Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

violet

obiad slubny - pytanie o koszty

Polecane posty

Bardzo wstepnie przymierzam sie do organizacji slubu - dopiero myslimy co i jak... i tak sie zastanawiam... Mam bardzo liczna rodzine, z krewnymi jestem w kontakcie, tzn. nie jakos bardzo bliskim, ale widujemy sie raz na pare lat, lubie ich, nic do nich nie mam. Myslalam o cichym slubie, co tu duzo mowic, ze wzgledow finansowych - tylko narzeczony, ja, ksiadz, swiadkowie i kilka najblizszych osob - ale wtedy rodzinie i przyjaciolom bedzie przykro. Moi rodzice ogromnie naciskaja na zrobienie slubu w wersji „zjazd rodzinny” ;-) i gotowi sa poniesc czesc kosztow. Wesela na pewno nie bedziemy robic - tu sie oboje z narzeczonym zgadzamy. W planach w najbardziej wystawnej wersji bylby uroczysty obiad, ale jak zsumowac gosci z jego i z mojej strony, wychodzi ca. 70 osob, minimum 60. Dla mnie to jest horrendalny tlum, ale nie bardzo da sie ta liczbe obciac, nie chce wybierac - ta ciocie zaprosze, tamtej nie, ta przyjaciolke tak, tamtej nie. Licze tylko bliska rodzine, tzn. rodzenstwo rodzicow i ich dzieci - zadnych ciotek typu piata woda po kisielu - i dodaje do tego przyjaciol, ktorych naprawde bysmy chcieli widziec w tym dniu. Czy ktos z Was moze organizowal uroczysty obiad na tyle osob? Z jakim kosztem mozna sie liczyc za wszystko lacznie - restauracja, stroje, obraczki, formalnosci? Oczywiscie wiem, ze to zalezy od miasta :-), sama bede dopiero robic rozpoznanie, ale chcialabym rzucic okiem na kwoty, tak dla porownania. Odpadaja nam koszty zespolu, kamerzysty, nie bedzie super hiper sukni, poprawin, ale juz lokal chcielibysmy w miare dobry, dla ok. 30 osob potrzebny bylby nocleg, etc, etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam na weselu 34 gosci :) 2,5 roku temu ok 7tys z noclegiem 2 dniowe wesele w gorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Appetit_t
Ja ślub mam za dwa tygodnie ;) Rozważaliśmy opcje obiad bądź wesele. Kierownictwo sali przekonało nas, ze jest niewielka różnica miedzy cena za obiad a ceną za wesele. Wesele na 50 osób, zapłacimy 1500 zł więcej (bo 1000 zł dla dj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Appetit_t
aaa cały ślub wyniesie nas maksymalni 10 000 ponieważ mamy noclegi i śniadanie dla 30 gości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wesela nie chcemy przede wszystkim dlatego, ze oboje nie znosimy takich imprez :-) Wymeczylibysmy sie strasznie. A elegancki obiad moze jakos przezyjemy. Martwi mnie troche tylko koszt, bo wlasnie wiem, ze przy duzej liczbie gosci wyjdzie juz podobna cena, jak za normalne wesele. Ktos jeszcze sie wpisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też planujemy zorganizować obiad, potem kawa, ciasto i niestety jakaś kolacja. We wszystkich lokalach liczą za to normalnie od osoby czyli np. 180 zł- tak jak za całe wesele. Możemy wynająć samą salę, ale wtedy musimy szukać kucharek, a słyszałam, że koszty kupna żywności są o wiele większe niż płacenie w restauracji od osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezam
odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×