Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość moni2222

CZY WADA WZROKU.....

Polecane posty

Gość moni2222

CZY WADA WZROKU +1.0 i +1,5 to duza wada???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moderia i jej orgazm
Nie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W porównianiu z moją...
To niewielka :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki sobie buraczek
ja mam wade +3,5 i +4 wiec sobie sama odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest mała wada
to jest mala wada, ja mam -4 i -5 :/ tylko uwazaj i dbaj o siebie by sie nie powiekszala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam wade
-10 i -10,5 a okulista mnie pociesza, ze nie jest zle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni2222
no mi sie tez tak wydaje ale mam 17 lat i nie za bardzo chce nosic okulary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noś, bo wada ci się pogłębi jak zaniedbasz oczy... masz 17 lat, młoda jesteś, oko się jeszcze kształtuje i jest szansa, że się naprawi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam wade
Ja nie nosilam i zobacz jak skonczylam :O Jak nie chcesz okularow nosic to sobie kup soczewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W porównianiu z moją...
Noś okularki! Ja mam -4,5 i -4,75 i noszę soczewki, ale przy twojej wadzie okulary wcale nie są grube! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni2222
a wszyscy moga nosic soczewki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni2222
a ile macie lat ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silbermong183347
ja mam 18 lat i mam -6 w każdym oku:( ludzie a to prawda ze jak sie nosi soczewki to wada moze sie nie pogłębiać?? bo moja niestety cały czas rośnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni2222
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni2222
najlepiej zapytaj okulisty :) ale raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia Wandzia
Kochana, z największą wadą z jaka sie spotkałam to +30,00 dptr. oraz -27,oodptr. Ty masz niezbyt dużą, ale jesteś w wieku kiedy wady przy braku korekcji okularami lub soczewkami, wada często sie pogłębia. Zafunduj sobie fajne okularki, a na zmianę nos soczewki. Teraz jest modne nosic okulary-przyjzyj sie aktorom, dziennikarzom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja noszę okulary mam -1,5 i mam nadzieję że już więcej nie poleci, a zaczęłam od -0,5 w liceum, miałam 17-18 lat jak stwierdzono wadę... oko kształtuje się do 24-25 roku życia i okulistka mi powiedziała, że wada powinna mi się już ustabilizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajt
zalezy czy okulary sa do bliy czy dali. jesli do dali to soczewki jak najbardziej (plusowe zazwyczaj na zamowienie), natomiast jesli tylko do czytania no to musisz w okulary zainwestowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewięć
ja mam -3 w jednym i drugim i już nie wiem co robić, okulary noszę, a ślepnę z miesiąca na miesiąc, co chwila latam do okulisty i się dowiaduję, że wada się pogłębia. a mam dopiero dziewiętnaście lat 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni2222
ja mam 17 lat i od 5 lat mam taka sama wade ale nie nosze bo mojemu chlopakowi sie to niestety nie podoba , nosze tylko jak jestem w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandiv
Ja mam -7,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni2222
czy ona moze sie jeszcze poglebiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni2222
a ile masz lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silbermong183347
pytałam okulisty ale wiecie jak ci nasi okuliści powiedza ze sie zatrzyma jak sobie kupie te soczewki byle bym je tylko wzieła bo na pweno ma podpisana umowe z jakas firma i koniecznie chce mi je wcisnąć:D wiec pytam bo jak ktos nosi to raczej wie czy to cos daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni2222
no on mi mowil ze nie za bardzo podobaja mu sie dziewczyny w okularach ale zaleze jaka...heh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liliankaaaa12345
wada może pogłębiac się od niedokorygowania, męczenia wzroku itp ogólnie do 21roku życia mniej więcej, z wlasnego doswiadczenia wiem, ze w kontaktach mniej się męczą oczka ale nic to nie pomogło... mam -7,00, 22lata więc mam nadzieję, ze to już koniec:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Chciałam prosić o radę. Ostatnio miałam badanie wzroku. Do okulisty zgłosiłam się sama ponieważ zauważyłam, że ostatnio gorzej widzę, np. mam problemy przeczytania czegoś z dalszych odległości (wykład, numer autobusu itp) Okulistka po przeprowadzonym badaniu powiedziała, że jeśli chcę dobrze widzieć to mam nosić okulary na wykłady, do jazdy samochodem, oglądania tv itp. Zapisała mi okulary jednorodne -0,75 dioptrii! Oczywiście jestem skłonna kupić okulary i nosić je do wyżej wyznaczonych celów. Aczkolwiek poczytałam troche wypowiedzi z forum na temat wady wzroku i obawiam się czy tym dorywczym noszeniem okularów nie rozleniwie wzroku a w konsekwencji że wada zacznie się pogłębiać. Czy w przypadku tak nieznacznej wady jak moja lepiej używać okularów bardzo żadko, wcale a może z kolei jak najczęściej kiedy jest taka potrzeba? Jak sądzicie. Pytam ponieważ teraz zaczynam mnieć wątpliwośći ze okulistka zapisała mi okulary tylko ze względu na to że narzekałam na jakość widzenia, nie biorąc pod uwagę możlwiośći rozwoju wady wzroku. Bardzo proszę o pomoc osoby które mają doświadczenie na tym polu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka58
Nie jest to aż taka duża wad. Dodatkowo jest to wada, którą łatwo można usunąć za pomocą metody laserowej. Nowe metody, takie jak Lentivu pozwalają na szybką rekonwalescencję po zabiegu, więc można się zdecydować. Lentivu wykonują tylko kliniki Optegra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wada plusowa poglebia sie na starosc( wtedy wiekszosc ludzi ma plusy do czytania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×