Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wierna

Chrzciny PROBLEM!!!

Polecane posty

powiem tak bedziecie potrzebowac zaświadczenie od proboszcza z waszej parafii, ze mozecie byc chrzestnymi, tzn że nie żyjecie w konkubinacie, jesteście praktykujacymi katolikami. Radziłabym najpierw sie dowiedzieć czy dostaniecie takie zaświadczenie i dopiero potem martwić się o prezent. Bo są rózni księża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my nie bedziemy oboje chrzesnymi tylko moj partner wiec to chyba nie ma znaczenia jak zyjemy czy ma dla ksiedza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest problem, bo np sprawdzają czy wpuszczacie kolędę, jeśli nie to dlaczego, potem jeszcze u nas trzeba było mieć podpis o spowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co Ty uwazasz ze jestesmy gorsi ... i nie jestesmy godni takiego zaszczytu tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie dostaniesz rogrzeszenia jeśli z kimś mieszkasz bez slubu no chyba ze Twój narzeczony bedzie kłamał na spowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynce kupiliśmy złoty łańcuszek i przywieszke z serduszkiem. Całość wyniosła nas tak z 250zł. Wcześniej byliśmy chrzestnymi syna mojego kuzyna. Daliśmy pieniążki do koperty, bo ciężko coś wymyśleć dla chłopczyka. Jak już jest starszy to nie ma takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak pisałam zależy od ksiedza, u nas doczepił sie że nie wpuszczalismy kolędy, że żyjemy bez ślubu - tyle ze my występowaliśmy jako rodzice, ale rodzice chrzestni dostali karteczki i ich proboszczowie musieli wypełnić ze to dobrzy praktykujący katolicy, a znacie swojego proboszcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy teraz takiego mlodego proboszcza :) wiec powinno byc oki. A jak chodzi po koledzie to wpuszczamy wie ze zyjemy bez slubu :( ale nie naciska na nas ani nas nie potepie taki rozsadny ksiadz jak na te czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa kotki dwaaa
/www.allegro.pl/item686150694_album_na_chrzest_chrztu_pamiatka_zaproszenia.html http://www.allegro.pl/item682757309_album_pamiatka_chrztu_6_zdjec_15x21.html Mój syn dostał pieniążki 600 chrzestna i 500 chrzestny :) od dwóch różnych osób. Ale moim zdaniem wcale nie trzeba tyle dawać. Wydaje mi się że 200 zł spokojnie wystarczy i piękny album - pamiżtka chrztu. A Potem na roczek można zaczać szaleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makadu
u mnie jest taka tradycja ze chrzestna kupuje ubranko do chrztu a chrzestny oplaca wszystkie formalne sprawy, kupuje swiece itd. a na prezent to jakis medalik.. cos na pamiatke nie dajmy sie zwariowac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u nas jest taki starszy, nie bedę komentować całej sytuacji i jego zachowania wzgledem nas. Najpierw pogadajcie z waszym proboszczem na ten temat, bo potem moze okazać się to problemem, a prezent już kupicie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no z pieniedzmi to problem bo faktycznie nigdy nie wiadomo czy trafia do dziecka i czy nie zaplaca nimi za przyjecie z okazji chrztu a takie planuja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×