Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość justa*li*

opieka nad obłożnie chorym

Polecane posty

Gość justa*li*

co jest potrzebne do opieki nad chorym leżącym? niedługo taki obowiązek będę miała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa*li*
ponawiam, jeżeli ktoś musi się opiekować taką osobą niech pisze o swoich doświadczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfcjcjcfyhkhg
obłożnie tzn nad takim który nie może sam załatwiać swoich potrzeb? Jesli tak to pampersy, maść na odparzenia...dużo tego by pisać, ale najwazniejsze to cierpliwość i usmiech na twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa*li*
a może ktoś by jednak choć część tego dużo napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfcjcjcfyhkhg
no to napisz w jakim stopniu jest to osoba chora.Czy jest z Nią kontakt? Może sama siadać czy tylko lezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa*li*
tylko leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ups...........................
Materac antyodleżynowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ups...........................
dobrze jakbyś miała takie specjalne łóżko, mój tata miał i mama miała dużo lepiej przy nim coś robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedzie Ci potrzebne to wszystko o czym pisza wyzej, a ja dodam od siebie, ze potrzebujesz ogromnej sily, bo lezacy czlowiek jest jak kamien. Umiejetnosc w myciu i przewijaniu, chamowanie odruchow wymiotnych, cierpliwosc, a przede wszystkim chec pomocy takiej osobie, bo jak takowej nie masz, to nawet sie nie bierz za to, bo po kilku dniach znienawidzisz ta osobe. ps. a to obowiazek, powolanie czy praca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość materac odlezynowy to syf
znam kilka osob ktorym nie tylko nie pomogl, a zaszkodzil... Lepszy jest zwykly dobry materac niz ten badziew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa*li*
a może ktoś z was opiekuje się taką osobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak oczywiscie
To jak praca na 1,5 etatu + nadgodziny Jedna osoba nie da sobie rady, zwariuje po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesadzacie
ja tak pracuje po 12 h mam troje całkowicie leżących i daje radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak oczywiscie
Co to jest 12h :D:D:D:D Wyspać sie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość materac odlezynowy to syf
jedna osoba spokojnie da rade, jesli ma do tego powolanie... Bo jesli zejdzie sie caly tlum osob do pomocy ale nikt z nich sie nie nadaje do sprawowania nad kims takiej opieki to nie poradza sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesadzacie
mozna zwłaszcza jak się ma na drugi dzień wolne:-)))) a tak na poważnie jak się dojdzie do wprawy i wypracuje swój system np. zmieny pampersa czy mycia na łóżku to nie jest tak najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkującaaa
a może ktoś by się podzielił swoimi sposobami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w krakowie
ale jest za mało danych. np. dlaczego ta osoba leży-tzn. czy jest całkowicie unieruchomiona czy nie. czy jest w stanie sama jeść itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa*li*
leży całkowicie, nie siada, trzeba karmić, rękami może ruszać, mówi, nie zawsze kontroluje swoje potrzeby fiz. i ponawiam swoje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwornie trudna sprawa, tym bardziej, że każdy ma własne obowiązki. Chory potrzebuje ciągłej opieki, istnieją miejsca które to gwarantują - http://www.revita.org.pl/wolne-miejsca# Może wam się wydawać, że dacie radę samodzielnie, ale prawda jest taka, że to kompletnie niewykonalne. Mega cierpliwość, doświadczenie i więcej... Macie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfdfdsf
potrzebne są łózka rehabilitacyjne, specjalne akcesoria pod prysznic, materace przeciwodlezynowe i wiele innych warto także zainteresowac sie wozkiem inwalidzkm dla osob leżących: http://wozek-inwalidzki.ort-reha.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatta53
Przy osobie chorej leżącej bardzo pomocne są podnośniki. Pomagają przy przenoszeniu (my nie musimy dźwigać, więc odciążamy kręgosłup) osoby. My z mężem zainwestowaliśmy w taki z http://podnosniksufitowy.pl/ gdy zachorowała moja mama- jest nam o wiele łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mamy taki podnośnik z Lifts4U i naprawdę jest pomocny. Tak jak pisze Agatta53 – ogromna ulga dla pleców. No i takie przenoszenie jest zdecydowanie prostsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że warto pomyśleć o dobrym sprzęcie rehabilitacyjnym, specjalnym łóżku itp. Kilka miesięcy temu także szukałam takiego sprzętu. Całe szczęście znalazłam sklep medyczny w Bydgoszczy http://www.zdrowie.naklo.pl/. Mają oni ogromny wybór łóżek elektrycznych, oraz wypożyczalnię łóżek rehabilitacyjnych. Wszystko w korzystnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Jestem studentką psychologii w Katowicach. W ramach swojej pracy magisterskiej prowadzę badania wśród osób dorosłych, które opiekują się bliską im osobą dotkniętą chorobą przewlekłą bądź długoterminową. Zachęcam do wypełnienia ankiet. Ankiety są anonimowe i dobrowolne, a wszystkie zebrane dzięki nim dane będą wykorzystywane tylko w celach naukowych. Bardzo proszę o uzupełnienie wszystkich pytań. Dziękuje za poświęcony czas https://docs.google.com/forms/d/e/1F...NFoew/viewform

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Agencję Służby Społecznej https://www.assopieka.pl Wspaniali ludzie, wspaniała opieka, jeżeli jest potrzeba specjalnego żywienia, to oferują także specjalistyczny catering.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monica

Ja też polecam takie osoby chociażby na początek, żeby taka osoba nam pokazała jak i co robić przy takiej osobie. Moja mama po udarze praktycznie była osobą leżącą i na początku jak była w domu to niewiedzieliśmy jak mame obsługiwać, żeby nie sprawiać  mamie bólu. Nadmieniam, że taka osoba bezwładna jest dwa razy cięższa i raz przez naszą niewiedze mama prawie spadła  z łóżka.  Nasza znajoma poleciła nam NZOZ ONKOMED z Warszawy gdzie można było liczyć na pomoc i instruktaż wyszkolonych w takim fachu osób.  Pani z NZOZ ONKOMED - u pokazała nam jak taką osobę leżącą myć, karmić, przewracać - bez dźwigania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka

Znam ten punkt ONKOMED na Żelaznej i powiem wam, że taka pomoc a raczej instruktarz jest nieoceniony i jeżeli ktoś z was szuka takiej pomocy to polecam. My korzystaliśmy z pomocy  podczas opieki nad babcią po operacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alina

Ja własnie szukam kogoś takiego do pomocy bo lada dzień moja mama wyjdzie ze szpitala po udarze i niestety czeka mnie opieka nad osobą leżącą...a jak wiadomo w szpitalu to albo chcą pokazać jak się taką osoba opiekować albo mają to gdzieś.  Przyda mi się taka osoba, która przez jakiś czas będzie przychodziła i wszystko pokazywała.  Muszę zadzwonić  do tego ONKOMED - u. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×