedługi okres ale w takim wieku kolosalna różnica :0 w świecie dorosłych już tak nie ma :) Maadaa ja mam tak 90 % wszystkiego co będę potrzebowała ale tez muszę skończyć te zakupy bo zajmę się czymś na budowie i jeszcze o czymś zapomnę :) powiedz co kupowałaś w aptece ? ja na razie wiem że chcę kalię, do kąpieli kupić parafinę w płynie, alantan plus, coś na gorączkę, i taki spray ze spirytusem do odkażania pępka ale zapomnialam nazwy ... a ty co kupiłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO IGA....................30........15..........11.05....... ...POZNAN..........0 Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........29.08........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Radosna27..........27....8.....36....08.09.2010...synek. ...Kielce.......0 Maadaa..............27....8.....32....07.10.2010..dziewcz ynka....UK....0 Amarantowy........24....1......30......02.11.2010..Roksan ka..Trój miasto...0 Oli14.............30......22........14......01.02.2011... .....Haga. .....0 wiolkcia........28......15..........6......27.03.2011.... ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc ciamciaramciam...26..27.07.2010...Maksym...2900...W ro cław.....cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję w imieniu zosi za komplementy. u mnie dziś cięzki dzień bo zmagania z gazami spłakala się trochę jej pomagałam espumisanem, ale nie wiem od czego to zalezy czasem da radę sama a czasem tak się na męczy ze ja wieczorem padam na twarz po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Nadal w dwupaku :( Dziś kończymy 38 tygodni i oficjalnie ciążę można uznać za donoszoną tylko nie wiem czy mój synek o tym wie, bo jakoś nie czuje, żeby się do nas wybierał. A tu już wszystko czeka na niego i tatuś też się na niego nie może doczekać :) Plecy to mam do wymiany. Spanie to chyba najlepiej by było na stojąco i zamiast zbierać siły na poród to budzę się bardziej zmęczona niż byłam wieczorem.... Bibi_mała super słodka :) Ale już duża. Ten czas tak szybko leci. Dopiero co rodziłas... Maadaa_fajnie, że już praktycznie zakończyłaś przygotowania. Czas tak szybko leci a pod koniec to już się nie ma tyle sił na latanie po sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, kochana coś się obijasz z tym porodem :P A tak na poważnie to ciąże, które były zagrożone przedwczesnym porodem często potem są przenoszone czego Tobie oczywiści NIE życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) Radosna, spokojnie, juz niedługo.... Amarantowy, a na co kupujesz Alantan? Powiem ci ze ja go mam, kupilam na wyprobowanie i lezy prawie cala tubka nieuzywana. Jakos mi nie pasuje, Tłusty strasznie, a jednoczesnie rzadki.... Jesli do pupy na codzien to zamiast tego polecam linomag z różowa nakretka, jesli na odparzenia albo na brodawki poranione to polecam Bepanthen. Droższy, ale o niebo lepszy.W sumie gdyby nie cena (troche ponad 20 zl za tubke) to bym smarowala tym malej pupe caly czas. Z apteki poza tym: roztwor soli morskiej do noska, sol fizjologiczna w ampulkach do oczu, witamina K, witamina D, Octenisept do pepka, Tantuum Rosa -to dla ciebie po porodzie. Dodatkowo z czasem moze sie okazac ze pomocne sa: paracetamol w czopkach (lepiej kupic wikesze i w razie potrzeby dzielic czopki, tak mi poradzila pediatra), Olejuszka na ciemieniuche, kropelki na brzuszek - my mamy Espumisan, są inne ale ich nie wyprobowywalam. Co do płynów do kapieli.... Byłam sceptycznie nastawiona do Oilatum, że drogie, przereklamowane itp. Ale w szpitalu dostałam próbki róznych specyfików z tej rodziny, oraz probki plynow z innych firm, i szczerze oilatum wyszlo najpepiej. Natluszcza a nie jest tluste ;))) PYTANIE do mam: kiedy zaczelyscie uzywac szamponow do mycia główki???? jakie szampony polecacie?" Moja malutka ma dosc dlugie wloski. Na poczatku mylam woda z plynem, ta w ktorej ja kapalam, pozniej zaczelam myc delikatnym mydelkiem dla dzieci, ale suche te wloski sie zrobily i chyba trzeba jakis szampon zakupic.,... Chociaz podobno im mniej chemii tym lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My używamy Alantan do pupy przy odparzeniach 2-3 razy dziennie. Pomagał lepiej niż inne maści. Do kąpieli też Oilatum, ale nie codziennie tylko co drugi dzień na zmianę z innym płynem do kąpieli np. Nivea z oliwką. Do mycia główki używamy mydło 2w1 Nivea i włoski chyba ok, ale Gabryś nie ma ich za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dzięki dziewczyny za rady ja ten alantan to chciałam na odparzenia bo jak sama miałam odparzenia teraz latem to mi pomogła bardzo szybko ta maść a bolało mnie