Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iza25

Badanie prenatalne

Polecane posty

Bardzo bym chciala z kims porozmawiac, co ma je juz za soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o ktore badanie ci chodzi? W ktorym tygodniu ciazy? Ja mam cala ciaze za soba, wiec moze cos bede mogla pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Dokladnie mi chodzi o mniopunkcje , jestem w 17 tyg.Mialas moze to badanie robione ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, tego nie mialam. Ale czy masz jakies podstawy do tego badania? Zdajesz sobie sprawe ze jest badania inwazyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, naklucie igla bylo. Tzn pobieranie kawalka lozyska, to byla biopsja kosmowki po polsku (ja mialam w UK i tutaj sie nazywa cvs). Do aminopunkcji nie doszlo, bo ciazy w 16 tygodniu juz nie bylo. Badnia cvs wykazaly bardzo powazne uszkodzenia plodu. Badnia sa dosc bolesne, stresujace i nie wspomne juz o tym, ze wylam podczas nich, czekajc na wyniki i po otrzymaniu wynikow. Straszne przezycie. Niosa ze soba ryzyko poronienia. Masz pwoody, zeby je robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz robiac ze mna wywiad ,dowiedzial sie odemnie ze moj brat jest chory na chorobe genetyczna . Mamy juz jedno zdrowe dziecko , przy nim nawet nie pomyslalam o takich badaniach , wszystko sie tak szybko wtedy dzialo :) Jestem mloda (27) sami z mezem nie wiemy , dodam ze mieszkamy w niemczech a czesto sie to badanie wykonuje(ale to nie znaczy ze ja tez musze ) Chcialabym aby odezwal sie ktos kto to przezyl .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, a wiec ten twoj lekarz to powinien cie skierowac na badanie w 12-13 tc nieinwazyjne ( usg plus badania krwi). Wiem, ze juz musztarda po obiedzie,ale tak nadmieniam na marginesie. Nie wiem czy na twoim miejscu bym sie na to badanie zdecydowala. Chyba bym poczekala do 20 tc na polowkowe usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialama amnio
Ja mieszkam za granica, tutaj badania krwi ( tritest) proponuje sie rutynowo. Wyszlo mi ryzyko chorby genetycznej i dostalam skierowania na amniopunkcje.... stres ogromny podczas badania , potem czekanie 3 tyg na calkowiete wyniki- rezultat zdrowiutka dziwczynka. ale wiem ze przy nastepenje ciazy na pewno nie zrobie nawe badania krwi, i tak bym ciazy nie usunela... a amnipunkcja niesie ze soba jednak ryzyko poronienia... decyzja nalezy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli usg w 12 tygodniu na przyklad nie daje powodow do robienia tych badan, to bym ich nie robila. Mi usg w 12 tc wyszlo tragiczne, wskazniki nie miescily sie w zadnych normach, wiec zrobilam biopsje. Jesli macie jedno zdrowe dziecko i nic na usg w nastepnej ciazy nie bedzie wskazywalo, ze cos jest nie tak - to bym odpuscila. Zadaj sobie pytanie, czy jesli beda wady - to usuniesz ciaze? Bo jesli i tak nie, to chyba nie ma sensu jesli nie ma wskazan ich robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×