Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Karolinka już jestem

Co na ból głowy w ciąży?

Polecane posty

Jestem w 13 tc i od kilku dni boli mnie głowa, to nie ciśnienie, bo mam je w normie, mierzę regularnie. Jakie leki mogę wziąć? Nie chciałabym zaszkodzić dzieciom, bo dodam że to ciąża bliźniacza. Będę wdzięczna za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oasia22
Tylko paracetamol w czystej postaci..najlepiej APAP. Tak poradził mi mój ginekolog:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doughter
ja w ciąży nie brałam nic, nawet jak mi głowa napierniczała. Ból da się znieść, a prochy nigdy nie są obojętne dla zdrowia. Połóż sie, połóż sobie na głowe zimny kompres, spóbuj się zdrzemnąć. To lepsze niż tabsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parecetamol
apap dziecku napewno nie zaszkodzi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena23
tylko paracetamol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tgetherh
\"napewno nie zaszkodzi!!!!\"???? (P.S. \"Na pewno\" pisze się właśnie tak jak w tym zdaniu.) A kimże to jesteś że wiesz więcej niż lekarz czy farmaceuta? A może jeszcze zagwarantujesz matce że paracetamol na ciążę nie wpłynie? A może to objawienie tu mamy i jakieś bóstwo wszechmogące coś pisze?? Mi farmaceuta powiedział co innego, że NIE MA żadnego bezpiecznego środka dla ciężarnej. Osobiście radziłabym nie kierować się bezmyślnymi zapewnieniami anonimowych osób, tylko najbardziej radykalnym ostrzeżeniem. nikt bowiem, ani miły lekarz ani koleżanka nie ponosi za nasze ciąże odpowiedzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 26tc i w ogole nie bralam paracetamolu, chociaz moja ginka mi pozwoliła. Przy bolu glowy ratowalam sie meliska i chlodnym kompresem na czoło...sprobuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parecetamol
wierz mi że mam lepsze wykształcenie medyczne niż niejeden farmaceuta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko apap
nie wiecej niz 3 razy na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy jesteście świadome tego
głupie baby, że kiedy coś nas boli, to w organiźmie wydzielają się substancje toksyczne, które docierają również do dziecka? To chyba jednak lepiej jest wziąć ten cholerny apap, co nie? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rftyuio
popieram wypowiedz powyżej. Ponoc nasza reakcja na ból ma wpływ na samopoczucie dziecka. Dlatego czasem warto wziąć Panadol czy Apap niż srać po ścianach z powodu bólu głowy, zęba itd :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiiiiii
a jaka jest bezpieczna dzienna dawka paracetamolu w ciazy?mam 500mg i obawiam sie ze na raz to za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xerta
to przekrój nożem tabletkę na pół i na początek weź tylko połówkę. Jak Ci po godzinie nie przejdzie ból to weźmiesz drugą połówkę. I po kłopocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo kup mniejsze
dawki w tabletkach.mnie tam bolala glowa ale jednak nic nie bralam bo to nigdy nic nie wiadomo jak zadziala na dziecko a jednak napewno lepiej dla dziecka niech nawet czuje ten moj bol niz go jakies srodki maja truc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiii
dzieki,tak wlasnie zrobilam 3h temu-wzielam tylko pol.niestety nie pomoglo. zrobilam sobie kapiel raz goraca,raz zimna.Wypilam espresso z cytryna(wloski specyfik-na kaca zawsze dzialalo),polozylam na oczy zimne okulary(te z plynem co sie do lodowki wklada) i nic zupelnie nic nie pomoglo. Nie wiem ile jeszcze tych tabletek moge wziasc,probuje sie jeszcze wstrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yssss
kochana paracetamolem w dopuszczalnej dawki NIE TRUJESZ dziecka !!!! skąd Ty takie informacje posiadasz ??? W szpitalu po porodzie w razie bólu głowy, rany pooperacyjnej itd. bez problemu dostaniesz Ketonal, Panadol, Paracetamol lub inny środek przeciwbólowy. Myslisz, ze lekarz pozowlił by na to gdyby ten lek miał szkodzić maleństwu ?? Przeciez karmiąc piersią i dziecku przekazujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie wy jesteście głupie
