Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maciejkaizosia

czyszczenie uszu

Polecane posty

Gość maciejkaizosia

czy słyszeliście o pielęgnacji uszu poprzez używanie specjalnych kropli. Laryngolog zalecił mi krople a-cerumen - rozpuszczają woskowine i zapobiegaja jej gromadzeniu. Ciekawa jestem co myślicie o takim sposobie higieny uszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owszem slyszalam
jest to najlepsza metoda czyszczenia, dlatgo ze patyczkami mozesz sobie wiecej wepchac woskowiny niz wyciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka1
używałaś tych kropli a-cerumen - podpytuję bo laryngolog zalecił, abym stosowała je do higieny uszu mojej córki, której po infekcji gromadzi się woskowina. Chciałabym posłuchać opinii innych, którzy ten sposób już stosowali. Będę wdzięczna za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grotka
a-cerumen to krople dla niemowląt do czyszczenia uszu. Wlewa się płyn do uszka i trzyma jakiś czas, a potem przechyla/czyści wacikiem i uszko czyste. Płyn ten rozpuszcza woskowinę bez ryzyku uszkodzenia membrany - w końcu czyszcząc komuś uszy nie czujemy, jak jesteśmy blisko membrany. Nie przesadzałabym z tym wpychaniem wosku do środka przez patyczki. Czyszczę tak uszy i jakoś jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka235
grotka, dzięki za informacje.Laryngolog powiedział mi, że a-cerumen mogą stosować także dorośli, nie tylko dzieci. Jak rozumiem stosujesz te krople. Mam pytanie czy dodatkowo płuczesz jeszcze uszy woda utlenioną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejkaizosia
Witaj lobuziak, Stosowałeś te krople? mój laryngolog przy okazji wizyty z moja córką (przeszła kilka razy zapalenie uszu) polecił mi, zebyśmy wszyscy w domu, dorośli takze, używali tych kropli do czyszczenia uszu. Ciekawa jestem opinii innych na ten temet. Wdzieczna będę za informacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a myslicie ze zwykla parafina
rowniez rozpuszcza woskowine? bo tak gdzies slyszalam. z tym wpychaniem przez patyczki to prawda, sama bylam swiadkiem jak chłopakowi kilkunastoletniemu woda pod cisnieniem korki z tej woskowiny usuwali z uszu, wlasnie temu, ze nawpychal jej sobie patyczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejkaizosia
pytałam laryngologa o stosowanie parafiny i wiem, że także czyści uszy, ale nie tak skutecznie jak krople. Zalecił stosowanie kropli, bo mają to do siebie, ze zapobiegają gromadzeniu się woskowiny w przyszłości. A Ty jaką metodę stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×