Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

o kurka

ktoś z Was przeczytał całą Biblię?

Polecane posty

ale to calutką? ja czytam od jakiegoś czasu po kawałku. zamierzam przeczytać całą, choćby mi to miało zająć parę lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astree
Mój były, hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOALA*
ja przeczytałam ale z odstępem Nowy i Stary Testament, życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste jak drut
ten kto przeczytał cała biblię na pewno nie wierzy w te brednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czytalam cala
u mnie w klasie chyba wszyscy czytali cala, przerabialismy w 1klasie LO. Nie dalo sie nie przeczytac calej. I nie mialam na to kilku miesiecy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibi76
Ja przeczytałam dwa razy kawałek po kawałku. Ktoś kto przeczytał wie ze jest tam wiele prostych prawd pomagających w codziennym zyciu , ale może mieć wiele watpliwości co do przekazywania słów z biblii przez kościół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajko i kokosz
Ja doszlam chyba do V ksiegi mojzeszowej i potem juz wysiadlam, nudy jak nie wiem co. I niewiele ma wspolnego z religia katolicka. Cala Biblie obowiazkowo w Lo, nie wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dam rade na pewno, tylko czasu brakuje. mam za sobą około 1/5 - mało a kwestia wiary - to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astree
A to ten mój były jest chyba wyjątkowo porąbany, bo najpierw przeczytał katolicką, a potem ewangelicką, dla porównania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez nie wierzę, ze w LO była obowiązkowa. dzieciaki Siłaczki nie są w stanie przeczytać, lecą na streszczeniach, a całą Biblię przeczytali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajko i kokosz
Dla mnie ludzie, ktorzy wierza w Biblie, Wedy czy Koran to troche tacy romantycy wierzacy w basnie i mity... zawsze mnie zastanawia jak ludzie moga jeszcze wierzyc, w XXI wieku, ze to prawda co tam napisano??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajko i kokosz
Choc z drugiej strony Ci, co wierza, przewaznie nie czytali Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czytałam i wierzę, ale masz troche racji z tymi bajkami,ale to kwestia wiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego zaraz
Ja. I to kilka razy. Jak kończyłam, to zaczynałam od poczatku. po chyba 5 czy 6 razach dopiero, doszlam do wniosku, ze pamiętam w miare duzo, bon tak, co zawsze coś nowego mi wyskakiwało. Ale nie licz na to, że zapamietasz wszystko, powiązania między imionami itp. :D Teraz czytam wyrywkowo, i nie codziennie. Otwieram na przypadkowej stronie i czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego zaraz
I teraz dopiero przecztalam posty wyzej i zgadzam sie z tymi, którzy napisali, ze inaczej się patrzy wtedy na to, co głosi oficjalnie kosciół, niestety. Nie zapominajmy też o tym, że jeszcze kilkadziesiat lat temu wierni mieli zakaz czytania Starego Testamentu. Nie wiem, czy oficjalny, ale albo nie wolno im było, albo przynajmniej byli od tego odciągani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak mozna wierzyc w gadajacego
weza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak mozna wierzyc w gadajacego
a jak myslicie dlaczego mieli zakaz czytania ST - bo tam jest tyle zboczeń i okrucieństw,ze głowa mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czytalam cala
nie musicie wierzyc... Chodzilam do nietypowej szkoly i przerabialismy duzo nieobowiazkowych rzeczy, te obiowiazkowe byly dla polonistki za banalne i kazala nam samym to czytac ;) Chyba wszyscy przeczytali, a jesli nie to umiejetnie sie z tego wywineli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zd
przeczytałem całą a potem od tyłu i zpowrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czytalam cala
Sama Biblie przerabialismy ze 3 miesiace... jak nie wiecej, juz nie pamietam ;) PS. Silaczka to w SP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie z tego co kojarzę, to siłaczka w gimnazjum... :) macie rację. w Biblii ciągła rzeź, masakra, gwałty i wojna... i na tym wyrosło chrześcijaństwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertwye
była w 1 LO, to prawda,ale u nas nie trzeba było chyba przeczytac całęj. A moze i całą , nie pamietam, ale na pewno jest wpisana jako lektura dla pierwszych klas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czytalam cala
no ja chodzilam juz jakis czas temu do szkoly... Pewnie program sie zmienil. A my juz w ogole mielismy autorki program polonistki (i w przenosni i doslownie - zgloszony byl do kuratorium przez nia). Ale z tej lektury to ja wcale tak duzo nie pamietam, mimo ze ja walkowalismy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czytalam cala
program autorski - mialo byc ;) Sens jeden ale to taka nazwa nawet byla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja i to nie raz
w ogóle bardzo lubię czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaaaaaa
Prawda jest taka iż każdy kościół ma inaczej przetłumaczoną Biblie ;] w katolickiem co imnnego piszą, w protestanckim co innego, u babtystów co innego, itp. Biblia już była tyle razy przekładana iż nie wiadomo jaka jest prawda. Wiem gdyż u mnie w rodzinie ludzie pochodzą z różnych religi i wiem co w jakiej się preferuje - ja pewnych zasad nie uznajde wiec żyje według tych co uważam za słuszne. Nigdy nie będę się spowiadała księdzu gdyż w Bibli pisze jak wół iż jedynie przed Bogiem możemy wyspowiadać się z własnych grzchów, nie powinno się czcić żadnych borzków (czyt. obrazów i posągów które występuje w ogromnej ilości w kościołach i ludzie żarliwie się modlą do nich - chore!!! ) i wiele innych mądrych rad które ludzie potępiają gdyż wierzą słową księdza który sam zarzucił takie głupoty. Poczytajcie historię wiary katolickiej - chrzest w wieku dziecięcym został narzucony w Bibli pisze jak wół iż to człowiek w wieku dojżałym powinien sam podjąć decyzje w co będzie wierzył a nie jako niemowle, nic nie pisze o spowiedzi księdzy, dawaniu pieniędzy księdzu i wielu innych bzdurnych rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Tu jest poradnik, coś w rodzaju przewodnika, jak przeczytać całość i się nie pogubić: https://fundacjanaszawinnica.pl/pl/n/11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala
1 minutę temu, Gość Ala napisał:

Tu jest poradnik, coś w rodzaju przewodnika, jak przeczytać całość i się nie pogubić: https://fundacjanaszawinnica.pl/pl/n/11

Sorry tu jest klikalny link: https://fundacjanaszawinnica.pl/pl/n/11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×