i tępe, normalnie żal mi was :o wolą się męczyć cały dzień z bólem głowy i męczyć przy okazji maleństwo, które również odczuwa dyskomfort, zamiast wziąć jedną głupią tabletkę, która nie zaszkodzi :o te bóle głowy to już chyba na mózg wam się rzuciły :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktossiii
ysss,nie jedna tabletka truc dziecko-tylko ze po jednej mi nie przeszlo i pytalam o dopuszczalna dawke. Bo jak po nawet 3-500setkach mi nie przejdzie to po co mam wogole brac-wtedy moge zaszkodzic i sobie i dziecku. to jest tego typu bol! przy slabych bolach,nie biore nic.ale przy taim konretnym to nie wiem jak sobie poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yssss
ach ! ok :) Już rozumiem. Jak byłam w ciąży to czasem miałam bardzo silne bóle głowy. Rozmawiałam ze swoją ginką i ona powiedziała, że 2 tabletki Panadolu mogę wziąć. Jeśli po tym nie przejdzie to mam zgłosić się z tym problemem na izbę przyjęć do szpitala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghj
taaa Karolinko kup książke, którą poleca Ci koleżanka powyżej :classic_cool::D Napewno już Ci bóle nie groźne :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 16 tydzien
Dziewczyny mi polozna powiedziala ze przyczyna takich boli glowy jest najczescie niedostateczna ilosc plynow w organizmie, wiec zeby temu zapobiec nalezy duzo pic np. wody. Ja tez miewam takie silne bole glowy, wiec jesli juz kompresy nie pomagaja a oczami nie moge mrugac bo sprawia mi to bol biore wtedy paracetamol. Mam nadzieje ze to Dzidzi nie szkodzi i obie czujemy sie lepiej. Pozdrawiam i zycze zdrowka;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykla woda mineralna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna wariatka
Już widzę jak z bólem głowy jadę do szpitala!!!!!!!!!! Paracetamol nie pomógł, jeden,dwa, trzy, kompresy z zimnego ręcznika na głowę też nie.Rzygam dalej niż widzę, ale zazdroszczę wam tych delikatnych bólów głowy. A paniom które nie biorą nic widocznie ich tak mocno nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hktszzz
najlepiej cos co dziala bezpiecznie, proponuje odwiedzic najlepiej dobrego neurologa - polecam piotra szymanskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pchlitarg
Jestem w 10 tyg ciąży i dzis właśnie obudziłam się z okropnym bólem głowy.Weszłam tu aby przeczytać coś mądrego i dowiedzieć się ewentualnie co wziąć aby nie zaszkodzić maluszkowi.Dowiedziałam się jednego.Niekompetentne osoby udzielaja porad a te ,które nie posłuchają bo obawiają się(i słusznie) czy farmaceutyki nie zaszkodzą dziecku-są nazywane głupimi .Wiecie co,wolę się przejść niż czytać komentarze ,z których zionie złośliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam w ciąży okropne migreny...i oczywiście się męczyłam jak idiotka, żeby nie zaszkodzić dziecku...w czasie jednej takiej migreny zjechałam podczas wizyty u ginekologa...i usłyszałam że więcej szkodzę dziecku łażąc z takim bólem niż gdybym wzięła apap...postanowiłam więcej nie słuchać rad nawiedzonych mamusiek a słuchać się lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och dziewczyny!!! Ta co mówi, że ból głowy da się znieść i kompresik albo meliska to nie wie co to znaczy prawdziwy ból głowy. Ja mam takie bóle głowy, że jeśli nie wezmę tabletki w odpowiednim czasie to potem już jest za późno. Ból jest nie do wytrzymania - leżę w zaciemnionym pokoju nie mogąc sobie znajść odpowiedniej pozycji i włosy rwię z głowy. Do tego jeszcze dołączają się wymioty. Nikomu tego nie życzę. Tego się nie da znieść. Teraz jestem w 9 tyg. ciąży i biorę normalnie 1 tabl. Ibuprofenu bo nic innego nie pomaga. Takie bóle zdarzają się 2 razy w mies. więc myślę że nie zaszkodzi to dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erzecznik
W ciąży możliwość niwelowania bólu migrenowego jest niewielka, dopuszczalny jest jedynie paracetamol a jego działanie skuteczne jest tylko przy lekkich i umiarkowanych napadach bólowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×