Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ona1992

17latka w ciąży

Polecane posty

Hejka :) zapraszam tu wszystkie młode mamy i nie tylko , które są chętne do pogadania na temat Ciąży. Mam 17 lat i jestem w pierwszym miesiącu ciąży , ciesze sie z tego chodź sie troche boje . Chciała bym sie dowiedzieć jak to wygląd sytuacja w szkole, co można w ciązy czego nie itp z góry dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalolaa
jest tu gdzies topik dla nastoletnich mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błękitny kwiatuszek
w sumie to mam 21lat i jestem w 8 mies ciąży ale chętnie przyłącze się do dyskusji:) Miałam w technikum koleżankę która urodziła w wieku 17 lat dzień po zakończeniu roku szkolnego. Nie miała szczególnych przywilejów traktowano ją na równi z innymi jedynie co to zwolniona była z zajęć wych fizycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestes w wieku
mojej siostrzenicy. Przeraza mnie mysli, ze ona moglay byc teraz w ciazy tak jak ty. Dla mnie wciaz jest dzieckiem, zreszta to widac jak sie na nia patrzy. A ty juz zostaniesz matka! Nie szkoda Ci tego, co stracilas? Zabaw, spotkan z przyjaciolmi,swobody, wolnosci? Mimo wszystko zycze ci powodzenia. Ja mam 27 lat, jestemw 3 m-cu ciazy i powiem Ci, ze dlugo dojrzewalam do bycia matka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze gdzies jest temat ale nie znalazłam tam tego co szukam ... boje sie troche tego wszystkiego ;/ ze będą się wyśmiewać i nie wiem co z prawem , słyszałam dużo w wersji że jeśli mama jest nie letnia a ojciec ma 18lat to on ma prawo do dziecka a matka nie chciałam się dowiedzieć czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurion
Moja znajoma zaszła w ciąze w wieku 13/14L. NIE WIem dokładnie, ona kompletnie do niczego nie dojrzała . .. Ale traktowali ją na równi, nie poniżali ani nic, żyła normalnioe. a że jest pieprznięta to inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błękitny kwiatuszek
ja osobiście nie słyszałam o takim przepisie, a nie chcesz być z ojcem dziecka? chce Ci je zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurion
pEŁNOprawnym opiekunem możesz być w wieku 18l. do tego czasu, opiekunem dzieccka może być twoja mama. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestes w wieku
w tej kwestii nie mam wiedzy, ale przeciez Twoja mama moze zostac prawnym opiekunem dziecka, dopoki nie skonczysz 18-stu lat. A jak ojciec dziecka? Jestescie razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurion
Ja słyszałam i to baaaerrdzo szczegółowo. moze ci co nie co opisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest mi szkoda życia.. że nie będę chodzić na imprezy itp , wiem ze 17 lat to nie dużo żeby być mamą , ale wiem ze dam sobie jakoś rade .. znam przypadki dziewczyn ktore urodziły w wieku 15 lat i są szczęśliwe i nie żałują ze straciły te lata które powinny być wykorzystane na zabawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laurion tak bym poprosiła żebyś mi opisał co nie co jestem z tatą dziecka ale coś zaczyna się psuć między nami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestes w wieku
wiec dobrze ze podchodzisz do tej sprawy w taki sposob, moze na razie byc ciezko Ci ciezko opanowac cala sytuacje, pogodzic sie z obowiazkami, kiedy dziecko przyjdzie na swiat, ale to naprawde wielkie szczescie nosicw sobie malenka istotke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błękitny kwiatuszek
dla was obojga to szok dajcie sobie czasu jesli on jest odpowiedzialny to zostanie ale to nie znaczy ze ty tez masz sie nie starac o ten zwiazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błękitny kwiatuszek