nieziemsko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Amarantowy ja nic nie kupuje w aptece narazie. Tutaj troszke inaczej podchodzi sie do niemowlakow. Przez pierwszy miesiac kapiel tylko w samej wodzie i smarowanie oliwka, dopiero jakies plyny po miesiacu. Pepuszka tez nie zalecaja spirytusem smarowac. Przeprowadzili jakies badania i podobno te smarowane dluzej odpadaja niz te delikatnie obmywane tylko woda. Podoba mi sie ten poglad. Im mniej chemi itp tym lepiej. A dopiero w razie jakby cos sie dzialo idzie sie do lekarza i wtedy cos zalecaja. Wiec jak kupilam 2 rzeczy: Oliwke Nevea i Krem przeciw odpazeniom Nivea. Tyle. Zobaczymy czy to podejsie 'angielskie' sie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) Bibi, Zosienka przesliczna, anioleczek slodki:))) Dziewczynki ja juz po wolutku koncze pierwszy trymestr. Dzidzia moja jest duza i rozwija sie prawidlowo. jest strasznie ruchliwa;) przeziernosc ok, wszystko w normie. teraz czekam na wyniki toxo, wyobrazcie sobie ze awidnosc kosztuje 150 zl... i trzeba czekac tydzien na wynik. jesli bedzie ok to super a jesli nie to chyba dostane antybiotyk:( mam tez niska hemoglobine i dostalam MATERNE ale po tym nasilily mi sie niestety mdlosci. Najwazniejsze jednak ze z dzidzia wszystko ok, ja jakos przetrwam to wszystko:) Radosna, ja wciaz trzymam kciuki za ciebie:) Fajnie masz ze to juz tuz tuz. Z jednej strony pewnie pojawia sie strach ale w sumie to ja tez zyje ciagle w strachu hehe, a ty bedziesz juz miec to za soba:)) STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........29.08........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Radosna27..........27....8.....36....08.09.2010...synek. ...Kielce.......0 Maadaa..............27....8.....32....07.10.2010..dziewcz ynka....UK....0 Amarantowy........24....1......30......02.11.2010..Roksan ka..Trój miasto...0 Oli14.............30......22........14......01.02.2011... .....Haga. .....0 IGA...............30......?..........12......4.03.2011.....POZNAN..........0 wiolkcia........28......15..........6......27.03.2011.... ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc ciamciaramciam...26..27.07.2010...Maksym...2900...W ro cław.....cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratka, amarantowy, jak widzicie co oosba to inna opinia ;) IGA super ze dziecko rozwija sie prawidłowo ;) niska hemoglobina sie nie przejmuj, praktycznie każda w ciąży ma obniżona, wystarczy brac proparat z żelazem i vbedzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna - trzymam kciuki kochana 🌼 i życze braku wszelkich komplikacji!!!!!!!! bo sam poród to nie wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żoli, cudny kawaler ;) kurcze, moze ja zaraz tez wykombinuje jak zdjecie malej wam pokazac ;) słuchajcie, przyszedl kilka dni temu zamowiony lezaczek - rewelacja ;) żaluje ze wczesniej nie kupilismy. POLECAM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tysia - wrzuc linka do teg oleżaczka, ja tez sie zastanawiam nad zakupem, tylko nie wiem ktorego... jaka Agusia juz duza!!! i jakie sliczne niebieskie oczęta!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia widze, ze ty tez za rozowym nie przepadasz? :) Jak ja chcialam kupic niebieskie body dla Malej to na dzial z ubrankami dla chlopakow poszlam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
różowy nie jest zły jesli nie ma go za duzo. Aguśia ma ubranka w róznych kolorach. Najbardziej podobaja mi sie błękitne i czerwone, niestety czerwonych jest jak na lekarstwo a niebieskie zwykle z motywami dla chlopakow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety Dziewczyny, stało sie i juz sie tego nie wypre.... mam depresje poporodową... Walcze z tym jak moge i czekam az minie i szukam pomocy w rodzinie i teraz nawe u psychologa.... Jest ciezko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAAA .... cóz moge napisać.... Trzymaj się. Jesli tylko zechcesz to zaglądaj nadal do nas. Wierze ze przyjdzie taki czas ze będziesz cieszyć się z tego ze jestes mamusią. życzę ci tego z calego serca. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAA, trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia. Mam nadzieję, że leczenie przyniesie szybkie efekty. Dobrze, że masz przy sobie rodzinę. Dziewczyny, wszystkie dzieciaczki są super :D :) Mój Gabrysiek na szczęście już zdrowy, siedzi i wcina puzzle piankowe ;) A w sobotę jedziemy na kolejne wesele, tym razem z synkiem, ciekawe jak się będzie sprawował. Trochę się boję, bo ma być zimno, a nocleg jest nad jeziorem w domkach kampingowych rodem z PRLu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×