Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LeśnySłodziaczek

Zwrot Vat-u za materiały budowlane

Polecane posty

Witam, mam pytanie do księgowych albo osób, które już wcześniej uporały sie z tym. Właśnie to robię i mam parę wątpliwości, a mianowicie, czy jeśli mam faktury za rok 2008 i 2009 to mogę je pisac w jednym ciągu czy muszę wziąc nowy arkusz VZM-1/A do każdego roku? A drugie pytanie to takie, że mam jeszcze faktury za rok 2007, które w odróżnieniu od poprzednich dotyczą inwestycji bez pozwolenia na budowę, i czy w związku z tym mogę to wszytsko razem oddać? Pytam bo chyba można składać jeden wniosek w ciągu roku, więc nie wiem jak to potem ujać na tym głownym arkuszu VZM-1 :/ pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musisz brać nowego arkusza dla każdego roku.Ważne jest czego dotyczy ulga czy remontu czy budowy bo to osobne arkusze. I musisz uważać co odliczasz wszystko zgodnie z załącznikiem. Możesz odliczyć tapetę a farby już nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Ci serdeczne za odpowiedź! Wszystko dotyczy budowy, więc z tym nie ma problemu. A staram się na wszystko uważać, sprawdzam każde PKWiU na fakturze i w ogóle, ale słyszałam, że jak napiszę coś czego nie zwracają to po prostu to odrzucą? Bo czasami są takie głupie faktury, na których nie napisali vat-u poszczególnych towarów tylko wszytskiego razem i mi się nie chce tego obliczać dla każdej rzeczy więc wpisuję całą fakturę celowo, mimo, że wiem, że czegoś nie zwracają... myślę sobie, że najwyżej odrzucą, ale nie wiem czy słucznie myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×