Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bluta

Jakie najlepsze utwory,ksiazki o czasach II wojny swiatowej?

Polecane posty

Gość swiat oczyma dziecka
stella muller

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tbrerb
koniecznie książki muszą być??? polecam filmy Stalingrad, Talvisota i Das Boot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiat oczyma dziecka
5 lat kacetu jest bardzo dobre ,tylko moze okresl czy chodzi ci o opracowania na temat wojny czy biografie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no przecież napisałam że polecam te które przeczytałam z wojennych więc to Borowski, Inny świat i jeszcze Zdążyć przed Panem Bogiem W klasie maturalnej jest jeszcze wiele innych lektur które do matury omówić musieliśmy choć nie zawsze były tak wartościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matwanatura ty masz jakieś problemy z rozumieniem tekstu czytanego? :O Jakoś tak mi przyszło na myśl \"Tędy przeszła śmierć\" B. Trońskiego, o powstaniu warszawskim, i rozejrzyj się wśród książek Normana Davisa, są świetne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
medaliony inny świat opowiadania borowskiego "Byłem adiutantem Hitlera" - Nicolaus von Below, "Z Hitlerem do końca" - Traudl Junge Do tego reportaże Hanny Krall, "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku" Romy Ligckiej, Dziennik Anne Frank, Biografia Ewy Braun, Clausa Stauffenberga Malowany ptak" Kosińskiego "Krol kier znow na wylocie" Hanna Krall Szrapnel Wiliama Whartona. tutaj parę cytatów z książki : http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=7509218&postcount=378 moczarski- rozmowy z katem w necie widzialam to: http://www.ksiazki.egospodarka.pl/Duet-ktory-przetrwal-pieklo-Niezwykla-historia-z-czasow-II-wojny-swiatowej,871.html jeszcze znam. ochotnik do oświęcimia wincenty gawron Tadeusz Sobolewicz - Wytrzymałem więc jestem hanna krall-zdążyć przed panem bogiem marek edelman- życie po życiu bogdan Bartnikowski "Dzieciństwo w pasiakach" a i pięc lat kacetu- stanislawa grzesiuka. mam nadzieje ze troche pomoglam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .........m..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×