Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krosta na wargach

KIŁA - gdzie i do jakiego lekarza??? Boję się

Polecane posty

Gość krosta na wargach

Witam, chciałabym się przebadać na kiłę. Czy zwykły ginekolog mógłby stwierdzić chorobę, zbadać mnie czy powinnam udać się do lekarza ogólnego czy jakiegoś specjalnego lekarza? Uprzedzając obelgi pod swoim adresem napiszę że miałam stałego partnera, nie "puszczałam się" na boki. Poprostu podczas mycia wyczułam zgrubienie na wargach sromowych, zobaczyłam w lusterku że jest tam taka średniej wielkości krosta, w necie wyczytałam o kile, chciałabym sie upewnić że to nie jest wrzód. Jestem przerażona i zrozpaczona! Nie dość że nagle rozstałam się z chłopakiem to jeszcze teraz podejrzewam że mnie zdradzał! Przeciez sama z siebie mi się nie wzięła. A może krosty na wargach się zdarzają i nie jest to kiła? Poratujcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krosta na wargach
nikt nie wie jaki to lekarz? nikt się nigdy nie badał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krosta na wargach
------------up------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krosta na wargach
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krosta na wargach
tu wyczytałam coś http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3530047, tyle że autorke to bolało, a mnie nie. Takie zgrubienie, krosta. Do lekarza bym się chciała udac ale nie wiem jakiego. Czy ginekolog ma mnie zbadać czy ogólny czy lekarz od chorób wenerycznych jakiś? Głupio tak iść do przychodni i każdemu pokazywać:/ chciałabym wiedziec do kogo się z tym udać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krosta na wargach
no i nie jestem w ciąży jak autorka tamtego topiku. Widze że nikt nic tutaj nie wie. Doradźcie mi coś! Proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariaq
nie zbada cie tu nikt na odleglosc, idz do ginekologa, on ci powie co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krosta na wargach
wiem, że nikt na forum mnie nie zbada. Ale czy napewno do ginekologa? może jest jakis lekarz od chorób wenerycznych? Może mój ex przywlókł mi jakąś zaraze? Może ktoś tez miał taki problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Należy iść do ginekologa, on powiniem rózicowac zmiane, ktora opisalas z innymi chorobami oglądając zmienione miejsce, błonę śluzową pochwy, jamę ustną. Zrobić wymaz z pochwy, okolicy odbytu ,jamy ustnej i ewentualnie zalecic zrobienie odczyn VDRL. Bedziesz musiala podjac sie leczenie penicyliną domięśniowo przez 20 dni, obowiazuje to rownierz twoich partnerow seksualych-inaczej nigdy sie nie wyleczysz, a powiklaniem moze byc smierc za parę lat. NIe wspominam o wplywie kily na ciażę. PO wyleczeniu jestes juz bezpieczna. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchaj takie badanie to tylko zrobic prywatnie u ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marwina

Boję się, ze się zaraziłam kiłą.... Podejrzewam ją u siebie, mam wysypkę na stopach, nie boli, nie swędzi ale czerwone kropki jednak są... Miałam kontakt z facetem, który mógł mieć wiele stosunków z innymi kobietami bez zabezpieczenia. No nie przemyslałam tego i żaluję. Zastanawiam się do jakiego lekarza iśc.Do dermatologa czy do ginekologa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Marwina napisał:

Boję się, ze się zaraziłam kiłą.... Podejrzewam ją u siebie, mam wysypkę na stopach, nie boli, nie swędzi ale czerwone kropki jednak są... Miałam kontakt z facetem, który mógł mieć wiele stosunków z innymi kobietami bez zabezpieczenia. No nie przemyslałam tego i żaluję. Zastanawiam się do jakiego lekarza iśc.Do dermatologa czy do ginekologa? 

Masz kiłę i rzeżuche. To kara za rozwiązłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zgłosić się do poradni dermatologiczno wenerologicznej. OBecnie takie poradnie są w większych miastach. Nie wiem tego na 100% ale chyba nie trzeba miec skierowania. Tam jeśli uznają że jest ryzyko zarazneia sie choroba dadzą Ci skierowanie na badania (niestety ale z tego co wiem to wiele badań będziesz musiała wykonać sama prywatnie bo lekarze niechętnie takie skierowania dają).Ewentualnie wykonaj test sama: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-kile/ Możesz zamówić tutaj. Chociaz moim zdaniem jeśli miałaś niezabezpieczony kontakt z obcą osobą, powinnaś wykonać kompleksowy panel. Bo mogłaś zarazic się czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marwina

Zrobiłam sobie badanie na hiv ale nic nie wykazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zrobiłaś badanie po kilku tygodniach? Badanie wykonane od razu niczego nie wykaże niestety, tak wiec trzeba troche poczekać. Poza tym hiv to nie wszystko czym mogłaś się zarazić bo może byc to równeiż rzeżączka, grzybica, hpv i inne... O tutaj masz kompleksowy panel https://drwenerolog.pl/kategoria-produktu/panele/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×