Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Niunka29s

POMOCY! Jest jakiś skuteczny środek na chwasty w ogrodzie?

Polecane posty

Gość Niunka29s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 00987890
Roundup tyylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocet sól i pielenie - nie
każdy chwast jest taki sam .Randap nie działa na skrzypy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunka29s
Głównie mam pokrzywy i mlecz. Ile można plewic, a za pare dni to samo. MASAKRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on**
jaki srodek stosowac na skrzyp???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość randap działa na wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunka29s
Ale czy ten Roundup nie niszczy trawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzyp mlecz i pokrzywy
Te chwasty ozbędziesz się jedynie przekopując ziemię i dokładnie wybierając ich kłącza i korzenie, samo ścicie rośliny motyką nie wystarcza a przeciwnie - powoduje ich rozkrzewienie. Roundoup niszczy wszystkie rośliny, trawę też. Trawniki opryskuje się specjalnym środkiem który nie działa na jednoliścienne, ale opryski trzeba przeprowdzać gdy chwasty są we wczesnym stadium rozwoju. Na chwasty jednoroczne to tylko plewienie motyką albo pazurkami i też ich dokładne wybieranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzyp mlecz i pokrzywy
Skrzyp rośnie na glebach zakwaszonych, może powinnaś nawieźć ziemię wapnem, z kolei pokrzywa lubi zaniedbaną ale rzyzną ziemię, mlecze się mocno rozsiewają z nasion i są trudne do zniszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunka29s
Mieszkamy w tym domku pare mscy i nie bardzo znam się jeszcze na tym wszystkim,dopiero się ucze. Ziemia była przekopana w kwietniu,na początku jak wyrosła trawa plewiłam a teraz już nie, jest coraz więcej tych chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieczorkiem jak będziesz cierpliwa, to coś opiszę na temat pozbywania się niektórych chwastów. I nie wierz w to, że Randap niszczy skrzypy. I w ogóle należy z nim postępować z \"głową\" i ostrożnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Środki , które działają na rośliny dwuliścienne, i które nie uszkadzają traw to : - STARANE 250 SL - CHWASTOX D , DF , F , M i EXTRA - BOFIX 260 EC Środki te to herbicydy i należy dokładnie czytać instrukcję i zalecane dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki - dodam jeszcze , że działanie tych środków widoczne jest już od 1 do 3 dni od zastosowania i zwalczają : mniszek , krwawnik, ostrożeń, skrzyp, pokrzywę, babkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Randap spali wszystko,ale skrzyp zostawi.Na mlecze możesz prysnąć "mniszkiem",ma dość szerokie działanie.Na srzyp,tak jak jolka,polecam sterane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunka29s
Bardzo dziękuję za odp:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunka29s
Jeszcze mam jedno pytanie...Znalazłam STARANE 250 EC a podałaś mi Starane 250 SL . To chyba jest coś innego,niewiem co to za oznaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kampos
Środek, który faktycznie działa, jest trwały i skuteczny, zobaczcie to - http://innvigo.com/kategoria/herbicydy/ Nie ma co ukrywać, że bez środków ochrony roślin ogród nie przetrwa - nie w warunkach naturalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety część środków na chwasty może zniszczyć też trawę, a wtedy cały trawnik szlag trafi :/ Czasami lepiej powyrywać albo bardzo dokładnie sprawdzić srodki, których chcemy użyć (niektóre mogę tez być groźne dla dzieci i zwierząt!) wg mnie zanim się zabierze za używanie takich srodków warto najpierw poczytać- polecam fajnego bloga, gdzie są ciekawe porady ogrodnicze: http://ekokratka.pl/ można dowiedzieć się przydatnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja zdecydowanie polecę naturalne środki ochrony roślin. Tym bardziej jeśli poza kwiatami w swoim ogródku hodujesz również owoce i warzywa. Sama tego roku miałam podobny problemem. Aczkolwiek poza uciążliwymi chwastami moje rośliny zostały zaatakowane również przez szkodniki. Całe szczęście znajoma poleciła mi firmę http://www.koppert.info.pl/. Można tam znaleźć naturalne preparaty ochrony roślin. Wybór jest ogromny. Każdy znajdzie to czego akurat potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×