urodzisz niedlugo przd swoimi ur wiec nic sie nie musisz matwic o prawa do opeki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że będzie mi ciężko na początku . dużo osób mówiło mi żebym usunęła;/ ale ja powiedziałam ze nie zabije własnego dziecka ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka ma 17 lat i jest w czwartym mies ciazy, i co mnie zdziwilo to chyba sie ucieszyla, jej chlopak jest rok starszy i...tez sie ucieszyl, moze to i dobrze ze sie cieszysz a nie zalamujesz, dodam ze ona nie jest w najlepszej sytuacji finansowej a rodzice ja olewaja a ona mimo to sie nie zalamuje, zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błękitny kwiatuszek
bedzie ciezko ale rodzice napewno pomoga i jego i twoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurion
A no więc hum .. wiem dużo bo tak sie niefortunnie stało, zę jestem z chłopakiem który ma to dziecko ;/ A więc dziewczyna ma czas na nauke i wgl. pomaga jej mama która jest teraz narazie pełnoprawną opiekunką, ojciec dziecka ma 20l. płaci alimenty, musi płacić. Zajmuje się małą codzień z nią wychodzi. mimo, że z dziewczyna nie jest codzień tam przychodzi by zaopiekować się dzieckiem. niestety dziewczyna zauważyła że każdy potrafi robić wszystko za nią wiec ona ma samowolkę . . . Uważaj proszę cię . Bo ona np. teraz wysłała sprawe do sądu o ojcostwo i on płaci kase za badania i wgl. Ona prowadzi normalne życie każdy jej pomagał i wgl. chociaż wpedziła ją w to wszystko nieodpowiedzialność . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze o prawo do dziecka nie będzie problemów ... wiem że powinniśmy dam sobie czasu ale on i tak nie rozumie ze powinniem mnie wspierać a nie załamywać;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulowac to ci nie ma czego ale życze powodzenia w życiu:* z tego co wiem to ciężarne dziewczyny maja przywileje w szkole nauczyciele nie są az tacy podli:) Co do wyśmiewania się to Ci się też może zdarzyć ale tym się nie powinnaś przejmować...pewnie połowa 17latek nie jest dziewicami tyle,że miały to szczęście,że nie wpadły. A jak zareagowali rodzice???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja będę się zajmować swojim dzieckiem napewno go nie zostawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurion
Bd miała dofinansowanie pomoc . Tylko staraj się z nim być. Bo potem naprawde bd ciężko dla dziecka .. . Teraz nieźle gadaja na matke dziecka i wgl. że pójdzie do łóżka z każdym, dnawet odbijają się na jej młodszym bracie .. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestes w wieku
aborcja to rozwiazanie na chwile, zalowalabys tej decyzji do konca zycia! Jestes bardzo mloda, ale to nie znaczy, ze sobie nie poradzisz, bedziesz tylko potrzebowala duzej pomocy rodzicow i Twojego chlopaka. Skonczysz szkole, pojdziesz do pracy i wszystko sie ulozy. A wlasnie, a Twoi rodzice juz wiedza? Jak zareagowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje:* .. a rodzice zrobili wykład nakrzyczeli ale po jakiś 2 dniach powiedzieli ze to moje życie i że mi pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodziłam w wieku 17 lat pierwsze dziecko i nie ma z czego się cieszyć :-o Całe młodzieńcze życie przemknie wam przez palce i nie poczujecie niczego prócz smrodu kupek. Taka jest prawda i nie ma, co się oburzać. Gdy znajomi i przyjaciele szaleli na imprezach ja wstawałam każdej nocy, żeby nakarmić, przewinąć i utulić... teraz moje dzieci odchowane przynajmniej w większej części i z tego się cieszę. To może brutalne, ale gdybym mogła cofnąć czas to bym się nie wahała ani przez chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurion
Wierzymy w ciebie ;* Tylko uważaj, bo gdy ojciec dziecka coś nie tak zrobi to nieeeźle możesz go udupić . . Mam nadzieję, żę ci się uda i nie wplączesz sie . Bo ja na każdym kroku słysze. wiesz troche dziwnie gdy jest sie z kimś kto ma dziecko i doświadczenie. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×